Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 02.02.2023 08:39
  „Reflektuji a přijímám kritiku, kterou vůči mně veřejnost má ...

  Read more...

   
 • 01.02.2023 07:01
  Bez komentáře, aneb jak (ne)závislí novináři oslavují s gen.

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+4 #6 Sofer 2013-03-27 16:19
CHachacha ja a majitel autoservisu.To se Vam KADET opravdu povedlo.Zminuje te se, ze ten zazracny olej prodlouzi dobu bez vymeny o 100%.To znamena kolik kilometru a nebo roku? Nechci a nebudu se s nekym prit a dokazovat ze mam pravdu.Najezdil jsem po USA a Canade zarucene vice miles
nez Vy kilometru.Samoz rejme je to kazdyho soukroma vec jak casto vymenujete nebo dolejvate olej .Jiz davno se zde prodavaji" oil additives'ktere maji udajne prodlouzit zivotnost oleje. Ja na nove outo mam a mohu si ho okamzite koupit, jestli jste na tom financne stejne tak si setrte na vymene oleje. S pozdravem GOOD LUCK.
-4 #5 Kadet 2013-03-27 08:27
Kvalita olejů Castrol, Shell atd. je tak vysoká, že když interval výměny prodloužíte o 100%, tak opravdu nic nezadřete. Maximálně se zadře zisk servisu a Sofer (autor předešlého příspěvku) bude asi bez práce. Že to monopoly hlídají je všem asi jasné. Stejně jako farmaceutické firmy cpou do lidí léky, tak motoristické zase oleje.
+4 #4 Kuliferda 2013-03-26 15:04
Zkopirovano z diskuse na youtube:

pha1989 1 year ago
Je to podvod coz bylo dokazano ve Svete motoru.. A ac se to na prvni pohled nezda je to ekonomicky mnohem nevyhodnejsi nez menit olej pravidelne.. Tento olej ma vysokou odparnost cili se musi velmi casto dolivat, jeden litr tohoto oleje stoji cca 1000Kc cili asi jako 5 az 10 litru kvalitniho motoroveho oleje jineho vyrobce.. Cili absolutne ekonomicky nerentabilni, tedy velmi velmi prodelecne a to nepocitam, ze motor velmi trpi, jelikoz se nejedna o zadny zazrak nybrz o obycejny motorovy olej.
-5 #3 Pavel Piják 2013-03-25 07:35
to Sofer. Vy jste nenaslouchal pozorně. Jak typické pro české okecávání všeho:-) Za 1 - je zde zmíněn jen jeden druh oleje. Za 2 - souvislost je velmi zásadní a to kvalita... Asi nejste schopen vnímat fakt, že na světě je vyrobeno hafo "mechanizmů", které slouží ke spokojenosti mnoho desítek let. Ale dnes je vyrábět nechce prakticky nikdo, protože by zkrachoval. Uvedu malý příklad - hmoždíř. Kolikrát za život vyměníte el. mlýnek? Já ten hmoždíř zdědil po prababičce, nemusím ho vyhazovat, plní svou funkci bez poruchy a ještě ho po mě zdědí další generace... To je ten PROBLÉM !!! Olej, o kterém je řeč, je natolik kvalitní, že vámi popisované nedostatky nepřipadají v úvahu. Prostě se s tím smiřte, že vám vaše omezenost nedovolí pochopit jeho existenci. Když vymysleli televizi, taky nikdo nevěřil, že lze přenášet pohyblivé obrázky na dálku :-))
-4 #2 Jan Šinagl 2013-03-24 15:51
Připomínám, že ZDF je veřejnoprávní TV, která si mylnou informaci nemůže dovolit. V pořadu je zmiňována i výměna filtru a doplňování oleje. Samozřejmě je trvanlivost oleje ovlivněna jeho výrobní kvalitou a stavem motoru. J.Š.
+3 #1 Sofer. 2013-03-24 15:09
On ho nemusi vymenovat, kdyz to za nej udela nekdo jiny.CHceteli zadrit motor vaseho auta,tak poslechnete tohoto mudrce.Motorovy olej se pomalu ale jiste meni v sludge ktery prestane plnit jeho funkce mazani.
Performance vaseho auta rapidne klesne, tak jako jeho mpg.Znam pripad ze prave z tohoto duvadu zanedbani vymeny oleje auto meho spolupracovnika vzplalo jako fagule.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)