Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

JustitiaKomu fandit - Ministerstvo spravedlnosti v akci - Tisíc! – Jaroslav Hašek: Muž bez lístku

… Tento text, ač se tak snad může podle titulku jevit, nebude o fotbale, nýbrž o politice a právu v této zemi. V ní se poslední dobou odehrávají děje, jejichž pochopení přestává vyžadovat dovednosti politologa, resp. právníka, ale číst místní tisk správně a s porozuměním začíná být doménou oborů zcela jiných, více či méně esoterických. … Ačkoli zákon stanoví, že náhradu je třeba vyplatit do šesti měsíců od podání žádosti, ministerstvo nechalo žádost sedm měsíců uležet a poté na ni reagovalo tímto nonchalantním sdělením, ve kterém poškozeného požádalo, aby na Českou republiku další čtyři měsíce nepodával žalobu; po omluvě za porušení zákonné povinnosti samozřejmě ani stopy. Nejhorší ale je, že kdyby poškozený projevil vstřícnost a žádosti vyhověl, po uplynutí požadovaných čtyř měsíců by se dozvěděl, že jeho nárok – pokud jde o náhradu nemajetkové újmy – je promlčen. Zřejmě nová taktika, jak ušetřit státní peníze. … Slepé, tlusté, mastné, slizké, hnisající závistí a žalem nad sebou i vším co za smrad z tebe pochází. Ne amen, ne život jen nic, prázdon a pecina, pecina, pecina prásk. Řekněte, není to milé, když lidé projevují takový zájem o vaši práci? - V odvolacím líčení byl rozsudek osvobozující muže bez lístku potvrzen odvolacím senátem a státní dráha poukázána na pořad práva civilního se svým nárokem na 50 haléřů. Dohromady stojí to ředitelství c. k. státních drah 3678 korun 69 haléřů, a my stojíme proto před novým zvýšením jízdní sazby.

* * *

Komu fandit

Tento text, ač se tak snad může podle titulku jevit, nebude o fotbale, nýbrž o politice a právu v této zemi. V ní se poslední dobou odehrávají děje, jejichž pochopení přestává vyžadovat dovednosti politologa, resp. právníka, ale číst místní tisk správně a s porozuměním začíná být doménou oborů zcela jiných, více či méně esoterických.

… Přiznám se, že občas lidem schopným věřit těmto jednoduchým ideologickým schematům závidím, protože sám vím o této zemi rok od roku méně a méně a stále hůře jí rozumím. Od bodu nula, roku 1989, kdy bylo vše zdánlivě jasné a popsatelné politologickými paradigmaty, pomalu dospíváme do stavu, kdy se jevová stránka politického života už zcela odtrhne od stránky kausální, a kdy se volební billboardy začnou podobat těm, které známe třeba z Nigerie: ať budeme volit kohokoli, vládnout budou stále jedni a ti samí, ovládajíce politiku stejně jako media i justiční orgány – noví majitelé státu.

http://paragraphos.pecina.cz/2014/05/komu-fandit.html

* * *

Ministerstvo spravedlnosti v akci

Není arci novinkou, že tzv. ministerstvo spravedlnosti nemá se spravedlností nic společného a je spíše jen příhodnou zašívárnou pro několik stovek nepříliš pracovitých a vesměs zcela neschopných úředníků (mimochodem, věděli jste, že jen samotné ministerstvo zaměstnává tři sta padesát lidí?). Co začal tento ústřední úřad předvádět pod posledními dvěma šéfy, resp. šéfkami, je však na pováženou; v zemi s normálně fungujícími úřady by oba případy, o kterých chci psát, stály odpovědné osoby místo.

… Udělit Jaroslavu Vlachovi, který tento úskok realisoval, oslí uši by nebylo na místě, ale domníváme se, že zcela bez ocenění by odejít neměl. Proto mu za jeho zákeřné jednání udělujeme jako mimořádnou cenu tohoto blogu skunčí ocas a titul Skunk měsíce května 2014. Blahopřejeme!

http://paragraphos.pecina.cz/2014/05/ministerstvo-spravedlnosti-v-akci.html

* * *

Tisíc!

Toto je přesně tisící příspěvek na tomto blogu, jenžto byl založen shodou okolností právě před pěti lety, 12. května 2009. Nu což, hlavně že mne mají čtenáři rádi, tak jako pseudonym Shimon Jordaen, který mi dnes z adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. poslal následující povzbudivý e-mail:

Pecino,
nechce se mi psát pane ani dobrý den, vyzývám tě praskni, bublino v lidské kůži!!! Náhodou jsem objevil článek o J.Palachovi a následně další..... . Jsi opravdová ubohost navlečená v lidské kůži. Za ty názory jde pouze jedno, vyzvat tě praskni bublino. Tučná nafouknutá slepá bublina bez obsahu a jádra. Pokud je v té schránce zvané Pecina alespoň trochu hniloby která je ještě schopna růst více a do většího objemu, přistoupí hnis v lidské kůži Pecina na tuto výzvu. Jediný možný argument na to co plnivo v lidské kůži s názvem Pecina může dostat. Jinak je prázdo a prázdno a zkažené maso a místo očí skla nenávisti a zapšklosti z neviditelného nafouknutého nic s názvem Pecina. Praskni Pecino a v prach se obrať a doufej, že peklo není peklem a nebe nebem, protože i peklo je pro tebe příliš honosné zařízení. Bude asi lépe pokud ten pšouk až praskneš nebude zaznamenán jako doposud nebylo od tebe nic do země chodu vtištěno a ty se staneš plevelem v milinté dimenzi vesmíru pro bubliny. Slepé, tlusté, mastné, slizké, hnisající závistí a žalem nad sebou i vším co za smrad z tebe pochází.
Ne amen, ne život jen nic, prázdon a pecina, pecina, pecina prásk.

Řekněte, není to milé, když lidé projevují takový zájem o vaši práci?

http://paragraphos.pecina.cz/2014/05/tisic.html

* * *

Jaroslav Hašek: Muž bez lístku

K poučení a ku potěše svých čtenářů dovoluji si publikovat méně známou právně zaměřenou povídku Jaroslava Haška z r. 1911; její podobnost se současností není, obávám se, pouze náhodná, rozdíl je toliko v tom, že tehdy ještě nevynalezli znalce.

V odvolacím líčení byl rozsudek osvobozující muže bez lístku potvrzen odvolacím senátem a státní dráha poukázána na pořad práva civilního se svým nárokem na 50 haléřů. Dohromady stojí to ředitelství c. k. státních drah 3678 korun 69 haléřů, a my stojíme proto před novým zvýšením jízdní sazby.

http://paragraphos.pecina.cz/2014/05/jaroslav-hasek-muz-bez-listku.html#more

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share

Komentáře   

+2 #2 Jaan 2014-05-23 16:50
Babišova partnerka při volbách porušila zákon, za plentou nebyla sama
zpravy.idnes.cz/.../...
+1 #1 Jaan 2014-05-23 16:46
Eurovolby online: Trapas Babišovy ženy, hlasovala dvakrát
zpravy.aktualne.cz/.../...

Napoprvé Monika Babišová hlasování nezvládla, hodila do urny lístek bez obálky. Komise jí umožnila druhý pokus (na snímku).
zpravy.aktualne.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)