Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman_ruceZbabělé odstoupení členů Vědecké rady ÚSTR - Velvyslanec USA v Československu Steinhardt krátce po únoru 1948: „Z amerického hlediska se zdá být opovrženíhodné, že s výjimkou několika studentů ani jedna osoba, od presidenta republiky po nejposlednějšího občana, neutrousila na obranu svých politických svobod ani slovo.“ - Zdena Mašínová: Komunisté mi vyhrožují smrtí

Řekl jsi teď na Radiožurnálu: "Nikdy v životě jsem se nenechal manipulovat panem Šloufem ani panem Kalouskem“. Problém je v tom, že mnoho z nás si velmi plasticky pamatuje, jak ses v polovině devadesátých let rychle změnil, a začal se obklopovat zvláštní sortou přitakávačů, kterým velel komunistický proplouvač Mirek Šlouf. Zachutnala ti moc. Existuje mnoho příkladů, ve kterých jsi byl voděn jako loutka, a poškozoval stát ve prospěch svých kamarádů, spojených dokonce s organizovaným zločinem. Jak jinak bys popsal vztahy a dochované záznamy telefonátů mezi Tvými poradci – především panem Šloufem - s Františkem Mrázkem? Ještě dnes si je můžeš přečíst, jak si gangsteři mezi sebou lebedí, jak jsi vydíratelný, jak chlastáš, anebo, jak jsi fajn, protože tě nezajímají peníze, ale „jenom chleba se sádlem a tři okurky“.

Šlouf nejenom že projednával s gangstery manipulace privatizací – třeba Metrostavu nebo České spořitelny, prozrazoval tajné informace o přípravě zásahu v IPB, a přímo ovlivňoval program a usnesení vlády ve prospěch svých kamarádů (SEVAPHARMA). Už několikrát popsaný případ zničení českého farmaceutického průmyslu, a především společnosti SEVAPHARMA, je navíc perfektně doložen zachovanými dokumenty. Šlouf ti připravil materiál, který tvoje vláda schválila, a prodala státní firmu SEVAPHARMA za padesát milionů. Každá jedna budova na tom pozemku měla větší cenu. Jenom ten pozemek na pražských Vinohradech měl cenu více než miliardu. Koupil to Šloufův kamarád a fotbalový podvodník Jan Gottwald. Obratem to prodal za tři sta padesát milionů. Dnes to má cenu někde kolem miliardy a půl.

Česká republika ztratila výrobu sér a vakcín, a od té doby musíme všechno draze dovážet. Nemáš pocit, že jsi okradl důchodce nebo české zdravotnictví? Mimochodem, když se to sečte, jde o desítky miliard. To všechno jsou čistě kriminální činy. To všechno té partě kolem tebe prošlo jenom proto, že jsi je chránil. Byl, a jsi, jejich loutka – jenom nemáš odvahu si přiznat, že ti v té době už stačilo jenom pochlebovat a nalévat tě pitím.

Nebo ti mám v tomto ohledu připomenout ostudu na jednání v Melku (2001)? Podle dvou členů české delegace, a jednoho z rakouských vyjednávačů, jsi v polovině rozhovorů poslal českou delegaci ven, a po pár hodinách „rozhovorů“ mezi čtyřma očima s kancléřem Schüsselem, tě rakouští hostitelé museli do auta vlastně nakládat. Rakouští diplomaté dodnes tvrdí, že v té době bylo prostě dost jednoduché spolehnout se na tvoji slabost pro pití.

Lhal jsi a lžeš, starý kamaráde. Kdykoliv tě někdo přistihl při omylu nebo tě dostal do nepříjemné situace, tak jsi zaútočil osobně. Novináři by mohli povídat, Vyhrožoval jsi trestními oznámeními, vykládal jsi vědomé nesmysly o novinářských konspiracích, a, bohužel, ti to zůstalo. Tvůj čerstvý útok na slovenské novináře, a odmítání dávat slovenským sdělovacím prostředkům jakákoliv vyjádření, patří mezi nejtrapnější výkony české polistopadové lumpenpolitiky. V mezinárodním kontextu nic podobného nikdy nikdo nezkusil – tedy ruští komunisté a Putin ano, abych byl přesný. A tím jsme u tvojí naprosto nepochopitelné snahy zalíbit se putinovskému, pseudocarskému a určitě nedemokratickému, Rusku.

Moji ruští kamarádi, disidenti brežněvovské doby, hovoří o tom, že nikdy od té doby nebylo hůř. Saša Podrabinek se dokonce musel dlouhé měsíce skrývat, protože putinovské bojůvky blokovaly vchod do jeho domu a žádaly, aby byl uvězněn. Ty, s bohorovným úsměvem, předstíráš, že všichni kolem tebe jsou andělé a polobozi demokracie. Sorry, není tomu tak. Tvoje dnešní nejbližší spolupracovníky, Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého, ti osobně přivedl Miroslav Šlouf. Jak se „kluci“ sami chlubí, jsou to takoví „kamoši“, že spolu „všichni společně jezdí na vodu“. Martin Nejedlý je kryt protekcí Lukoilu, a jestli nevíš o tom, že Lukoil je obecně, a to i ve zprávách BIS, považován všude ve světě za expozituru ruských zpravodajských služeb, tak představuješ zásadní bezpečnostní riziko pro Českou republiku.

Je mi tě líto, Milošku. Kdysi jsem si tě vážil, protože, ještě víc, než třeba Václavové Havel i Klaus, jsi opravdu dokázal nadřazovat zájmy země nad svoje osobní. To je pryč. Prohrál jsi svůj boj s pitím a mocí. Jsi dnes jedno z největších bezpečnostních rizik země, na které ti kdysi záleželo. Můžeš jenom následovat smutný osud další ruské loutky, svého kamaráda Vaška Klause. Společní kostlivci, společná korupce, společné oběti, kterých je třeba se bát. Doufám, že tě voliči zastaví, a ukončí období státní samohany České republiky.

Opravdu je mi tě líto. Stát se s takovým potenciálem člověkem minulosti, na to už musí mít jeden hodně tragické slabosti. Ale možná to všechny ty ruské prachy zvládnou. Ty budeš prezident, ČEZ s radostí prodá Temelín Rusům, a Mirek Šlouf a jeho Melody Boys, budou na Hradě pečení vaření… Pak věřím, že nebudeš mít klid.

 

Tvůj, kdysi kamarád, Honza Urban

http://stranky-sos.unas.cz/2013/03/DOPIS-Milosi-Zemanovi-Jan-Urban.html

* * *

Miloš Zeman, BIS, kolíkování jeho zahraničně-politického hřiště!

Výzva tříkrálová a Prosba

Miloš Zeman a jeho zdravotní stav…?!

* * *

P.S.

Odstoupení všech členů Vědecké rady ÚSTR považuji za stejně skandální a zbabělé, jako likvidace ředitele Mgr. Daniela Hermana totalitním způsobem s demokracií nemajícím nic společného. Proč se Vědecká rada nepostavila za svého ředitele a nebojovala silou svých osobností za ředitele a hodnoty které proklamuje?! Zachovala se bohužel jako typičtí Češi – je problém, pojmenujeme ho, vyjádříme rozhořčení, neřešíme ho a na protest odejdeme jako „hrdinové“. Je to postoj zbabělosti a vlastní pohodlnosti! V této souvislosti je dobré připomenout výrok velvyslance USA v Československu Steinhardta krátce po únoru 1948: „Z amerického hlediska se zdá být opovrženíhodné, že s výjimkou několika studentů ani jedna osoba, od presidenta republiky po nejposlednějšího občana, neutrousila na obranu svých politických svobod ani slovo.“ Tato slova jsou stále aktuální! Byla tehdy vyslovena plným právem a vůbec nic na své platnosti neztratila ani dnes. Proč ze zákona ÚSTR zpracovává naši historii jen v letech 1938-1945 a 1948-1989?! Proč ne i v letech 1945-1948, kdy už komunisté připravovali převzetí moci?! Demokratické hodnoty opět pozvolna opouštějí naší zemi a nikdo z odpovědných nebije na poplach! Není divu, volíme politické strany, tedy volíme nezodpovědnost a nekvalitu. Zvolení populisty Tomia Okamury senátorem je varující – vůbec si nepřipouští, že dnešní stav společnosti je jen přirozeným následkem toho, co do země a myšlení lidí zasel totalitní, zločinný, komunistický režim! Proč lidé asi nezvolili Janu Lorencovou, JUDr. Milana Hulíka, kteří pro svobodu, právo a demokracii vykonali obrovské množství práce, zatímco senátor Okamura „mlátí jen slámu“ prázdnými slovy za mikrofonem či před videokamerou! Příští volby je třeba volit i do Sněmovny přímo, osobnosti, tedy kvalitu a odpovědnost, byť s rizikem, že budou zvoleni další Okamurové, ale nadějí, že bude ve Sněmovně méně hlupáků, slouhů a populistů! Jedině tak budou mít volby smysl, jinak se bude opakovat stále stejné se stejnými a zasloužená cesta do katastrofy hospodářské a mravní.

 

Jan Šinágl, 16.4.2013

* * *

Tomio Okamura: Zase tu běhá strašák komunismu … Také myšlenky komunismu se velmi často chytali stejní lidé, kteří zneužijí jakoukoli myšlenku k dobytí moci, teroru nebo obohacení. KSČ a později KSČM se od těchto lidí mnohokrát veřejně distancovala a omluvila za křivdy a zločiny, které ve jménu strany zločinci páchali. Vzdala se principiálně násilí a přihlásila se k liberální demokracii. Z KSČM se stala strana, která se demokratickou cestou snaží dospět k socialismu. Prosím všechny, kdo chtějí polemizovat, ať si nejprve přečtou dokumenty KSČM a nepapouškují hloupé floskule politiků, co z rozeštvávání společnosti těží. …

* * *

Mašínová: Komunisté mi vyhrožují smrtí "Oni jsou už tak drzí, že ani nechtějí čekat na volby a už teď začali svými lidmi obsazovat úřady. V ÚSTRu provedli personální čistku. Ombudsmanovi do úřadu nasadili sociálního demokrata Křečka a prezident Ústavnímu soudu navrhuje za soudce bývalého prokurátora, který za komunistů odsuzoval lidi do vězení za jejich názory. Komunisté před únorem 1948 postupovali úplně stejně. Dobře si to pamatuji."

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+3 #4 Colas Breugnon 2013-04-17 13:02
Komunismus je jak rakovina. Odejde jedině, až když už nemá z čeho brát.
-1 #3 Jiří Kraus 2013-04-17 12:19
Cituji Fr.Zákostelský:
Jiří,nemáš pravdu.Komunistům neotrnulo,jenom nestihali.Privatizace je celá pohltila,byla to pro ně fuška.Už to mají všechno pod palcem a teď nám ukáží zač je toho loket.Že mám pravdu se dá snadno dokazat na rosudcích našich soudů za posledních dvaadvacet let.Zeman je jen malinká ukázka té špiny.


Návrat k moci jim nesmíme dovolit!
0 #2 Fr.Zákostelský 2013-04-17 12:00
Jiří,nemáš pravdu.Komunist ům neotrnulo,jenom nestihali.Priva tizace je celá pohltila,byla to pro ně fuška.Už to mají všechno pod palcem a teď nám ukáží zač je toho loket.Že mám pravdu se dá snadno dokazat na rosudcích našich soudů za posledních dvaadvacet let.Zeman je jen malinká ukázka té špiny.
0 #1 Jiří Kraus 2013-04-17 06:19
Rudým sviním otrnulo! Paní Mašínovou nedáme!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)