Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Winston Churchill 1944: “Tohle není konec ani začátek konce, ale možná konec začátku.“

Zatímco se civilizované národy sváří, probouzí se neznámá síla, která je všechny může smést z povrchu zemského. Tolik se to neliší od strachu z neznámého, co nyní visí nad naším světem.

SITUACE JE ČÍM DÁL HORŠÍ!!! RUSOVÉ JEDNOZNAČNĚ V POSTUPNÉ INVAZI DO VNITŘNÍ ČÁSTI UKRAJINY POKRAČUJÍ A ZAČÍNAJÍ JI OKUPOVAT. NEPOHODLNÉ STŘÍLÍ (viz dole odkaz na video), RUSKO SE UŽ ANI NESNAŽÍ SVÉ AKCE MASKOVAT, DENNĚ SI PŘIVLASTŇUJE DALŠÍ KUSY UKRAJINSKÉ ZEMĚ!! - Rusům vstup zakázán, hlásí hotel v Ostravě kvůli anexi Krymu!

 

„NEJČERSTVĚJŠÍ ZPRÁVY PŘÍMO Z UKRAJINY: POZOR, SITUACE JE ČÍM DÁL HORŠÍ!!! RUSOVÉ JEDNOZNAČNĚ V POSTUPNÉ INVAZI DO VNITŘNÍ ČÁSTI UKRAJINY POKRAČUJÍ A ZAČÍNAJÍ JI OKUPOVAT. NEPOHODLNÉ STŘÍLÍ (viz dole odkaz na video), RUSKO SE UŽ ANI NESNAŽÍ SVÉ AKCE MASKOVAT, DENNĚ SI PŘIVLASTŇUJE DALŠÍ KUSY UKRAJINSKÉ ZEMĚ!! A CO MY?? Ho...., posíláme si fotky dětskej prdelek a plácáme se po ramenou ať jsou bytosti světa šťastný, áááámen... Vím že tohle je zoufalý výkřik do tmy... ale můžeme aspoň jako voliči dát svým poslancům najevo, že tohle se nám nelíbí, udělat pro Ukrajinu něco víc, vysvětlit dětem, že to je normální začátek války jako Hitler a Mnichovská dohoda... Prosím alespoň to sdílejte, tento deník je stále "updated" takže máte přehled, co se na Ukrajině opravdu děje. Dělejme cokoli, třeba požádejme Rusy z Karlových Varů, ať se vrátí domoj i se svými mafiemi a nakradenými penězi a starožitnostmi... Za chvíli bude na řadě Zakarpatsko a pak už - Slovensko a my! A to vše hlavně proto, že většina Čechů jsou ovce, které tohle vůbec nezajímá... sloviansk + ‪‎euromaidansos + invasion“. Tolik názor jednoho z Ukrajinců žijícího v Čechách.

Čeští poslanci se Ukrajinou nezabývají, premiér Sobotka mlčí, připomíná Chamberlaina, ozývá se jen Zaorálek a Stropnický. Ve Sněmovně se řeší loterijní zákon, přitom zde probíhá daleko větší a závažnější hra, kde hrozí, že budeme zase jednou těmi, kteří se budou později jen divit a doufat v pomoc druhých, že jsme nevinní, že za nic nemůžeme, ať za nás bojují a obětují své životy druzí, my chceme jen přežít v klidu, pohodě a beze ztrát…

Rusům vstup zakázán, hlásí hotel v Ostravě kvůli anexi Krymu

"Ano, naše rozhodnutí platí a bude platit, jelikož zásadně nesouhlasím s politikou Ruska na Ukrajině. Přirovnal bych to k anexi Sudet Hitlerem," přiblížil důvody, proč nechce Rusy ubytovat, majitel hotelu Tomáš Krčmář. "Naše rozhodnutí samozřejmě bude mít dopad na ekonomickou situaci hotelu. Předpokládám, že se bude jednat o ztrátu v řádu sedmimístných čísel a budeme mít ekonomický propad. Nicméně na rozdíl od premiéra Bohuslava Sobotky jsme do toho šli," řekl Krčmář. Podle Krčmáře hotel automaticky odmítnutým Rusům nabídne alternativní ubytování v jednom z nedalekých hotelů. "Patří Francouzům a Irům, kteří s ubytováváním Rusů nemají žádný problém," dodal Krčmář. …

Doporučuji poslech vystoupení Jefima Fištejna ve včerejších Událostech a komentářích (od 23:40 min.)! Považuji ho za nejvíce informovaného novináře s jasnými, věcnými názory. Mluví málo, o to více sděluje podstatné. Jeho argumentaci podepíše každý slušný člověk, který si ještě zachoval paměť a zdravý rozum!

Požehnané a nadějeplné svátky Velikonoc Ukrajině a všem lidem dobré vůle!

 

Jan Šinágl, 18.4.2014

 

 

„Zatímco se civilizované národy sváří, probouzí se neznámá síla, která je všechny může smést z povrchu zemského. Tolik se to neliší od strachu z neznámého, co nyní visí nad naším světem.“ Eric Best

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.27 (11 Votes)
Share

Komentáře   

+4 #1 Petr Kelbich 2014-04-24 07:40
1956: ruská vojenská invaze do Maďarska;
1968: ruská vojenská invaze do Československa;
1979: ruská vojenská invaze do Afghánistánu;
2008: ruská vojenská invaze do Gruzie;
2014: ruská vojenská invaze na Ukrajinu;
Kdy a kdo bude další? Bylo by velmi naivní si myslet, že se Rusové kdy změní.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)