Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

TemelinV Rusku spadl Temelín, kdo ho u nás postaví?

… Údajně ohromující kvalita referenční elektrárny, jejíž bezpečnost zaručuje takzvaná obálka do níž je uschován jaderný reaktor, se sedmnáctého července 2011, tedy necelý rok po exkurzi na staveniště, ukázala ve své plné kráse, neboť se tento nejdůležitější bezpečnostní prvek jaksi ráčil zřítit již v průběhu stavby. … Neboť ono české mediální ticho, se blíží tomu černobylskému, které po katastrofě v roce 1986 leží nad dosud uzavřenými oblastmi zasaženými radioaktivitou a s jehož důsledky znamenajícími epidemii nádorových onemocnění a závažných, život ohrožujících poruch metabolismu, se teprve začínáme pořádně seznamovat. … Když smícháme ingredience české korupce a technologické nedbalosti, známé například z výstavby nových dálničních mostů s jejich ruskými, ještě mnohonásobně silnějšími protějšky, máme krvavou Mary zaručenu, protože tak vzniká smrtící koktejl, který zaručuje pouze jediné - zkázu. …

„Při dnešní návštěvě staveniště tomu ještě zdaleka nic nenasvědčuje, ale LAES II (Leningradská atomová elektrárna Sosnovyj Bor) se stane v roce 2013 referenční elektrárnou pro projekt MIR.1200, jenž je ve hře pro dostavbu jaderné elektrárny Temelín, o kterou se uchází konsorcium ŠKODA JS, Atomstrojexport a Gidropress.“

To na podzim roku 2010 sděloval ing. Jan Zdebor CSc. Z ruské firmy Škoda jaderné strojírenství, poté co navštívil stavbu, dnes dle jeho slov již vzorové technologie pro případnou dostavbu dalších bloků jaderné elektrárny v Temelíně.

I když se v oslavném článku přímo překonává ve výčtu ohromujících superlativů a technologické vyspělosti a především bezpečnosti, kterou ruská strana prý zaručuje, vsadím se, že by si za svá tehdejší slova nejraději ukousl jazyk a mlčel alespoň natolik, jak mlčí česká média.

A o čem, že to mlčí?

Údajně ohromující kvalita referenční elektrárny, jejíž bezpečnost zaručuje takzvaná obálka do níž je uschován jaderný reaktor, se sedmnáctého července 2011, tedy necelý rok po exkurzi na staveniště, ukázala ve své plné kráse, neboť se tento nejdůležitější bezpečnostní prvek jaksi ráčil zřítit již v průběhu stavby.

Za účelem čehož bylo vedeno vyšetřování, jehož závěry zní, že  "Je těžké říct, co způsobilo kolaps – zda to byly problémy s armaturou, montáží nebo jej způsobilo něco jiného." Nu pagadi...

I když pan inženýr v roce 2010 ještě konstatuje, že „Bude to vlastně již druhá referenční stavba, protože předchůdce projektu LAES-II z dílny SPbAEP je již od roku 2007 v komerčním provozu v čínské elektrárně Ťan-wan. Ta je podle názoru odborníků jednou z nejmodernějších a nejbezpečnějších jaderných elektráren ve světě,“ troufám si říci, že jeho bezbřehý optimismus již opravdu není aktuální a veřejný a ticho, které kolem tohoto závažného incidentu nastalo, je velmi nebezpečné.

Neboť ono české mediální ticho, se blíží tomu černobylskému, které po katastrofě v roce 1986 leží nad dosud uzavřenými oblastmi zasaženými radioaktivitou a s jehož důsledky znamenajícími epidemii nádorových onemocnění a závažných, život ohrožujících poruch metabolismu, se teprve začínáme pořádně seznamovat.

Stačí pohlédnout do vývěsek pohřebních služeb na stále více přibývající texty udávajících příčinu smrti - po těžké a dlouhé nemoci. Což je výsledek radioaktivního spadu na naše území, přes které přecházel černobylský mrak, jež nám zde zanechal památku spočívající především v zamoření půdy Cesiem 137, jehož zhoubné účinky na lidský organismus se začínají projevovat až nyní. Protože tomu tak s tímto prvkem je.

Jestliže vzhledem k rozměrům tehdejšího SSSR či dnešní Ukrajiny, jsou doposud neobyvatelné oblasti zanedbatelnými, pak měřeno rozměry našimi, českými a evropskými, by podobná katastrofa znamenala konec života na podstatné části našeho území, s následným zamořením okolních zemí, což by znamenalo konec naší národní existence, a to jak ekonomický, tak kulturní.

Proto je ono Rosatomem velmi dobře zaplacené mlčení, tolik zlověstné.

Je totiž smrtelné.

Když smícháme ingredience české korupce a technologické nedbalosti, známé například z výstavby nových dálničních mostů s jejich ruskými, ještě mnohonásobně silnějšími protějšky, máme krvavou Mary zaručenu, protože tak vzniká smrtící koktejl, který zaručuje pouze jediné - zkázu.

Zároveň je vůbec nutno pochybovat, zda onu megalomanskou stavbu, navíc v sobě nesoucí již zmíněná bezpečnostní rizika vlastně potřebujeme.

Obávám se ale, že se přízrak Temelína začíná rýsovat čím dál více jasněji, neboť je v tomto projektu namočeno příliš mnoho vlivných a mocných.

Co na tom, že příliš mnoho „Viamontů“ do nichž poteče státní peníz, znamená rozumu smrt.

Již Karel IV. stavěl hladové zdi.

Na ty se ale dnes jezdí dívat celý svět.

Což o Černobylu rozhodně říci nelze.

http://vaclavek.blog.idnes.cz/c/327751/V-Rusku-spadl-Temelin-kdo-ho-u-nas-postavi.html

* * *

Solární elektrárny v ČR zabírají 4000 hektarů zemědělské půdy

Solární elektrárny zabírají v Česku zhruba 4000 hektarů nejkvalitnější zemědělské půdy. Uvedli to zástupci Agrární komory, podle které by na obsazené půdě bylo možné za rok vypěstovat dostatek pšenice pro výrobu 20 milionů bochníků chleba. Ve většině případů půda nebyla z fondu vyňata trvale, solární elektrárny by ale na ní měly stát až 30 let. Agrární komora však vyjádřila obavy z toho, že pokud bude půda tak dlouho ležet ladem, může se její kvalita znatelně zhoršit. Podle šéfa komory Jana Veleby je proto nutné po ukončení životnosti fotovoltaických elektráren zajistit rekultivaci půdy. Solární elektrárny se na zemědělské půdě rozšířily především v období solárního boomu v letech 2009 a 2010. Tehdy se výrazně snížily náklady na jejich pořízení, Energetický regulační úřad zároveň kvůli zákonnému omezení nemohl přiměřeným způsobem snížit výkupní cenu elektřiny. ČRo, 26.3.2013

V dukovanské elektrárně začalo rozsáhlé havarijní cvičení

Sirény vydávající zkušební tón v areálu Jaderné elektrárny v Dukovanech i v jejím okolí před 09:00 ohlásily fiktivní radiační havárii. Po cvičné poruše hlavního parního kolektoru se tím naplno rozběhlo třídenní cvičení Zóna 2013, které má prověřit ochranná opatření a součinnost jednotlivých státních úřadů, ministerstev a složek integrovaného záchranného systému. Účastní se ho téměř 1600 lidí, použito bude skoro sto kusů techniky. Simulovaná havárie vyústí ve fiktivní únik radioaktivních látek z areálu elektrárny, což podle scénáře cvičení donutí vládu vyhlásit stav nouze. Součástí cvičení bude ve středu simulovaná dopravní nehoda a dekontaminace jejích účastníků. Jedním z cílů cvičení je prověření komunikace krizového štábu kraje s ústředním krizovým štábem. Letos poprvé budou na cvičení takového typu zástupci Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

ČRo, 26.3.2013


P.S.

Realizujeme megalomanské projekty, dálnice, mosty, aquaparky, soudní budovy, nákupní centra, většinou předražené, nepotřebné, i za peníze druhých a přitom narůstá nezaměstnanost, stále více lidí nemá kde bydlet a co jíst. Nesmyslných projektů se nikdo nenají a i ty nakonec skončí v bídě, bude-li tato „politika“, kdy hlavní je namastit si „vlastní kapsu“ pokračovat a nebude zdravým rozumem zastavena. Od jejích realizátorů se toho nedočkáme.

Miloš Zeman se soudruhy odboráři, bývalými estébáky a bývalými i současnými komunisty to dělá nyní skvěle. Schopní z nadějných iniciativ jsou umlčováni a odstraňováni, dosazováni poslušní, hloupí, bezcharakterní a schopní za peníz a jiné výhody takřka všeho.

Chcete-li pokračování tohoto zločinu na národě a zemi, potom volte už 24 let „osvědčené“ strany a politiky. Pokud ne, podporujte ty iniciativy a jednotlivce, co své schopnosti už prokázaly a něco pro nápravu země už roky dělají. Jedinou nadějí je mobilizace středního stavu a schopných podnikatelů s potřebným kapitálem a managementem s cílem jasně vyhrát příští volby a prosadit do Parlamentu zdravý rozum. Jinak se budou manipulace a hrátky o ničem na účet obyvatelstva opakovat jako od listopadu 1989 - se zaslouženým dopadem na zemi a její obyvatele – ne na ty, co vše zavinili, odmítají za to převzít odpovědnost a předkládají nám opět „zaručené recepty“.

 

Jan Šinágl, 27.3.2013

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

0 #2 F.Švamberg 2013-04-05 20:19
Zpráva o ruském atomovém nezdaru je velmi podnětná, protože tamní "šlendryján"- nejen v maličkostech - je už k nám dávno programově importován. Ich stále mnogo ...
Při trvalé neexistenci českého energetického programu ( viz dotace FV z lidových zdrojů)a plánovaném vyřazení velkých českých odběratelů hádám, že el.energie máme i perspektivně nadbytek, až ji musejí "vybraní" dumpingově vyvážet.
Pokud je to jinak, prosím o věcnou opravu.
+4 #1 Pepa Nos 2013-03-27 11:05
Stále silnější směr k návratu do Stalinské éry v Rusku a u nás se už nedá přehlédnout!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)