Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman a SkromachOdmítla obsloužit Zemana a už má na krku trestní obvinění pro podněcování k nenávisti vůči skupině osob a k omezování jejich práv a svobod – ,,Nedbalostí mladého elektrikáře Zdeňka Š., který uzemnil rozvody omylem na ohradník, došlo k úmrtní osmi jalovic….“ - Sobotkův anděl strážný

Slevu pro „pravičáky“ nabízel Pension už dva roky v rámci oživení turistického ruchu, trocha recese, nic se nedělo. Najednou je to důvodem pro trestní obvinění a zrovna když tento Pension chtěl navštívit prezident Miloš Zeman, jako kdyby neuměl čístJ Příspěvek níže mi přišel z Brna, vypadá to jako anekdota, že..? Připomínám, že Zdeněk Škromach rezignoval na funkci místopředsedy ČSSD. Načapali ho jako jednoho z pučistů, ale místopředsedou Senátu kupodivu zůstal…?! K jeho kariéře jedna zpráva z minulého tisku: Brněnská rovnost, srpen 1982, černá kronika:

,,Nedbalostí mladého elektrikáře Zdeňka Š., který uzemnil rozvody omylem na ohradník, došlo k úmrtní osmi jalovic. Předseda JZD Rohatec se vyjádřil, že dobytek byl stejně určen na porážku, škoda tedy družstvu nevznikla. Zdeněk Š. byl po tomto incidentu přeřazen do odborové organizace." Od té doby už nikdy fyzicky nepracoval. V Parlamentu začal jako poslanec Federálního shromáždění, přes 20 let střídal strany a funkce. Škoda takového „zkušeného“ člověka, že?! Ve svém životopise se o této tragédii kupodivu nezmiňuje - zřejmě šlo o melouch v jeho rodišti? Navíc kdo by mu poté uvěřil, že dokázal vystudovat náročnou elektrotechnickou fakultu v Brně… Mimochodem povšimněte si, že o svém členství v KSČ mlčí, nebo snad mohl být předseda odborů nečlenem této zločinecké organizace? To by byl první případ o kterém slyším? Ale třeba mi ještě napíše. Právě dnes mi přišla odpověď Senátu na moji žádost ve věci členství senátorů v KSČ-M – viz vlevo. Stejné očekávám od předsedy Sněmovny, zákonná lhůta na odpověď vyprší 21.12.2013.

Sobotkův anděl strážný

V hollywoodské vánoční klasice „Život je krásný“ z roku 1946 zachrání před sebevraždou postavu ztělesněnou Jamesem Stewartem její anděl strážný, který sestoupí z nebes, aby hrdinovi ukázal, na kolik lidí v životě zapůsobil. Pokud má na své potenciálně sebevražedné pouti za premiérským křeslem nějakého andělíčka strážníčka také Bohuslav Sobotka, je jím Miroslav Kalousek. Jen si to vezměte: právě Kalouskův a Schwarzenbergův obrat o 180 stupňů v kauze Nagyová přiměl Petra Nečase k rezignaci. Kalousek se pak se Sobotkou spojil při nevyslovení důvěry Rusnokově vládě a vyvolání předčasných voleb. Ačkoli byl jedním z těch, kdo utrpěli drtivou porážku, právě Kalousek trval na pokojném přenesení moci z pravice na levici. Bránil Sobotku, když se moc pokusili uchvátit Michal Hašek a Miloš Zeman. A právě Kalousek nyní drží Andreje Babiše v šachu neustálým upozorňováním na jeho střety zájmů. Pokud se Sobotka premiérem stane, bude za svůj krásný život vděčit ztělesnění ďábla – Miroslavu Kalouskovi.

* * *

Jan Šinágl, 19.12.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.60 (10 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)