Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

JANUV_ZAKONJiří Čunek drsně k aféře Nagyová: Je to bezpráví, trestejte žalobce Ištvana

Předseda vlády Jiří Rusnok sestavil vládu, která nemá oporu v Parlamentu. Dosadil ji prezident Zeman sám ze své vůle a zaštiťuje se při tom vůlí lidu. Dosadil ji s pompou a s řečmi o jakési zvláštní odvaze nových ministrů. Ano, je to kus odvahy, hrát tuhle hnusnou komedii.

… Nejhanebnější na této situaci je to, že do role bezmocných statistů a komparsistů se v této zemi dostala právě ta vrstva lidí, jež disponuje svými mozky a táhne společnost dopředu. Tu oslavovanou „vůli lidu“ naopak představují spíše ti voliči, kteří se v tomto pomyslném vlaku jen vezou. Takové ostré rozdělení společnosti, jež se povedlo Miloši Zemanovi, je tragické a přinese ještě hodně zla. Zeman je nesmírně obratný politik, jenž dobře využil frustraci voličů, náhlou horlivost policie a nejasnosti v ústavě. Ale není to státník, který by spojoval národ na základě obecného vědomí společně sdílené odpovědnosti za stát. …

Všichni autoritáři světa účelově využívají „vůli lidu“ ke svým zájmům. Lid má pocit, že vládne, když mu to autoritář umí chytře podat.

To, co potřebujeme, ale není vláda lidu, nýbrž vláda zákonů a pravidel. Místo toho máme vládu, která je postavená na ohýbání pravidel parlamentní demokracie a nastupuje proto, že předtím byla při divadelním zátahu ohnuta pravidla práce policie i justice.

Tato vláda nezíská podporu Parlamentu, když si poslanci ČSSD a strany LIDEM udrží svoji důstojnost a nebudou tancovat, jak si Zeman pískne. I oni se ale mohou ohnout. V celé státní správě můžeme očekávat pokračování převratu. Bude tu brzy spousta volných míst a bude potřeba je zaplnit novými a svěžími lidmi z řad nastupující moci. Tedy od zemanovců, komunistů a zřejmě z té části ČSSD, která je milejší hradnímu pánovi.

Jen to bude nyní těžké zařídit tak, aby obsazování funkcí nevypadalo jako rozdávání trafik. To je totiž podle státního zástupce Iva Ištvana trestný čin. Ale zřejmě se nemusíme bát, že by policisté v kuklách zatkli Jiřího Rusnoka. Vedle vůle lidu tady máme totiž ještě jednu demagogickou lež: vládu odborníků. Všichni noví uchazeči o koryta z řad levice budou totiž na slovo vzatí odborníci a žádní trafikanti.

Převrat pokračuje a my se máme na co těšit. Kdybychom to viděli v kině, tak by to byl zajímavý film a o hlavním hrdinovi z Hradu bychom mohli uznale poznamenat, že je to sekáč. Bohužel v tom filmu také hrajeme, byť nás ta „vůle lidu“ odsoudila k vedlejším rolím a do komparsu.

Nejhanebnější na této situaci je to, že do role bezmocných statistů a komparsistů se v této zemi dostala právě ta vrstva lidí, jež disponuje svými mozky a táhne společnost dopředu. Tu oslavovanou „vůli lidu“ naopak představují spíše ti voliči, kteří se v tomto pomyslném vlaku jen vezou. Takové ostré rozdělení společnosti, jež se povedlo Miloši Zemanovi, je tragické a přinese ještě hodně zla. Zeman je nesmírně obratný politik, jenž dobře využil frustraci voličů, náhlou horlivost policie a nejasnosti v ústavě. Ale není to státník, který by spojoval národ na základě obecného vědomí společně sdílené odpovědnosti za stát.

Zároveň je to však v současné chvíli jediný relevantní politik v této zemi, jenž umí dělat svoji práci: umí dosahovat moci, tu moc si umí hýčkat a umí se z ní radovat, umí se s ní mazlit tak vášnivě, jako se umí tvrdě nemazlit se svými oponenty. A dělá mu to zase jen nekonečnou radost.

A spolu s ním se může radovat i ten jeho „lid“, který nám skrze pana prezidenta nyní vládne.

http://www.reflex.cz/clanek/nazory/51099/pavel-safr-prevrat-pokracuje-uz-nam-zase-vladne-lid.html

* * *

Jiří Čunek drsně k aféře Nagyová: Je to bezpráví, trestejte žalobce Ištvana

… Zatímco ostatním zatčeným bylo umožněno, aby nebylo na želízka tolik vidět, paní Nagyovou policisté ostentativně před kamerami ukazovali. Přitom je před zákonem doposud nevinná. Z mého pohledu šlo tedy o nepřiměřené zdůrazňování vlastní síly nad v tu chvíli bezmocným člověkem. A jestli to někoho z tohoto národa uspokojilo, tak to vyhovuje jen těm nejnižším pudům, které každého člověka a národ vždycky zavedly do propasti.

O vrchním olomouckém žalobci Ivo Ištvanovi se teď mluví jako o člověku, který položil tuto vládu a který je v zásadě považován za poctivého i proto, že vám v minulosti přitěžoval, když kritizoval nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou a překládání vaší kauzy na různá státní zastupitelství, v důsledku čehož přišel o svůj post a po čtyřech letech soudních sporů se do svého křesla vrátil. Co si o tom myslíte ?

Mluví se o něm jako o člověku velmi nevýrazném, který se „veze“ ve funkci vrchního státního zástupce. To se projevilo i v mé kauze jako místopředsedy vlády, kde dle Nejvyššího soudu Ištvanovi podřízení zásadně chybovali a postupovali v rozporu se zákonem. Ve chvíli takovýchto kauz musí vědět, že vstupuje do politického prostoru, do stability vlády, důvěry ČR. Proto musí být absolutně připraven. Když dělá chyby teď, jak je to asi u normálního občana? Zneužívá toho, že díky chybnému právnímu názoru se mu nic nemůže stát. Zatímco každý pracující člověk nese odpovědnost a platí za chyby ve své práci, on, domnívám se, zneužívá toho, že díky chybnému právnímu názoru se mu nic nemůže stát. Této vládě nefandím, jsem proti ní, ale jakmile se bezpráví stane každodenní součástí práce orgánů činných v trestním řízení, odneseme to všichni. ...

Když to celé shrneme, tak v jakém stavu je podle vás v současné době Česká republika?

Jsme zásadně poškozeni v očích zahraničí. Může to být brzy zapomenuto, ale velmi rychle bychom se měli vydat cestou předvídatelného práva a pracovat na očistě justice od líných, neschopných a zkorumpovaných. Těším se, až bude mít důvěru občanů. Poznáme v tom, že se lidé budou u soudů odvolávat pouze výjimečně. Osobně si myslím, že předčasné volby by dnešní politickou situaci řešit měly a mohly. Ale nedojde k nim.

Budoucnost vidím s optimismem: „Kdo seje vítr, sklízí bouři a na každého jednou dojde."

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/senat/Jiri-Cunek-drsne-k-afere-Nagyova-Je-to-bezpravi-trestejte-zalobce-Istvana-276444
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #2 Patrman 2013-07-17 19:53
Ten, kdo sleduje nase politiky od roku 1989 nemuze nevidet, ze se jedna prevazne o lidi vychytrale,prol hane a vseho schopne. Je jim vlastni se chovat jako pratele,vzdy s lisackym usmevem a obracet se na lidi s nizsim IQ, tzv. hospodske stamgasty.
Jak naivni jsou ti, co je davno neodhalili a to predevsim novinari.
Zda se, ze se jich novinari boji a priklani se vzdy na stranu, ktera podle nich vitezi.
To co je zasadni u lidi nehodnoti - nepodpori nikoho,kdo nema cisty stit, a
a nehodnoti charakterove vlastnosti.
JE TO JEN POKRACOVANI KADROVE POLITIKY ZA KOMUNISMU- TAM VZDY NEMOHL USPET TEN; KTERY KRITIZOVAL I KDYZ TO MOHL BYT CLEN KSC:
0 #1 Fantômas 2013-07-14 23:13
o české zbabělosti a podlézavosti aneb smazaný článek Ivana Breziny o Pavlu Šafrovi a práskači Andreji „Burešovi“ Babišovi:
.../clanek.A130701_234314_p_sp olecnost_wag.iln

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)