Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lazna_Ondrej_vousy

Něco je hodně špatně, když ani tak do očí bijící zlovolné, protizákonné jednání soudce, nestačí k jeho odsouzení a potrestání. Je tak vyslán nebezpečný signál dalším „zločincůmLazna_Ondrej_bez_vousu v taláru“, kteří zneužívají svoji moc, dělají právu a spravedlnosti ostudu, místo aby obojí ctili a hájili. Zvláštní, soudce Lázna, dosud vždy holohlavý a do hladka oholen, se k soudu dostavil zcela v jiné „visáži“, navíc v teplých dnech? Šlo snad o zastírací, krátkodobý účel a veřejnost na Míčánkách se brzy opět dočká jeho staré podoby? Obávám se, že je tento „soudce“ schopen všeho možného, jen ne vykonávat tak společensky vysoce odpovědnou funkci. I toto jeho nejnovější extempore naznačuje, že s jeho duševním stavem není zdaleka vše v pořádku. Dost možná, že pravou příčinou odložení soudu o měsíc byla právě účelová změna vzhledu soudce Lázny, který bez vousů a vlasů připomínal skutečně  psychopata a kdy tomu jeho jednání a chování prokazatelně odpovídalo. Nutno dodat, že až jeho současný vzhled vizuálně budí trochu věrohodnosti a důstojnosti, alespoň na této fotografii. Zřejmě měl dobré poradce a nejen vizážisty - po jeho pravici sedí soudce VS Praha JUDr. Pavel Zelenka, nositel stejné "visáže" a jeho obhájce. Je to jen další ukázka nespolehlivosti, resp. nefunkčnosti mechanismů, které umožňují obsazení pozice soudce takovýmito osobami a nefunkčnosti kontrolních institucí na jejich potrestání, kdy ani flagrantní selhání a porušení zákona nepostačuje. O to více je ntno ocenit předsedkyni NS ČR JUDr. Ivu Brožovou. Není divu, že ji nectí Václav Klaus. Jen více takových osobností ve veřejném životě jaké představuje předsedkyně NS ČR a co nejméně takových, jaké představuje Václav Klaus!

NSS zprostil kriminálníka obžaloby

Přesně podle pesimistických předpovědí dopadlo dnešní jednání před Nejvyšším správním soudem, aby prokázalo dávno známou skutečnost: Že o soudcích v žádném případě zase soudci rozhodovat nemohou.

Obžaloby se ujala samotná předsedkyně NS Iva Brožová, měla ji precizně připravenou a zpracovanou. Bohužel jen na jediný skutek psychopata Blázny, tedy zatykač ze dne 3.10. loňského roku, ač kárných provinění tam byla od počátku případu celá řada (neseznámení obžalovaného se spisem, neoznamování jednání o prodloužení vazby, nepřiznání bezplatné obhajoby, neprotokolování námitek podjatosti, natož pak jejich vyřizování, a tak dále, a tak podobně - prostě kárných provinění tam byla spousta a obžaloba pí Brožové svým způsobem doplatila na to, že si vybrala jen "viditelnou špičku ledovce", jak to při své výpovědi označil p. Fiala.

Obhájce Blázny, soudce Vrchního soudu v Praze Pavel Zelenka sice rozhodným způsobem protestoval proti nařčení, že si vybral a rozhodnul případ p. Fialy, neboť se prý jednalo o jeho kolegu stejného jména, jinak ale ničím nevybočil z očekávání toho, jak asi bude vypadat Bláznův obhájce: Arogantní, drzý, nafoukaný justiční spratek, který se dosti neurvalým způsobem pustil i do samotné pí Brožové, její obžalobu označoval za vylhanou a dalších 80% svého úsilí soustředil na démonizaci sdružení K 213 a jeho předsedy pak především - až ho musela pí Brožová upozornit, že momentálně obžalovaným není ani pan Fiala, ani sdružení K 213, nýbrž jeho klient, soudce OS P-10 Lázna.

Zelenka osočil i p. Fialu, že všichni přítomní v jednací síni jsou jistě jeho známí (= stejná pakáž), na což mu p. Fiala odpověděl, že estébák Jemelík bude kámoš asi hlavně pro něj.

Blázna sám byl největší senzací celého dnešního jednání.

Dostavil se sice (vzdor očekávání mnohých o opaku), nicméně do poslední chvíle to nikdo netušil, a to včetně poškozeného samotného, který Bláznu vídal denně u soudu. Blázna totiž - jako správný kriminálník na útěku, co se před slušnými lidmi musí skrývat - totálně změnil svou podobu, nechal si narůst vousy i vlasy, takže i ti, co ho ze soudů dobře znali, si nebyli jisti, zda je to vůbec on, i když už seděl v lavici obžalovaných, a mnozí tipovali na druhého jeho právníka. Teprve až se udělal presence a Blázna promluvil, pominuly i poslední pochybnosti - ano, je to on!

Poučen příkladem svých mnohých, vskutku kriminálních klientů, se rozhodl jej následovat, přičemž nelze popřít, že pokud křiváci jsou v něčem dokonalí, pak v maskování a únikových manévrech.

Sám se velice divil, proč vůbec stojí před soudem.

Před senátem Blázna předvedl hlavně svou nekonečnou zbabělost, když se snažil do poslední chvíle - jako každý správný gauner - vinu svalovat na všechny ostatní, především pak na další dva členy senátu, neboť se prý jednalo o kolektivní rozhodnutí - a kárný senát stál před otázkou, zda nerozlepit obálku o hlasování. Což nakonec neučinil, patrně při představě, jak by to asi dopadlo, kdyby se ukázalo, že Blázna zatykač vydal i přes odpor členů vlastního senátu.

Senát Dr. Šimíčka si mezi úrovní precizně vybroušených a věcně podložených právních argumentů pí Brožové, a drzými útoky sprostého justičního prasete vybral to druhé, protože jim asi lépe rozuměl a byly mu bližší.

Čemu ovšem, zdá se, rozuměl zvláště skvěle, to byla sounáležitost společně páchaného zla a oprávněných obav z jeho potrestání, které jej vedly k ochraně kusu škodné stejného typu, neboť správně tušil, že při prvním odstřelu jednoho z nich, by se mohly začít rozdávat lovecké lístky masově.

Výkon kárného senátu tak byl - na rozdíl od předsedkyně NS - právní ubohostí a lidskou solidaritou grázlů stejného druhu, kteří již dávno ztratili pojem spravedlnosti, ba i jenom snahy o ni a jejichž jediným cílem je vydržet u tučných koryt za každou cenu.

Bez zajímavosti jistě nebyla ani skutečnost, jak se půl hodiny před vyhlášením rozsudku členové kárného senátu vesele smáli a bavili s Bláznou a spol. na chodbě, zjevně již znajíc zprošťující verdikt.

Zatýkat bezdůvodně lidi je podle NSS normální a samozřejmé - doufejme, že brzy to bude platit i pro ně.

O tom, že soudci si jsou plně vědomi toho, jak "spravedlivý"rozsudek vynesli, výmluvně svědčí skutečnost, že zakázali natáčet dokonce i jeho vynesení, což je v přímém rozporu se zásadou veřejnosti výkonu práva, ale i obecnými zvyklostmi, kdy rozsudek je veřejný vždy...

Pokud tak dnešní soud v Brně něco ukázal, pak bezesporu to, že justice je zevnitř nereformovatelná a že má-li se změnit natolik, aby neterorizovala zbytek občanské společnosti, bude nutný razantní zásah zvenčí.

Při pohledu na soudce Zelenku, jeho nestoudnou aroganci, drzost a nadutost, pak nikdo nemohl zůstat na pochybách, jak by tento zásah měl v budoucnu asi vypadat.

http://www.k213.cz/NSS-zprostil-kriminalnika-obzaloby

P.S.

Kultivovaní čtenáři mohou mít jistě právem výhrady k určitým formulacím a slovům pana Fialy, kdy lze vyjádřit stejné i jinými slovy. Je to jeho právo i odpovědnost, ale pochopitelné jednání při jeho povaze, charakteru a zvláště po tom, co vše si s českou justicí a policií už „užil“. Na druhé straně tak nechtěně dává „munici“ druhé straně, která ji i patřičně využívá a využila – i v tomto zproštění obžaloby.

Jan Šinágl, 22.6.2013

 

Lázna

… Výsledkem je, že vrána vráně opět oči nevyklovala, a my můžeme než planě theoretisovat, zda by řízení bývalo dopadlo jinak, kdyby se Brožová více zaměřila na samotnou flagrantní nezákonnost zatykače, jíž nepochybně mohlo dojít k ohrožení důvěry veřejnosti v soudnictví, jakož i jeho dobré pověsti: nejsem sice celá veřejnost, ale já osobně jsem po poslechu záznamu pojal důvodné podezření, že Lázna je blb.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (2 Votes)
Share

Komentáře   

+2 #1 Pavel 2013-06-24 19:24
Mistře Šinágle děkuji! Pakliže platí, že smích prodlužuje život, zajistil jste mi hezkých pár týdnů navíc. Vaše domněnka, že snad byl soud "odložen" proto, aby si obviněný stihl vypěstovat řádného bíbra a že by snad toto mohlo mít sebemenší vliv na rozhodování Nejvyššího správního soudu je patrně to nejlepší, co jsem z vaší dílny dosud četl. Doufám tedy, že ani vy neponecháte nic náhodě a na svůj příští spor si necháte taky něco nastřelit a máte to doma!

V této souvislosti máte můj upřímný a nefalšovaný obdiv, že s touto intelektuální výbavou neváháte sám sebe (pochopitelně bezúspěšně) kandidovat na veškeré volitelné funkce v ČR včetně té nejvyšší.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)