Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Zeman_opilecMiloš Zeman: „Chci bojovat s mafiemi, neonacisty. A s médii.“

…Prezidentovo stanovisko pova­žujeme v celém polistopadovém vývoji za bezprecedentní. Uplat­ňuje vůči „podstatné části mé­dií“ princip kolektivní viny a paušálním odsouzením připo­míná různá prohlášení předlisto­padových politiků. Zároveň jde o nepřímý, ale zjevný útok na svobodu projevu v České repub­lice. Svoboda a pluralita v médi­ích je přitom nedílnou součástí svobody a plurality ve společnos­ti, a pokud představitelé veřejné­ho života budou to, co pan prezi­dent programově vyhlásil, igno­rovat, nebo dokonce veřejně pod­porovat, zpronevěří se závazku, který mají vůči občanům České republiky. …

Vážená paní / Vážený pane,

 

8. března přednesl nový prezi­dent ČR Miloš Zeman i za Vaší přítomnosti ve Vladislavském sále Pražského hradu inaugurač­ní projev, v němž se věnoval mimo jiné médiím.

Označil „podstatnou část čes­kých médií“ za jeden ze tří ostro­vů negativní deviace (jako další dva jmenoval kmotrovské mafie a neonacistické bojůvky) a pro­hlásil, že proti těmto třem jevům hodlá bojovat. A vyzval pak pří­tomné osobnosti společenského života, aby s ním v tomto boji spolupracovaly. Shromáždění jej za to odměnili spontánním po­tleskem.

Prezidentovo stanovisko pova­žujeme v celém polistopadovém vývoji za bezprecedentní. Uplat­ňuje vůči „podstatné části mé­dií“ princip kolektivní viny a paušálním odsouzením připo­míná různá prohlášení předlisto­padových politiků. Zároveň jde o nepřímý, ale zjevný útok na svobodu projevu v České repub­lice. Svoboda a pluralita v médi­ích je přitom nedílnou součástí svobody a plurality ve společnos­ti, a pokud představitelé veřejné­ho života budou to, co pan prezi­dent programově vyhlásil, igno­rovat, nebo dokonce veřejně pod­porovat, zpronevěří se závazku, který mají vůči občanům České republiky.

Proto Vás žádáme o jasné a jednoznačné stanovisko k těm­to programovým záměrům prezi­denta Zemana. Nemůžeme zaml­čet, že je od Vás zatím postrádá­me.

 

Dopis podepsalo 93 občanů České republiky, mimo jiné publicisté Bohumil Doležal a Leo Pavlát, spisovatelé Zbyněk Hejda, Ivan Klíma a Jáchym Topol, psychoterapeutka Helena Klímová, překladatelka Anna Kareninová, socioložka Jiřina Šiklová, Karel Strachota, manažer nestátní neziskové organizace, spisovatel a historik Petr Placák

 

LN 13.3.2013 -Ad LN 9.3.: Chci bojovat s mafiemi, neonacisty. A s médii

P.S.

Prezident Miloš Zeman využívá plně ústavou zaručené právo svobody projevu a druhým by ho nedopřával? Nyní by ho měli plně využívat novináři stejně jako prezident a svými názory ho patřičně umravnit. Jiank budou postupně umlčeni a zbude zde jen „novinářská smečka“ zcela neškodných českých voříšků, poslušně štěkajících  na kdekoho, ale jen ne na ty, kteří je budou bohatě „krmit“ za poslušnost. Se koncem svobody médií. Končí i demokracie!

Jan Šinágl, 14.3.2013

Miloš Zeman jako PseudoMasaryk

Zeman_prase

* * *

Bohuslav Hubálek 2009: „Třetina populace jsou potomci. Stačí se podívat na tzv. distribuci inteligence. Ve společnosti je třetina lidí, kteří jsou prostě pitomí, jsou hloupí.“

* * *

Karel Čapek: „Jedna z největších civilizačních pohrom: učený hlupák.“ – „Já už se měnit nebudu, řekl pařez.“

* * *

W. S. Churchill: „Nemůže být sebemenších pochyb o tom, že socialismus je neoddělitelně spjat s totalitarismem a se servilním zbožňováním státu.“

* * *

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+3 #5 mirek2 2013-03-21 11:48
Cituji korda45:
Ta fotografie - není to trochu laciné ? Není to spíš vysvědčení pro toho, kdo s takovými fotkami pracuje ? Není to " potomek ", jak uvádí výše pan Hubálek ?

Také se mi u ŽÁDNÉHO podobné zesměšňování nelíbí.Úsudek si udělám sám, nepotřebuji podobné výjevy. Bohužel, začíná to TYKADLY, pokračuje presidentskými KULIČKY, - do budoucna se máme naco těšit... " Kdo nestačí, ZÁVIDÍ!!
-1 #4 Jan Šinagl 2013-03-14 18:43
Obávám se, že pan Hubálek byl přílišný optimista. Pokud má kdokoliv potřebu mimo názoru hodnotit i jeho autora, pak by se měl držet více faktů, ne dojmů a ničím nepotvrzených tvrzení, pokud ovšem netrpí nedostatkem faktů a chce ctít prvky demokratické diskuse s čímž má ona třetina i mnozí další viditelné potíže.J.Š.
+8 #3 Karel Adler 2013-03-14 17:14
Koukám, že vaším oblíbencem bude nejspíš filosof-nacista Martin Heidegger s jeho tezí krize (západního typu) demokracie. Pokud chcete citovat Winstona Churchilla, je tu rozhodně k uvedení ještě citát: "Demokracie je otřesná, ale alternativy jsou ještě horší."
Pokud jsou dvě třetiny občanů natolik líných nebo neschopných uvažovat, že nechají zvítězit tu jednu dementní třetinu, je to i jejich chyba a do značné míry chyba vzniklé "mediokracie", která dokáže takové nálady ve společnosti cíleně vyvolávat. Takže bohužel i Milouš Zeman může mít zlomek pravdy ve svém hodnocení novinářů, jakkoli jinak toho zmetka nesnáším...
Cituji Jan Šinagl:
... Tato 1/3 rozhodla volbu a ukázala slabiny demokracie, která má v sobě prvky sebezničení, pokud je zaváděna ve společnosti nevyspělé. J.Š.
-1 #2 Jan Šinagl 2013-03-14 13:37
Pravda může být jen jedna. Nelze ji zamlčovat jako kdyby nebyla. Pojmy jako pitomec, hlupák a podobné, mohou těžko jejich nositelé rozlišovat od hodnot opačných. Zastánci opačných hodnot nemají žádný problém se pod své názory podepsat a nést za ně i plnou odpovědnost, na rozdíl od těch druhých. Pan Hubálek dobře věděl o čem píše. Čest jeho památce. Tato 1/3 rozhodla volbu a ukázala slabiny demokracie, která má v sobě prvky sebezničení, pokud je zaváděna ve společnosti nevyspělé. J.Š.
+8 #1 korda45 2013-03-14 12:11
Ta fotografie - není to trochu laciné ? Není to spíš vysvědčení pro toho, kdo s takovými fotkami pracuje ? Není to " potomek ", jak uvádí výše pan Hubálek ?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)