Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Policista_StarterPlatíme si policii, aby v civilu provokovala při demonstracích, pak vytáhla obušky a mlátila nás?! – Romové porušují zákony a policie nekoná! -  Občané na porušování zákonů Romy upozorní a policie koná – bije, zatýká a vězní nevinné občany, kteří právem protestují a žádné zákony neporušují! - Události v Českých Budějovicích sleduji od samého počátku a na rozdíl od většiny, mě ani tak nepřekvapil postup policie, jako spíš články novinářů a výroky samotného starosty, že něco takového netušil…?!

V tomto okamžiku je už známá spoušť, jenž zvedla vlnu nevole. Započalo to v podstatě známým scénářem, který se bude do budoucna pravděpodobně mnohokrát opakovat. Především v lokalitách, kde je dlouhodobé napětí mezi minoritou a majoritou. To je zejména zapříčiněné postupem policie vůči Romům a neschopnosti města vyslyšet nespokojené hlasy ne-romských obyvatel, kteří mají to výsostné privilegium, vedle kulturních obohacovačů žít.

Na sídlišti Máj, kde je koncentrována většina romské populace z Českých Budějovic, došlo k "drobnému incidentu", vlastně k takové malé šarvátce, jak některé noviny vychrchli na své čtenáře. Na dětském hřišti bylo jedno z cikánských dětí okřiknuto matkou jiného dítěte, které bylo cikánětem napadeno kopanci. Člověk nemusí mít bujnou fantazii, aby si dokázal v hlavě vymodelovat, co následovalo. Samozřejmě, že na místo nepřiběhla matka malého násilníka a nezačala se druhé mamince omlouvat. Místo toho se samozřejmě udál pravý opak, což by "etno-byznysmen" vykreslil, jako ukázkový příklad živelného romského temperamentu. Ti, jenž jsou nuceni s cikány koexistovat, by to popsali asi přímočařeji, jako ukázku hulvátství, sprostoty a asociálnosti. V tomto bodě mohlo ještě vše skončit etnickým smírem po výměně ostřejších frází typu "ty hlavo bílá, co řveš na mýho haranta...". Jak už to tak ale u našich spoluobčanů bývá, matka-cikánka, na místě nebyla sama a tak netrvalo dlouho, než došlo k fyzickému napadení. Jinak poklidný Romy, kteří se obyčejně starají jen o páchání "drobné" kriminality, od útoku neodradila ani zcela zřejmá skutečnost, že jejich oběť byla těhotná. Bylo by ale neférové, napsat, že to sprostě ignorovali. Jakmile opovážlivou "gadžovku" obohatili (pokud by to probíhalo opačně, nemusel bych se já a ani novináři bát použít termín zlynčovali), neodpustili si hlasitě poznamenat: "Dítě nedonosíš, bílá mrdko!". To už se na místo seběhlo několik desítek Romů a přítel napadené matky, který byl jediný, kdo těhotnou ženu bránil (to znamená, že byl taky "drobně" zbit a pořezán sklem). …

… Na místě je i poukázat, že část takzvaných tajných byla pravděpodobně narychlo vytvořená z řad SPJ (Speciální pořádková jednotka). To by vysvětlovalo jejich nepříliš profesionální pacifikace vyhlídnutých cílů u nichž si museli vypomáhat teleskopickými obušky. Stejná příčina mohla být za neschopností oznámit zadržovanému, že je právě mlácen policistou. Takovým pomyslným vrcholem, byly okamžiky, které vypukly v momentě zmatku, kdy se tajní začali napadat navzájem.

… Svůj odstavec si zaslouží i postup těžkooděnců. Ti v návaznosti na akce policistů v civilu začali rozhánět takzvané "čumily", jak neaktivní účastníky demonstrace trefně definoval náměstek krajského policejního ředitele Bohmil Kotas. Většinu ze 136 zadržených  tvořili právě oni. K jejich zadržení došlo většinou takto: Určitá policejní jednotka začala postupovat a "čumily" vyzývala k opuštění místa zásahu. Ti se tedy začali přesunovat pryč a právě v tom okamžiku je zastihla jiná policejní jednotka těžkooděnců, která je obklíčila a zadržela za neuposlechnutí výzvy. Kocourkov jak vyšitý a policie za tuhle taktiku sklidila ovace. Teď už si pravděpodobně všichni dokážeme představit, jakému krveprolití bylo zabráněno, díky zadržení tak vysokého počtu extrémistů.

Celý článek: http://www.radicalboys.com/clanky/1295-ceske-budejovice-z-pohledu-extremisty.html

Doporučuji zejména od cca 7 minuty!

Na závěr už jen budu citovat slova Otty Chaloupky, které pronesl na plenárním zasedání Rady Evropy ve Štrasburku: "Česká republika investuje velké množství peněz do zlepšení životních podmínek Romů a do snahy o jejich zařazení do společnosti, zatímco penze pro důchodce, kteří celý život pracovali, jsou snižovány až na nejnižší přežitelnou úroveň. Na druhé straně více a více peněz se investuje do programů podporujících Romy. Ale to nefunguje, jak bychom si přáli."

* * *

Jan Šinágl, 17.7.2013

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+1 #1 Petr 2013-07-17 19:22
Naše současnost :
Tisková konference: Výběrové řízení na česko-romskou vlajku jdem.cz/3z635

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)