Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

EU totalitaEU, její hospodářská politika a dotace ničí svobodnou hospodářskou soutěž, zdravé principy podnikání a vykazuje stále více prvky totality. Podporuje tak podvody, zločinné jednání a praktiky. S argumentací europoslankyně Christine Anderson nelze nesouhlasit! JŠ

***

Minulý pátek v Davosu skončilo 54. zasedání Světového ekonomického fóra, kde zhruba 2800 lídrů ze 120 zemí diskutovalo o otázkách, které údajně nejvíce zajímají lidstvo – tedy klimatické změny, umělá inteligence, pandemie či války. Na „Woodstock boháčů“ přijel i šéf německé Allianz, která patří mezi největší pojišťovny na světě. Oliver Bäte (58) tohoto finančního obra řídí už deset let (loni měl mzdu 8,5 milionu eur) a patří mezi nejvlivnější byznysmeny Německa. Ať už se vám to líbí nebo ne, jeho názor má velkou váhu.

V Davosu s ním hovořil známý britský novinář Richard Quest. Bäteho se zeptal, co si myslí o tom, že letos asi polovina demokratického světa bude volit svého lídra (Indie, Rusko, USA a řada dalších států). „Když se podíváte na mou zemi, nebo na Nizozemsko, vidíte, že voliči jsou velmi nešťastní, velmi nešťastní. Byl byste čekal, že dnes 20 procent Němců uvažuje o tom, že dá hlas krajní pravici, protože je ostatní strany zklamaly? Před deseti lety by to možné nebylo,“ řekl Bäte.

Questa zajímalo, zda nejde o to, že elity ignorují problémy většiny lidí. „Souhlasím. Nejhůře jsou na tom ti, kteří celý život pracovali, ale nemohou si dovolit dobrou zdravotní péči, výdaje na bydlení i ceny potravin rostou, ale lídři jim říkají, že je to v pohodě, protože inflace klesá, prý ji mají pod kontrolou stejně jako klimatické změny či Putina. Jenže není tomu tak,“ vysvětloval Bäte. „Co se s tím dá dělat,“ ptal se Quest. „Klíčové je přestat kecat a dělat věci, které fungují. Když jsou nastavené různé priority, ale ty se změní kvůli covidu či válkám, musíte vědět, že jedno euro se dá utratit jen jednou, ne třikrát. Je těžké vysvětlit lidem, že vlaky sice nejezdí na čas, že školy nefungují, ale stejně jdeme zachránit svět, Sýrii, Afriku, klima a podobně. Všechno musí být zachráněno kromě lidí, kteří každý den chodí do práce. Když se řekne, že pošleme Ukrajině více než 40 miliard eur, je třeba zároveň říct i to, že těch 40 miliard bude někde chybět. Nelze stejné peníze použít dvakrát. Politici by měli lidem říkat pravdu,“ řekl Bäte a Quest se ho už přestal ptát…

ISTVÁN LÉKO, LN 25.1.2024

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)