Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ruska armadaNový hrdina UkrajinyVolodymyr Parasjuk: „Přátelé, nechci být upovídaný. Nechci tu vést hloupé řeči, jakými nás krmí už dva a půl měsíce. Nevěřím ve všechny ty složité politické procesy, o nichž oni mluví. O život přišlo 77 lidí – a oni se domlouvají,“ hřímal z pódia. „Podpořte, prosím, jednu věc. Hovořím za svůj oddíl, v němž je i můj otec, který sem přijel. Jestli zítra do deseti ráno nevystoupíte s prohlášením, aby Janukovyč odstoupil, přísahám, že půjdeme ozbrojeni do útoku,“ prohlásil. Dav jeho prohlášení bouřlivě podpořil. Druhý den v 10 hodin dopoledne prezidentova kariéra skončila.

Násilné obsazení radnice v Sevastopolu je záměrná provokace Rusů, aby Ukrajinci zaútočili. Tak jak to chybně udělali Gruzínci v Jižní Osetii. Tím okamžikem by tam vpadli. Gruzínci tenkrát museli zasáhnout vojensky, protože obsazené Czinvalli leží na přímé cestě do hlavního města Tbilisi.

Ozbrojenci oblečení v uniformy nevlastnící žádné označení obsadili budovu parlamentu a vlády Autonomní Republiky Krym. Zatím své požadavky nepředstavili - Rusko je jen maskovaná totalita, dnes navíc bez socialistické aureoly - Nebezpečné je, že čeští „přátelé východu“ potichu a tajně zaujímají významná místa ve státě: v politice, státní správě, justici, v businessu, v médiích - Náš skutečný problém číslo jedna - VÝCHOD nebo ZÁPAD je záměrně a důmyslně ukrýván za jiné problémy.

Z relací korespondenta agentury  Interfax-Ukrajina přicházejí informace, že  nad areálem je vztyčena ruská vlajka. Media informují, že obsazení budov mohla provést ozbrojená skupina separatistů. Ozbrojenci, kteří ovládli sídlo úřadů Autonomní  Republiky Krym, se označují jako „představitelé sebeobrany ruskojazyčných občanů Krymu“ - prohlásil vicepremiér Autonomní Republiky Autonomii Rustan Temirgaliev na svém profilu na Facebooku. Informační agentura Unian  také uvedla, že budovy  parlamentu a vlády Krymu jsou kontrolovány "silami sebeobrany ruskojazyčného obyvatelstva“.

****

K těmto zprávám dnešního rána krátce:  Na linku výše  videa a  obrázky youtube vývoje událostí, nabývajících spád. Krym odolává ruské invazi, nicméně vojenská otevřená intervence nemůže s ohledu na mezinárodní pozornost tomuto teritoriu, zřejmě eskalovat. Lze se domnívat, že ruský okupant zvolil taktiku využití proruských sil. Je to především varování pro všechny, Českou Republiku a další státy, které dosud blahovolně umožňovali přísun ruského obyvatelstva a skupování nejen podniků a nemovitostí, ale především půdy. Ti mohou za součinnosti s levicovými extremisty vyvolat  chaos: Další státy včetně nás, pokud by došlo k totální destabilizaci, jejíž roznětkou může být také prohloubení hospodářské krize s následkem nespokojenosti obyvatel. Mohly be se tak stát objektem vojenského obsazení, jako koncové fáze ruských geopolitických záměrů a choutek.

V.Kebrle, 27.2.2014 

P.S.

 

Bývalý ukrajinský prezident Janukovič, na kterého byl vydán mezinárodní zatykač, požádal o ochranu Rusko, to mu ji slíbilo. J.Š.  

* * *

Diskutujte: Špatná zpráva
Lubomír Bombík ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) — 2014-02-27 12:12

Jaroslava Šabatu jsem poznal osobně již před rokem 1989. Jeho levicovost jsem považoval za legitimní, i když jsem s jeho názory nesouhlasil. Co ale dodnes spojuje tehdejší komunisty s dnešními a s některými odpadlými je NENÁVIST K ZÁPADU, ZEJMÉNA K USA. Ten nesmysl, že „Rusko je nadějí světa“ se vleče od 30. let, od Stalinových potěmkiád a od zrady části západních intelektuálů. Tyto iracionální názory jsou stejně nebezpečné tehdy jako dnes. Demokracie v krizi zůstává demokracií, která hledá a najde cestu. Rusko je jen maskovaná totalita, dnes navíc bez socialistické aureoly. Dnešní ruští oligarchové se ideově nijak neliší od kdysi svržené ruské šlechty. Nebezpečné je, že čeští „přátelé východu“ potichu a tajně zaujímají významná místa ve státě: v politice, státní správě, justici, v businessu, v médiích. Náš skutečný problém číslo jedna - VÝCHOD nebo ZÁPAD je záměrně a důmyslně ukrýván za jiné problémy (levice x pravice, romská otázka atd.) Buďme ostražití...

* * *

„Násilné obsazení radnice v Sevastopolu je záměrná provokace Rusů, aby Ukrajinci zaútočili. Tak jak to chybně udělali Gruzínci v Jižní Osetii. Tím okamžikem by tam vpadli. Gruzínci tenkrát museli zasáhnout vojensky, protože obsazené Czinvalli leží na přímé cestě do hlavního města Tbilisi.“ Karel Mrzílek

* * *

Jan Šinágl, 27.2.2014

Ruská vojska se blíží k hranicím Ukrajiny

* * *

Ukrajina má nového hrdinu. Vyhnal prezidenta

Hrdinou posledních dní se na Ukrajině stal dosud neznámý demonstrant, který v pátek večer z tribuny Majdanu vyhlásil prezidentu Janukovyčovi ultimátum: buď demise do druhého dne, nebo útok. … Na pódiu právě lídr strany UDAR Vitalij Kličko vysvětloval demonstrantům dohodu, již opozice s režimem krátce předtím stvrdila. Majdan ale neskrýval rozladění. Vtom na scénu vystoupil Parasjuk, velitel jednoho z protivládních oddílů, a vzal Kličkovi mikrofon. „Přátelé, nechci být upovídaný. Nechci tu vést hloupé řeči, jakými nás krmí už dva a půl měsíce. Nevěřím ve všechny ty složité politické procesy, o nichž oni mluví. O život přišlo 77 lidí – a oni se domlouvají,“ hřímal z pódia. „Podpořte, prosím, jednu věc. Hovořím za svůj oddíl, v němž je i můj otec, který sem přijel. Jestli zítra do deseti ráno nevystoupíte s prohlášením, aby Janukovyč odstoupil, přísahám, že půjdeme ozbrojeni do útoku,“ prohlásil. Dav jeho prohlášení bouřlivě podpořil. Druhý den v 10 hodin dopoledne už ale bylo jasné, že prezidentova kariéra skončila.

 

    

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.60 (5 Votes)
Share

Komentáře   

+2 #1 Mrzílek 2014-02-27 13:06
Počítám s bratrskou pomocí ruských vojsk na cizím území jako obvykle./ Gruzie, ČSSR, Maďarsko, Afganistan./

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)