Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SPOZ_ZemanSouhlasím, že zkratka SPOZ je přesné vyjádření: Strana Přátel Organizovaného Zločinu! Podáno závažné TO s nevyvratitelnými fakty, zasahující do nejvyšších pater pražské justice! J.Š.

… Rusnokova vláda má jediný smysl – znemožnit rozpletení chobotnice vztahů a penězovodů mezi proruským „byznysem“ a českou „politikou“ …

Švýcarští vyšetřovatelé prokázali, že 350 milionů korun z rozkradených prostředků Mostecké uhelné společnosti bylo v roce 2002-2003 použito na koupi koncernu Škoda Holding. V té době byl Jiří Rusnok ministrem průmyslu a obchodu a Martin Pecina jeho náměstkem. Bez mrknutí oka schválili prodej státního podílu v plzeňské Škodovce společnosti Appian, o které po varování diplomatů i BIS nemohli nevědět, že jde pouze o podvodnou schránku.

Novináři Jana Klímová a Jan Kroupa z MFD později zveřejnili dokumenty, prokazující, že jedním z hlavních výherců této transakce byl tajný spoluvlastník Škody Martin Roman, ředitel ČEZ. Škodovka od ČEZ získala zakázky za desítky miliard, Martin Pecina pak lukrativní místo v dozorčí radě ČEZ. Ještě jako Rusnokův náměstek stačil ve funkci předsedy privatizační komise Vítkovice Steel poněkud podivně prodat tuto firmu ruské společnosti Evraz, která je momentálně před krachem, což odborníci předpovídali už od začátku. Po svém druhém odchodu z politiky v roce 2010 se Pecina stal, světe div se, jedním z nejvyšších činitelů koncernu Vítkovice Holding, kde dostal na starost nově založenou divizi (2008) Nuclear Power. A jestli si myslíte, že společně s Milošem Zemanem, Jiřím Rusnokem a vedením ČEZ neprosazuje ruskou variantu dostavby Temelína, jste vedle.

Mezitím – v roce 2004 - stačili noví vlastníci Škody Holding prodat dvě její menší součásti příbuzné ruské společnosti za něco kolem 1,2 miliardy – vstupní "investice" se tedy vrátila domů už po několika měsících více než trojnásobně. A v roce 2009 prodali jenom divizi turbín Škoda Power jihokorejské společnosti Doosan Group za 11 a půl miliardy. No, nekupte to.

Dnes se celá ta legrace jmenuje Škoda Investment, patřila k největším investorům do fotovoltaiky, kterou i sám Miloš Zeman označil za největší tunel v dějinách, a mezi lety 2007-2012 vyplatila Appianu na dividendách (většinou do offshorových destinací) přes třicet dva miliard korun…

A to pominu další zajímavosti stejné party – jako že třeba mezi těmi, kdo používali účty společnosti Portoinvest, přes kterou šly úplatky z MUS zpátky do České republiky, byl i agent KGB a Stasi Zeno Meier, velký přítel ČSSD, který si v roce 1999 za šestnáct milionů koupil úplně, ale úplně bezcenné akcie zkrachovalého výrobce dětských kočárků Liberta…. Ale ani o tom, Miloš Zeman, samozřejmě, nic nevěděl...

Proč se nic z toho nikdy nevyšetřilo? Miloš Zeman, ovládaný organizovaným zločinem v podání Miroslava Šloufa a jeho loutkovodiče Františka Mrázka, během několika měsíců po svém nástupu do úřadu premiéra v roce 1998 osobně přikázal profesně zlikvidovat a odstranit z funkcí šéfy všech útvarů policie, zabývajících se korupcí nebo organizovaným zločinem. Policie i zpravodajské služby byly zcela úmyslně paralyzovány. Ze zoufalství zveřejněné odposlechy telefonátů mezi Mrázkem a Šloufem to prokazují mimo jakoukoliv pochybnost.

V čele Služby pro odhalování korupce (SPOK) skončil plukovník Evžen Šírek, který na začátku roku 1999 začal vyšetřovat daňové úniky centrály ČSSD. Byl obviněn z vyzrazení přísně tajných dat. Teprve v lednu 2003 Vrchní soud konstatoval, že Šírek byl nevinen.

Během několika měsíců byli vedle Šírka odvoláni - ředitel BIS Karel Vulterin, ředitel NBÚ Pavel Kolář, ředitel útvaru proti praní špinavých peněz Stanislav Kosík. Uvězněn byl agent BIS Roman Hrubant, nasazený právě na odhalení vynášení informací z tajných služeb do vedení ČSSD – především o korupci při privatizacích ve prospěch některých lidi z ČSSD.

Uvězněn byl i policejní velitel Zdeněk Macháček, který prokázal napojení ruského organizovaného zločinu na některé vedoucí policisty a dosáhl jejich vyhození od policie. Po příchodu týmu Zeman/Šlouf/Mrázek k moci se tito pánové vrátili na velitelské pozice – Macháček šel do basy. Trvalo několik let, než soudy Hrubanta i Macháčka zprostily všech obvinění. Za zničení jejich kariér a životů nikdy nikdo obviněn nebyl.

U vědomí toho, že i další člověk ze Zemanova týmu, tehdejší ministr zemědělství Palas, se kolem privatizace Unipetrolu v roce 2001 dokonce osobně a opakovaně s gangsterem Mrázkem scházel, zní následující citát v současnosti designované ministryně spravedlnosti Marie Benešové jako výsměch:

"Já ani nevěděla, že je nějaká Krakatice (Policejní spis k vyšetřování Františka Mrázka – pozn. autor). To jsem se dozvěděla daleko později. Já neměla povědomí, že se tam dějí nějaké takové hrůzy. Kriminalita se tehdy šetřila, nikdo nestrašil, alespoň za Miloše Zemana tam vůle byla, on mě neomezoval," trvá na svém Benešová, která tehdy fungovala jako nejvyšší státní zástupkyně…. Zdroj:

A kdyby Vám to všechno připadalo moc staré, připomenu, že ve čtvrtek, 27. června 2013, policie prohledala kanceláře velké advokátní firmy, známé dříve jako Šachta nad Partners. Pan doktor Šachta osobně zakládal společnosti, přes které probíhala „privatizace“ MUS. Jeho kancelář zakládala společnosti pro kmotra Ivo Rittiga - nebo si snad nepamatujete, že z každé jízdenky v pražské tramvaji, autobuse, či metru, jde sedmnáct haléřů společnosti Cokeville z Britských Panenských ostrovů, kterou zastupuje kancelář doktora Šachty? A že stejná společnost inkasovala od výše zmíněné Škody Power za poradenské služby při privatizaci jednorázový honorář 130 milionů korun?

Policie a státní zastupitelství proto musí pospíchat. Petr Nečas se pro svoji slabost změnil v „kmotra kmotrů“ uvnitř ODS, ale dokázal, možná nechtěně, alespoň otevřít prostor pro fungování zákona. To, že na to sám doplatil, a to, že jeho pohrobci policii a státní zastupitelství obviňují z „vraždy politiky“, je v řádu věcí. Přese všechno tu dnes ještě existuje šance na dotažení otevřeného střetu „politiky“ a zákona do konce.

Miloš Zeman udělá všechno, aby tomu zabránil. Rusnokova vláda má jediný smysl – znemožnit rozpletení chobotnice vztahů a penězovodů mezi proruským „byznysem“ a českou „politikou“. Co kdyby se ti nešťastní Švýcaři, nebo, nedej Bože, česká policie, začali znovu a pořádně vyptávat, co o tom všem doopravdy věděli pánové Zeman, Rusnok či Pecina? A co kdyby novináři a policie začali rozkrývat vztahy mezi desítkami miliard z privatizací, advokátní kanceláří Šachta and Partners (a dalšími), jistou česko-dánsko-švýcarskou paní Janou Lütken, jistým Peterem Kmeťem, Miroslavem Šloufem, panem Čmejlou – a penězi pro české politické strany, včetně Strany Přátel Organizovaného Zločinu (SPOZ)?


P.S. Prosím vážené diskutující, aby neuráželi vlastní inteligenci používáním termínů levice a pravice při vyjadřování názorů na výše popsaný český chlév. Hnůj je hnůj – ne levicový – ne pravicový…

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=20368

* * *

Soudce Šott: Verdikt nad Bártou mi nadiktovali. Prostudujte si rozsudek

* * *

V sobotu jsem podal stížnost na nekonajícího státního zástupce a doplnil mé TO ve věci, sahající do nejvyšších pater pražské justice s neuvěřitelnými, doloženými podvody, k rukám JUDr. Lenky Bradáčové a na vědomí JUDr. Pavla Zemana. Stížnost je doplněna 12 přílohami. Věřme, že česká justice se začne přibližovat švýcarské a že se Zemanovi a jeho bezcharakterním kumpánům nepodaří stejný kousek podruhé, tzn. paralyzovat justici, policii a zamést obrovské zločiny z minulosti pod koberec na kterých mají svůj neodejmutelný podíl a odpovědnost. Nemohou nevědět, to bychom museli připustit neuvěřitelnou hloupost. Souhlasím, že zkratka SPOZ je přesné vyjádření: Strana Přátel Organizovaného Zločinu! Vůbec se tím nechci dotknout členů této strany a voličů Miloše Zemana. Nepochybně je jich většina slušných, neinformovaných a volila v dobré víře. Byli zneužiti a těžko se dozví z veřejnoprávních médií o skutečném charakteru a cílech Miloše Zemana. Použil je jako prostředek k získání moci. Ta se ve svých důsledcích může obrátit i proti nim, pokud společnost nenajde v sobě sílu toto nově vznikající zločinné spolčení na Úřadu vlády včas zastavit!

 

Jan Šinágl, 2.7.2013

 

Ke srandičkám by měl být pádný důvod

Ad LN 28. 6.: Evropa má mít...

Kdysi dávno jsem četl postřeh Ivana Lendla. Zatímco on se ně­jakému vtipu směje, Američa­né, kteří mají úplně jiný smysl pro humor, ho nechápou. Moc bych si přál, aby na tuto skuteč­nost co nejdříve přišel i náš pre­zident. Copak nelze za trapnost považovat jeho, u nás stokrát omílanou, hlášku, že novináři jsou největší nepřátelé lidstva, kterou si včera neodpustil při společném focení s německým ministrem zahraničí? Byť mu tato prognosticky nepřesná srandička, neboť největší nepřátelé lidstva byli vždy politici toužící stůj co stůj po moci, u nás pro­chází, tak na ni německý minis­tr zahraničí musel reagovat od­mítnutím, neboť v Německu zřejmě ve vážných tématech ne­mají bezduché srandičky místo. Vůbec by mne nenapadlo, že historicky nepřesný humor o novinářích dokáže prezident v Německu ještě překonat. Po­suďte sami. Je podle vás k popukání, když si po sdělení svého názoru na ře­šení situace dvou Češek unese­ných v Pákistánu dovolil novi­nářce položit otázku, jestli není agentkou Talibanu nebo AI Kajdy, aby se s ní rozloučil pozdravem Alláhu akbar - Alláh je veliký? Jsem možná divný, ale já si opravdu myslím, že by k srandičkám měl být vždy dů­vod. To si nebyl schopen, v tou­ze za každou cenu podráždit brá­nice ve svém okolí, uvědomit, že jeho hlášky mohou slyšet a pusu od ucha vidět i rodiče unesených dívek? To si nebyl schopen uvě­domit, že tento pozdrav může být to poslední, co unesené dív­ky uslyší?

František Štván, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zlatá slova

Ad LN 28. 6.: Zemanova vláda...

Před Vánoci 1997 zveřejnily Li­dové noviny odpovědi několika osob na otázku „Co by podle vás měla dostat Česká republika pod vánoční stromeček?“. Jistý pan Miloš Zeman, tehdejší předseda ČSSD, odpověděl takto: „Přeji li­dem, aby byli moudřejší než je­jich politici. Obávám se ale, že je to velice snadné přání.“ Soudím, že by si tato slova za­sluhovala vytesat do žulového kvádru a pozlatit. Jen nevím, kam takovýto pomník pak nejlé­pe umístit.

Václav Kupšovský, Ústí nad Labem

LN DOPISY REDAKCI, 1.7.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+2 #5 Jan Šinagl 2013-07-08 19:01
Hloupé názory ocení zase jen hlupáci, pane Haramule. Je jich tu celá skupina, pod různými anonymními jmény, kteří zvládají a stačí jen na určitá témata. Kdybych udělal tisíc věcí dobře a jednu chybně, upnou se na tu chybnou. Obávám se, že jediné co by byli schopni na mne "ocenit" je, kdybych zemřel. Dopřejme i takovýmto "lidem" svobodu slova. Plní užitečnou roli, které si nemohou být vědomi i když si to v rámci své hlouposti nikdy nemohou připustit. To, že na jejich "komentáře" už prakticky nikdo nereaguje, mimo jejich "souvěrců", je dobrým znamením úrovně nereagujících. S určitými lidmi nelze vést věcnou diskuzi o ničem. Mají svoji pravdu a vždy budou napadat autory jiných názorů něž mají oni, To známe dobře z doby totality. Jejich programem je závist a nenávist. Takových je mezi námi stále dost. Odpovědnost jim nikdy nic neříkala. S pomocí takových "charakterů" mohli komunisté získat moc. Totalitní a populistické režimy se na ně mohou i dnes spoléhat. Budou volit každého, kdo je "nakrmí" a je jim jedno jak a na čí účet.
-2 #4 Vitezslav Haramule 2013-07-07 14:10
Zlo ma ruznou podobu pane Komarek.Ja vam rozumim a citm s Vami. Pro mne je skoro nemozne neodpovedet na tu nehoraznou sprostotu zbabeleho anonyma, protoze jsem prosel stejnou udalosti ktera je podobna Vasi ztrate dcery.Prosim zaroven pana Sinagla aby zvazil i tuto nehoraznou sprostotu ke ktere se snizila osoba ktera pouziva prezdivku Schields.
-2 #3 Schields 2013-07-07 12:10
Cituji Fanda:
Cituji Schields:
Cituji Jiří Komárek:
...
případ mé dcery kryli ministři vnitra Gross, Langer, Pecina, policejní prezident Husák ,ministři spravedlnosti Čermák, Němec, Pospíšil, odbor dohledu a GI tohoto úřadu.

Chybí už jen Křemílek s Vochomůrkou, Pat & Mat a Spejbl s Hurvínkem. Anebo jste tak trochu magor...

Cituji Schields:
Cituji Jiří Komárek:
...
případ mé dcery kryli ministři vnitra Gross, Langer, Pecina, policejní prezident Husák ,ministři spravedlnosti Čermák, Němec, Pospíšil, odbor dohledu a GI tohoto úřadu.

Chybí už jen Křemílek s Vochomůrkou, Pat & Mat a Spejbl s Hurvínkem. Anebo jste tak trochu magor...

Milý Schieldsi, kolega čtenář přišel o dceru. A v tom případě dává vinu všem možným a nemožným, což je vcelku pochopitelné. Nedává ji však sobě a své dceři. Ta je ovšem m.j. také produktem JEHO výchovy. Ale přesto jeho zoufalství a smutek chápu.

Vím, proto mu vcelku nezazlívám, že se projevuje jako cvok.
+3 #2 Schields 2013-07-06 23:40
Cituji Jiří Komárek:
...
případ mé dcery kryli ministři vnitra Gross, Langer, Pecina, policejní prezident Husák ,ministři spravedlnosti Čermák, Němec, Pospíšil, odbor dohledu a GI tohoto úřadu.

Chybí už jen Křemílek s Vochomůrkou, Pat & Mat a Spejbl s Hurvínkem. Anebo jste tak trochu magor...
+1 #1 Jiří Komárek 2013-07-03 16:06
SPOZ, Strana Přátel Organizovaného Zločinu je výstižný název. ne náhodou je předsedou této strany bývalý kriminalista Mgr. Zdeněk Štengl z Chrudimi, který křivě obviňoval lidi.
Byl členem zločinného spolčení za účelem rozbití kontaktu s moji dcerou a má na svědomí její sebevraždu.
Prostřednictvím IMV jsem na něj, na další policisty a ostatní členy zločinného spolčení podával trestní oznámení, která nebyla šetřena, některá mi byla pracovníkem IMV odcizena.
To, že tuto zemi ovládla policejně justiční mafie kriminalizující slušné občany a moje dcera je obětí organizovaného zločinu státní správy jsem uvedl na svých letácích, které jsem v lednu 2010 vylepil v Chrudimi a okolí. Byl jsem následně pronásledován zdejší policií, účelově stíhán pro trestný čin pomluvy za účelem mé psychiatrizace.
V mém nerovném boji s touto mafií sehrálo významnou roli os K213 včele s jeho předsedou ing. Jiřím Fialou, od kterého se mne zločinci z řad policie a justice snažili izolovat.
Ing. Fiala byl z důvodu mého zastupování 2x účelově vězněn jednak aby policie mohla odkládat námi podávaná TO pro poškozování cizích práv a dále aby se zmanipulované dědické řízení po mé dceři notářkou Ditou Kuštovou v režii advokátky Mgr. Zuzanou Dostálkové zastupující bývalou ženu nedostalo k Nejvyššímu, případně Ústavnímu soudu.
případ mé dcery kryli ministři vnitra Gross, Langer, Pecina, policejní prezident Husák ,ministři spravedlnosti Čermák, Němec, Pospíšil, odbor dohledu a GI tohoto úřadu.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)