Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po srp 20 @17:00 - 10:00PM
Havlíčkův Brod: vernisáž SRPEN ´68
út srp 21 @15:00 -
Plzeň ČRo: vzpomínka na SRPEN ´68
út srp 21 @19:00 - 09:00PM
KVH o Srpnu ´68
čt zář 06 @09:30 -
MS Praha: FÚ versus Alba a.s., kauza Altner
so zář 08 @10:00 -
Zhůří: Kříž Smíření
čt zář 13 @14:00 -
SVIT, Slovensko: pojmenování školy po Janu A.Baťovi

Nejnovější komentáře

 • 18.08.2018 07:31
  Pane Mikolášku, bohužel odkaz není funkční? Prosím o zaslání ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:16
  Vážený pane Pánku, první zpráva, potomci JAB o tom moc neví.

  Read more...

   
 • 18.08.2018 06:37
  www.mikolasek.net/cz/68 ..třeba Vas napadne, koho na můj ...

  Read more...

   
 • 17.08.2018 22:45
  Vážený pane Pánku, děkuji Vám. Poptám se, věřím, že se někdo ...

  Read more...

   
 • 16.08.2018 17:19
  Dobrý den Mám pouze dotaz na osud pamětí p. Dr. V.Krejčího ( ...

  Read more...

   
 • 16.08.2018 15:55
  Doplňuji informace pana Vrbíka - Jan A.Baťa zachránil stovky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Tak to dopadne, když místo nezávislého orgánu pro kontrolu policie funguje jeho trapná imitace zvaná GIBS – Čarodějnický proces začne v srpnu – Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic, aneb za organizování her pro děti hrozí čerstvé absolventce práv až 8 let kriminálu!!! – Kdy bude obžalován Grygarem?! – Okamura „nezklamal“, podal TO na Transparency International!

Profesionálové z PČR v akci

Zvěsti o dokonale profesionálním policejním zákroku v Českých Budějovicích dostaly trhliny už v prvních hodinách po jeho skončení, a toto video je názornou ukázkou, jak to dopadne, když místo nezávislého orgánu pro kontrolu policie funguje jeho trapná imitace zvaná GIBS.

* * *

Čarodějnický proces začne v srpnu

Dvěma jednacími dny začne v srpnu proces s členkami organisace Resistance Women Unity. Jak jsme informovali na tomto blogu, skupina patnácti obviněných žen byla rozdělena na dvě skupiny. U sedmi z nich byl skutek překvalifikován do prvního odstavce § 260 TrZ/1961 a dostaly nabídku podmíněného zastavení, pokud se ku trestné činnosti doznají. Dvě z nich nabídku přijaly. Ty budou mít možnost učinit pokání ještě v rámci předběžného projednání obžaloby, 5. srpna, s ostatními se o tři dny později koná regulerní hlavní líčení (termíny na portálu justice.cz; vše u Obvodního soudu pro Prahu 2 na Francouzské) Pozoruhodné je, že soudkyně Daniela Reifová na hlavní líčení ani dvě kajícnice nepředvolala, tak je si jistá, že jejich doznání bude dostatečné a kromě toho se všichni oprávnění přímo na místě vzdají práva podat proti usnesení o podmíněném zastavení stížnost. Těšme se tedy na hodnotný umělecký zážitek s potoky slz a srdceryvným líčením, jak se extremistky pokusily pořádáním dětských dnů rozvrátit státní řád České republiky.

Kapesníky rozhodně s sebou!

* * *

Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic

Zuzana Ferancová (nar. 1987) je jednou z patnácti neonacistek stíhaných v procesu s členkami RWU. Sympathická, inteligentní tmavovláska, kterou poznáte podle charakteristického copu a brýlí s tlustou obroučkou, krátce před zahájením svého trestního stíhání absolvovala studium na Právnické fakultě University Karlovy, kde získala magisterský titul. Obžaloba ji viní, že se na počátku r. 2009 podílela na organisaci koncertu závadové hudby a jednoho ze dvou dětských dnů. Za to jí hrozí trest od tří do osmi let vězení.

Z. Ferancovou jsem požádal o e-mailový rozhovor.

* * *

Mimochodem vrchní státní zástupce Ištvánek neví, zda obžaluje pražské kmotry Rittiga a Janouška za maření vyšetřování?! Neměl by obžalovat především svého kolegu Libora Grygárka příp. i další a který těmto pánům vyhověl, stejně jako oba ředitelé tajných služeb vyhověli paní Nagyové. Ta je ve vazbě, v principu za stejné „aktivity“, jako Rittig s Janouškem, kteří ve vazbě nejsou. Ředitelé tajných služeb MO jsou obžalování, v principu za stejné „aktivity“, jako Grygárek a kdy jsou oba obžalováni a jeden z nich ve vazbě. Pan Grygarem obžalován není a užívá si svobody, místo aby byl obžalován a souzen za umožnění krádeže miliard – viz kauza MUS?! V bance jsou desítky milionů korun, desítky kilogramů zlata a policie není schopna zjistit komu patří?! To už je opravdu veřejný výsměch občanům a jejich inteligenci. Budou miliony a zlato převedeny na povodňové konto, nebo po čase skončí na kontě Janouška, Rittiga či jiných kmotrů?! Podobně jako se stalo s miliardami „nikoho“ ve Švýcarsku a které díky nečinnosti vrchního státního zástupce v Praze Grygárka (nevyhověl obratem CH policii), skončily obratem na kontě kmotra Janouška. Tomu, že tyto miliony, zlato a miliardy mají původ v poctivé práci a ne v daních občanů, uvěří jen velmi naivní člověk, resp. jen hlupák.

 

Jan Šinágl, 12.7.2013

P.S.

TIC porušuje zákony, tvrdí Okamura a podává oznámení – pan senátor podává TO na jednu z mála organizací, která něco prokazatelného proti korupci a zločinnosti v naší zemi dělá?! Zvláštní, že z tolika možností si vybral právě tuto? Škoda, že to neřekl svým voličům při své volební kampani do senátu a při prezidentských volbách. Klasický populista, milující přepych, využívající stav společnosti a neinformovanost voličů ke svému prospěchu. Příští volby nedopadnou dobře, budou-li občané tak naivně „nalítat“ takovýmto a podobným lehkoživkům. Slogan „Podle činů, ne slov, poznáte je!“, by měl být hlavním mottem příštích voleb, mají-li mít smysl a přinést naději.

 

* * *

„Zeman si může dovolit cokoliv. Dobře ví, že česká representace

není schopná jednotně se proti němu postavit.“


„Nesourodost, nejednotnost, nesvornost Čechů se opět projevuje,

když je napadne disharmonický president.“


K. Mrzílek

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share
Přidat komentář