Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Klaus a peroKlausismus jako ohrožení demokracie - 72 procent Čechů řešit stát a měl by mít povinnost zajistit práci každému, kdo o ni stojí…?! – Totalitní myšlení osobní nezodpovědnosti stále přežívá

… Jak se dostal Klaus mezi odpůrce komunismu, je trochu záhada. Není známo, že by kdy proti komunismu vystoupil. Dvakrát byl zvolen hlavou státu komunistickými hlasy. Dnes podporuje Janu Bobošíkou, údajnou spasitelku pravice, která bývala velmi výkonná svazačka, Husáka nadšeně vítala, a ještě stačila za komunisty kandidovat na prezidentku. …

Bývalý prezident Václav Klaus převzal ve Washingtonu Trumanovu-Reaganovu medaili svobody, kterou uděluje nezisková organizace Victims of Communism Memorial Foundation. Medaili v minulosti získal třeba polský prezident Lech Walesa, papež Jan Pavel II. či Milada Horáková.

Jak se dostal Klaus mezi odpůrce komunismu, je trochu záhada. Není známo, že by kdy proti komunismu vystoupil. Dvakrát byl zvolen hlavou státu komunistickými hlasy. Dnes podporuje Janu Bobošíkou, údajnou spasitelku pravice, která bývala velmi výkonná svazačka, Husáka nadšeně vítala, a ještě stačila za komunisty kandidovat na prezidentku.

V děkovném projevu Klaus stačil kritizovat „agresivní human-rightismus“ a „morální relativismus“. Od člověka, který se, kam paměť sahá, nikdy nezastal žádných obětí porušování lidských práv, zvláště ne těch, které týrají komunisté, to sedí. To kázání o morálním relativismu od člověka, který má zdokumentovanou náklonnost k blonďatým letuškám, taky zní trochu divně. To ještě nechme stranou, že je Klaus nositelem Puškinovy medaile, co mu předal činovník sovětské KGB Putin. Zas se jednou nějaká organizace sekla. Příště by mohl nějakou medaili za zásluhy o lékařství dostat Jack Rozparovač.

Organizace prý ocenění udílí osobnostem, které prokázaly „celoživotní oddanost svobodě a demokracii a byly vždy odpůrci komunismu a jiných forem tyranie“. Nějak nám to nejde dohromady s člověkem, který stál na straně Miloševiče a Mečiara a rád chodívá na čínskou a ruskou ambasádu.

Před rokem na čínské ambasádě vyhlašoval, že doufá, že výměna hlavy českého státu bude stejně pozitivní jako změny v Číně. Tak to se od nově objeveného bojovníka proti komunismu máme ještě asi na co těšit.

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/52120/jan-jandourek-klaus-byl-ocenen-jako-bojovnik-proti-komunismu-nekdo-zrejme-zesilel.html

* * *

Klausismus jako ohrožení demokracie

Václav Klaus ve středu obdržel Trumanovu-Reagonovu medaili svobody. Během svého projevu stihl Klaus urazit jak bojovníky za svobodu, tak další laureáty této ceny z postkomunistických zemí: Lecha Walesu, Jana Pavla II. nebo Miladu Horákovou.

… Šedá normalizační myš Václav Klaus by zůstal dál neviditelným úředníčkem v Prognostickém ústavu a nikdy by Trumanovu-Reagonovu medaili neobdržel, kdyby mu právě odvážní lidé, schopní se postavit tehdejšímu režimu, nevybojovali svobodu. Bez odvahy „agresivních human-rightistů“, mezi které by jistě dnes řadil také Lecha Walesu nebo Václava Havla, by Klaus dál zůstal prognostikem, který na rozdíl od svých kolegů nenašel ani odvahu podepsat petici Několik vět.

… Klaus v minulosti kritizoval úsilí o prosazení práva na autonomní Tibet před komunistickou Čínou. Jeho žáci jako bývalý premiér Petr Nečas horovali proti „dalajlamismu“ a „pussyriotismu“, které prý brání českému exportu do Ruska. Dnes mluví Klaus o potlačování občanských práv jako člověk, který letos osvobodil tuneláře a kvůli kterému obyčejní lidé ztratili právo na obranu. Lze něco víc označit morálním relativismem?

Právě absolutní morální relativismus Klausovy éry se stal základem současného politického marasmu, se kterým se dnes potýkáme. Klaus si vždycky pletl liberalismus a otázku svobody s libovůlí, právem džungle. Tato doktrína samozřejmě vyhovovala různým kmotrům a mafiánům, kteří postupně opanovali českou politiku.

Bez pravidel se svoboda mění v pustinu. Právě pustotu a absenci pravidel má klausismus a komunismus společnou. Nepřítomnost vymahatelných pravidel svobodu a demokracii popírá. Koneckonců i Charta 77 svůj manifest postavila na výzvě komunistickému režimu, aby uplatňoval své platné právo.

Mimochodem, čím jiným si vysvětlit Klausovu lásku k autoritářským režimům, kterou sdílí spolu s Vladimirem Putinem nebo prezidentem Milošem Zemanem?

Utkávat se s ideologiemi jako je komunismus, před kterým varuje Klaus, nebo fašismus, které v dějinách nabraly formu násilí a nenávisti, je úkolem každého demokrata. Stejně tak je ale potřeba odmítnout klausismus (dnes doplněný zemanismem) jako ideologii libovůle, která svobodu ohrožuje podobným způsobem, ne-li více.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ondrej-liska.php?itemid=21230

* * *

Většina lidí si stále myslí, že by stát měl zajistit práci každému - Praha - Problém nezaměstnanosti by měl podle 72 procent Čechů řešit stát a měl by mít povinnost zajistit práci každému, kdo o ni stojí. Počet takto smýšlejících lidí je přitom už 20 let téměř stejný. Naopak převážně negativně se veřejnost staví k otázce, jestli je třeba bránit nezaměstnanost i za cenu zachování zbytečných pracovních míst. S tím souhlasí jen 43 procent lidí, od roku 1993 se však jejich počet ztrojnásobil. Plyne to z aktuálního průzkumu agentury STEM. …

***

Tento průzkum dokazuje, jak je naše země stále v zajetí dědictví totality. Stát musí především vytvořit podmínky, aby nebyl problém sehnat práci. Zajistit si práci je samozřejmou povinností každého občana, ne státu. To je jasné všem občanům vyspělých zemí. Stále v nás přežívá neodpovědnost, kterou přenášíme na stát, potom ale nemůžeme očekávat prosperitu, která je tvořena především osobní odpovědností za své životy.

 

Jan Šinágl, 11.10.2013

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.14 (14 Votes)
Share

Komentáře   

0 #6 Josef Friedl 2013-10-14 19:43
Je na čase vyvolat celostátní referendum k osobě tohoto individua, které se drze postavilo do čela destruktivního aparátu jednajícícho a konajícího evidentně ve prospěch bolševických kreatur a Putina.
-2 #5 Pavel Šenkyřík 2013-10-12 13:11
VK přestal být v titulkách a tak si to zařídil jinak svými poskoky.Kdyby byl skutečný profesor a ne vylhaný,tak by nemohl nikdy příjmout takové ocenění,které mu nenáleží.Po oteplování ,ceremoniální pero,propuštění parťáků z 1.vlny privatizace a co dalšího má v plánu? Potěší,když se vytratí jak z eknomického fóra v Davosu,kde byl proi smích.
-2 #4 Vitezslav Haramule 2013-10-11 15:27
On si tu americkou medaili zaslouzi a je velika ostuda ze mu take nedali medaili toho Tretiho odboje a k tomu 100 000 Kcs zpropitneho.Jak o ctyrlety KLUK hrdina, stavel na Vinohranech "upovidanou" barikadu a pozdeji nosil rudy hedvabny pionyrsky satek a jako dospely "KLUK" byl veden ve svazcich Stb.Pral bych si opravdu to, ze jim nedelal bonzaka, ale jeste se k tomu ani nevyjadril tak mohu jenom spekulovat ze neco taji.
+2 #3 Karel Adler 2013-10-11 13:00
A co chcete dělat, vyměnit obyvatelstvo, když 72 % nevyhovuje (na druhou stranu, jak relevantní ten průzkum je)?
+3 #2 Miloslava Chalupová 2013-10-11 12:03
www.ceskenoviny.cz/.../994221
Ze zdrojů v ČR byly materiály StB A. Babiše, V. Klause, M. Zemana koncem roku 1989 skartovány. Však SR možná písemné důkazy uchovala. Dokazování lze provést i výslechem svědků.
+4 #1 Miloslava Chalupová 2013-10-11 11:58
www.ceskenoviny.cz/.../994221

Ze zdrojů v ČR byly materiály StB A. Babiše, V. Klause, M. Zemana koncem roku 1989 skartovány. Však SR možná písemné důkazy uchovala. Dokazování lze provést i výslechem svědků.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)