Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.04.2024 10:01
  Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 09:00
  Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 07:47
  Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

  Read more...

   
 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bharara Preet"Některé ruské úřední osoby dovolovaly svým pracovníkům obelhávat americké daňové poplatníky a zneužívat zdravotní program, který jim nebyl určen." - Manhattanský soudce Preet Bharara na tiskové konferenci prohlásil, že cílem diplomacie je "nabízet v hostitelské zemi podanou ruku, nikoli plnit si kapsy" - Desetitisíce podvodně získaných dolarů pro své děti pak utráceli za šperky, elektroniku a drahé značkové oděvy.

… Případ ruských diplomatů ale podle agentury Reuters tyto vztahy nepochybně ovlivní, protože vzájemná obvinění jsou v posledních letech stále častější. Spojené státy loni v prosinci sestavily seznam ruských soudců, policistů, novinářů a státních úředníků, kteří se podle nich dopouštějí porušování lidských práv. Zablokovaly jejich konta, pokud je měli v amerických bankách, a zakázaly jim vstup na americké území. Moskva vzápětí odpověděla svým černým seznamem, na který se dostal i manhattanský soudce Bharara.

Americký soud obvinil ruské diplomaty z podvodů

… "Některé ruské úřední osoby dovolovaly svým pracovníkům obelhávat americké daňové poplatníky a zneužívat zdravotní program, který jim nebyl určen," řekl Venizelos. Mezi obviněnými je 25 nynějších a bývalých diplomatů a 24 jejich manželek. Ze 49 obviněných se 11 v současné době nachází na území USA.

… Manhattanský soudce Preet Bharara na tiskové konferenci prohlásil, že cílem diplomacie je "nabízet v hostitelské zemi podanou ruku, nikoli plnit si kapsy".

… K podvodům podle FBI docházelo v letech 2004 až 2013. V této době se ruským diplomatům v New Yorku narodilo 63 dětí, z nichž na 58 vyplácel program Medicaid neoprávněnou podporu. Na pomoc v rámci programu Medicaid dosáhne v USA zhruba třetina rodin.Podle agenta FBI Jeremyho Robertse, na něhož se odvolává agentura AP, vyšetřování kauzy trvalo půldruhého roku. Příjmy svých domácností podle něj Rusové podhodnocovali tak, aby se dostali do kategorie potřebných. Desetitisíce podvodně získaných dolarů pak utráceli za šperky, elektroniku a drahé značkové oděvy.

… Případ ruských diplomatů ale podle agentury Reuters tyto vztahy nepochybně ovlivní, protože vzájemná obvinění jsou v posledních letech stále častější. Spojené státy loni v prosinci sestavily seznam ruských soudců, policistů, novinářů a státních úředníků, kteří se podle nich dopouštějí porušování lidských práv. Zablokovaly jejich konta, pokud je měli v amerických bankách, a zakázaly jim vstup na americké území. Moskva vzápětí odpověděla svým černým seznamem, na který se dostal i manhattanský soudce Bharara.

Ruští diplomaté v USA měli podvádět s pojištěním, škoda je 31 miliónů

K podvodům podle FBI docházelo v letech 2004 až 2013. V této době se ruským diplomatům v New Yorku narodilo 63 dětí, z nichž na 58 vyplácel program Medicaid neoprávněnou podporu. Na pomoc v rámci programu Medicaid dosáhne v USA zhruba třetina rodin.

Ruští diplomaté čelí obviněni ze spolčení za účelem podvodu, z obelhávání úřadů a z krádeže státních prostředků. Zatčen podle AP nikdo z Rusů nebyl.

Ruští diplomaté v reakci na obvinění podle agentury ITAR-TASS uvedli, že služeb veřejného zdravotního pojištění v USA "zpravidla" nevyužívají. Zapojení do programu Medicaid navíc vyžaduje, aby pojištěnec byl v USA hlášen k trvalému pobytu. Ruská strana obvinění studuje, ale podle ruské agentury je považuje za "krajně pochybná".

***

Ruští diplomaté obvinění v USA z podvodů se vracejí domů

Hlas Ruska: Úřady USA obvinily ruské diplomaty z podvodu

US: Russian diplomats cheated health care program

* * *

Zaregistrovali jste, že by tato zpráva byla na prvních stránkách tištěných českých deníků s palcovými titulky, či v hlavním zpravodajství veřejnoprávní ČT? Moskevští fanoušci v Praze hajlovali, zranili dva policisty – také tato zpráva zřejmě nestála veřejnoprávním médiím za pozornost a hlubší rozbor, či jsem něco přehlédl? Zvláštní, kdy jakákoliv forma extremismu je v naší zemi tvrdě postihována (i jen v možných náznacích), kdy zdaleka nedochází k porušování zákonů – samozřejmě vyjma komunistické ideologie. Ta je Ústavou České republiky spolu s nacismem a fašismem postavena mimo zákon, ale jinak velkoryse pardonována. Takže soudruzi a soudružky opět beztrestně „kují své pikle“ v Parlamentu, kdy po 24 letech opět nabývají otřesené sebevědomí. Pravda, cinkot klíčků jím nemohl mnoho otřást!

 

Jan Šinágl, 14.12.2013

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.75 (8 Votes)
Share

Komentáře   

+4 #1 Vitezslav Haramule 2013-12-14 15:29
Rusky ministr zahranici S. Lavrov musel konecne priznat ze rusti diplomate(agent i)v USA podvadeli.Podle neho se ale jenom jedna o kazensky prestupek a jeste si dovoli s proslulou ruskou aroganci a drzosti kritizovat americke urady ze cela afera nebyla v tichosti zametena pod koberec.To ze 49 ruskych diplomatu-agent u okradlo americkeho danoveho poplatnika o 1.500.000 $ to je podle neho jenom nepatrny prestupek.Rad bych slysel Putinuv nazor na celou tuto aferu, kdyz sam kritizuje zapadni moralni upadek a ohani se ruskym navratem k dobrym hodnotam konservativniho Ruska.Rusko nebo Cesko, zadny rozdil,vsude se krade na plne obratky.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)