Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Maassen Hans Georg politicke stranyANTIFA logoHans-Georg Maaßen: „Politické strany zametají problémy pod koberec.“ - „Údajná klimatická nouze je záměrnou pákou na zničení naší ekonomiky.“ – „Nemáme žádnou mimořádnou situaci a je protiústavní, protože vede k narušení nebo zničení státních financí.“

*** 

Zdá se, že občané si již dávno zvykli na to, že stát se neustále zadlužuje. Mnozí si už ani neuvědomují rozsah toho, co se stalo. Christian Lindner chce také pozastavit dluhovou brzdu pro rok 2023 a vyhlásit mimořádný stav nouze. Ale co je to za mimořádnou situaci?

Žádnou mimořádnou situaci nemáme a je to protiústavní, protože to vede k rozvratu nebo zničení veřejných financí. Mám dojem, že „mimořádné situace“ konstruují strany podporující federální vládu. Politici z vládních a dalších stran už několik let jezdí po Evropě a tvrdí, že existuje klimatická nouze.

A pak musíte ignorovat všechny zákony, protože nutnost nezná žádné přikázání. Tato údajná klimatická nouze je v nejlepším případě výplodem [...] fantazie nebo záměrným využitím páky ke zničení naší ekonomiky a našeho svobodného demokratického základního řádu. Samozřejmě se nejedná o stav nouze. Ale to je výchozí bod, se kterým chtějí tito lidé pracovat.

To, co tato federální vláda dělá, se rovná zničení našich veřejných financí. K takovému předlužení v Německu mimo období války nikdy nedošlo. Spolková vláda to dělá plánovitě, stejně jako spolková vláda plánuje masové usazování milionů cizinců v Německu.

Stranická konference Zelených byla především o vyrovnávání se s tímto rozsudkem Spolkového ústavního soudu a lízání ran. Ministr Habeck vydal heslo: „Naše ideologie se jmenuje realita“. Je to sebeironie?

Myslím, že Habeck není schopen ironie. Myslím, že jen říká to, co si myslí mnoho autorů dětských knih nebo čtenářů dětských knih, totiž že žijí ve svém vlastním světě. Když říká: „Naše ideologie je realita“, pak si opravdu myslí, že žije v Bullerbynu, a to nejspíš s čistým dětským srdcem. A věří tomu stejně jako stovky dalších zelených ideologů sedících na stranické konferenci.

Nedávno proběhla akce pořádaná Levicovou stranou. Soudružka na pódiu dala jasně najevo, že všude tam, kde se konají akce pořádané lidmi z AfD, navštíví hostitele antifašistická část uvnitř levice a pronese přátelský projev. Pokud akci nezruší - cituji téměř doslova -, bude další přátelský projev a pak se stane něco, co by na pódiu raději neřekl. Je to eskalace?

Ne, tohle se děje už léta. Nevidím to jako eskalaci.

Myslím tím, že je veřejně vyjádřena.

Ano, že je to veřejně vyjádřeno, ano, toho jsem si také nebyl vědom. Ale je jasné, že Antifa je militantní odnoží levicového hnutí. Je jasné, že existují sekce Antify, které spolupracují se Zelenými, jiné s SPD a se stranou SED/Die Linke. SPD prohlásila: „Jsme Antifa“.

Zelená mládež sympatizovala s kladivářskou skupinou Antify, která byla odsouzena Vyšším zemským soudem v Drážďanech. To, co Antifa dělá, je v podstatě to, co levicové extremistické spolky a teroristické skupiny dělaly vždy. Vzpomeňme si na dvacátá léta minulého století, kdy teroristické oddíly KPD terorizovaly německé občany. Totéž dělají i nyní.

Zločinci z Antify rozhodují o tom, kdo je politickým nepřítelem, a koho proto mohou napadnout nebo zmrzačit

A dělají to se sympatiemi nebo podporou lidí s pozadím Antify v masmédiích. Antifa měla být dávno zakázána a strana SED/Die Linke měla být zakázána. Už dlouho zastávám názor, že bylo jednou z velkých chyb Kohlovy éry, že strana SED/Die Linke nebyla zakázána.

Propojení politiků SPD, Zelených a SED s teroristickou organizací Antifa je třeba prošetřit a využít k zahájení řízení o zákazu činnosti příslušných politických hnutí a stran, jako je například Zelená mládež.

Vzpomínám si na rozhovory s vedoucími představiteli AfD, pro které je obtížné zveřejňovat útoky proti vlastním lidem, protože se vždy musí obávat, že pokud to zveřejní, Antifa někoho zmlátí a oni automaticky ztratí řadu příznivců na základní úrovni, kteří s nimi již nechtějí spolupracovat. Velké dilema pro stranu, která chce růst.

Rozhodně je to velké dilema. AfD je v pozici oběti a být obětí socialistů není nikdy dobré.

V Nizozemsku je úspěšný pravicový politik Wilders. Vzpomínám si na setkání v Koblenci v roce 2017: Wilders tam byl spolu s paní Le Penovou a Frauke Petryovou, tehdejší vůdkyní AfD. Petryová od té doby AfD opustila. Zradikalizovala se od té doby AfD?

To je pro mě těžké posoudit. Prohlášení AfD podrobně nesleduji. Co se ale dá říct, je, že se společenské prostředí kolem AfD zradikalizovalo a posunulo doleva.

Ať už jde o výroky právě diskutovaného levicového politika, nebo o mediální mainstream. Ty se zradikalizovaly. Stačí se podívat na přísnou klimatickou a migrační politiku, marginalizaci odpůrců, kampaně s voláním po vraždě a politické pronásledování kritiků hlavního politického proudu. Toho si prostě musíte všimnout.

Celý rozhovor>

P.S.

Socialismus je jeden krok od komunismu. Ukrajina bojuje za obnovení mravních hodnot světa, návratu k přirozenému životu, lidským hodnotám a zdravému rozumu. Návratu člověka sama k sobě a obnovení úcty k přírodě. Ta přežije vždy. JŠ

***

„Mistře Zene, není to tak, že člověk musí nejprve bloudit, než najde cíl, k němuž směřuje?“ Mistr Zen slezl ze stromu a dal mu pozoruhodnou odpověď: „Od té doby, co nemám žádný cíl, už nebloudím.“

***

Evropa je vyčerpaná, klesá na dno. Odrazí se, dokud je ještě čas ?!

BULŠIT, aneb o žvanění, které si královsky platíme…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)