Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Firemní i soukromé účty byly vydavateli Pavlu Kamasovi zablokovány bez jeho vědomí!

… Ve třetí, v níž diskutovali Tomáš Krystlík a Pavel Kamas, se hovoří o vydání knihy Hitlerových projevů a obecně o otázce konvenčních českých lží o nacismu, Protektorátu a o historii druhé světové války. Organisátorům debat, především panu Alexandru Vojtovi, patří dík za to, že ve svém Klubu dávají prostor pro skutečně demokratickou, kritickou výměnu názorů na ožehavá themata, byť s risikem, že jim, tak jako mnohým před nimi v této zemi, bude oplaceno spíláním, ústrky a možná i vězněním.

 

Jednotlivé debaty budeme presentovat na tomto místě, jejich trestněprávními aspekty se pak budeme zabývat na sousedním blogu Παραγραφος.

http://slepeckahul.pecina.cz/2013/09/cesko-nemecka-otazka-v-debatnim-klubu.html

* * *

Z myšlenek vyslovených či naznačených v diskusi:

… Mýty, bludy a prokazatelné lži, ideologicky implikované historiky, abychom si zdůvodnili své právo na existenci a kdy se o stejném právu druhých mlčí. Je třeba dokázat změnit situaci kultivovaným způsobem, přiznat si vlastní lhaní a začít učit na našich školách celou pravdu o naší historii.

… Češi ve Wehrmachtu byli z důvodů možné nespolehlivosti posíláni místo na frontu do strážní služby, do jakého druhu a kam se autor tvrzení raději zdržuje, aby mu nehrozil trestně právní postih.

… Nikdo nevěřil Němcům, když za okupace varovali před SSSR.

… V ČSR a v Polsku byla prováděna cílená genocida českých a polských Němců, hlavně v Polsku. Hitler chtěl situaci řešit nejprve mírově.

 

Jan Šinágl, 18.11.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (12 Votes)
Share

Komentáře   

+7 #6 Karel Adler 2013-11-22 17:22
"Audiatur et altera pars" – "Ať je slyšet i druhá strana" je právní princip, jeden z těch, které dávají dohromady římské právo a spravedlnost tak, jak ji rozumí náš, tedy západní kulturní okruh. Chybějící hlas druhé strany si sem občas dovolím doplnit, když už míra lží je příliš vrchovatě přeplněna. Chápu, vy si pravdy ceníte, takže s ní šetříte, příliš ji nepoužíváte, abyste zbytečně neplýtval...
Pravda je lék, jako takový má občas i nepříjemné vedlejší účinky, jako např. že uslyšíte (nebo si přečtete) něco, co neladí vašemu vnímání světa, kde Němci udělali pár drobností před válkou a během války, ale není to nic proti tomu, co se jim stalo v době míru po (jimi vyvolané a jimi prohrané) válce.
+8 #5 Karel Adler 2013-11-22 16:28
V jediném vám přiznám pravdu - zločiny komunismu by měly být mnohem důsledněji rozkryty a měly by být trestány. Bohužel, v době, kdy se dalo něco rozumného učinit a odčinit, souhlasil všeobecně oblíbený Václav Havel s právní kontinuitou s bolševickým režimem, rudá soudní mašinérie tak prakticky nebyla oslabena.
-4 #4 Jan Šinagl 2013-11-21 17:46
Pane Adlere, nemíním Vás stále upozorňovat na porušování etického kodexu tohoto webu. Porušujete ho častým, primitivním urážením autorů jiných názorů a nevěcným hodnocením názorů, připouštějící jenom Vaši „pravdu“. Jste jako Žid viditelně podjatý (nemám nic proti Židům). Nezpochybňuji žádné zločiny proti lidskosti a bezpráví, historická fakta a skutečnosti, ale vždy mi bude vadit, že se zde stále mluví jen o zločinech nacistů, fašistů, jejich obětech, Holocaustu a stále méně o zločinech komunismu, páchaných na stejně nevinných obětech – ať už se jedná o Čechoslováky, sudetské Němce, jiné etnika či národy. Nebudete-li schopný vyjadřovat se věcně, slušně, respektovat jiný názor bez urážení jejich autorů, bude Vám přístup na tyto stránky zakázán v rámci jejich etického kodexu. Máte možnost volby, stejně jako je moji odpovědností na jakém stupni kultivovanosti se bude udržovat diskuse na tomto webu. Na rozdíl od jiných webů jsem byl dlouho velmi tolerantní ve víře, že se bude diskuse postupně sama skutečně demokraticky vyvíjet. Bohužel byla moje tolerance neoceněna, znevážena a využita. Jsem proto nucen diskusi moderovat. Snad už nemusím nikomu vysvětlovat rozdíl mezi moderováním a cenzurou? Jen si dovolím upozornit, že pan Tomáš Krystlík, kterého tak kritizujete, odkazuje i na práce uznávaných historiků, jejichž práce u nás samozřejmě nikdy nevyšly. Napsal jste Vy alespoň jednu knihu? U nás by Vám jistě vyšla i za totality, soudě podle Vašich jednostranných názorů. Jinak si Vám dovolím k tématu českých Němců doporučit práce prof. Václava Černého.
+3 #3 Karel Adler 2013-11-21 17:44
Koukázm, že zbabělému Šináglovi vadí dokonce i zmínka o tom, že Německo těsně před válkou spělo k bankrotu a válku nutně potřebovalo, aby se mohlo napakovat naloupeným majetkem sousedů. Schválně kdy to odmaže...
-5 #2 Jan Šinagl 2013-11-18 18:04
Pan Adler hodnotí aniž by si poslechl co účastníci k tématu říkají. Časově to nemohl stihnout. Pokud už neviděl video dříve? Potom ovšem mohl debatovat s mnohem vyšším počtem konkurence na poněkud jiné úrovni, než jaké má většina komentářů na tomto webu. Asi by mu velmi rychle došly věcné argumenty. Emoce, zášť a nenávist tam nemají prostor. Viz Debatní klub a Paragraphus Tomáše Peciny. K jeho reakci: válka začala až po selhání mírových jednání, kdy tématem byli i čeští a polští Němci. Nic proti Židům, ale pan Adler nemůže být nepodjatý a věcný, což dokazuje u většiny svých komentářů. Zejména když se jedná o cokoliv, co souvisí s nacismem. Potom je viník vždy jasný a hlavně „kolektivní“.
+9 #1 Karel Adler 2013-11-18 17:47
Vyvražďování Poláků (spáchané rukou společnou a nerozdílnou Němci i Rusy) během druhé světové války je dodnes znát na počtu jejich obyvatelstva. Takže mluvit o mírových plánech Hitlera je komické chucpe.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)