Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

…Je naprosto skandální, že v zemi, která se považuje za poměrně vyspělou, je něco podobného vůbec možné. Budou padat nějaké hlavy? Nebo, jak je u nás  obvyklé, není tak nějak nikdo za nic odpovědný? Tedy nejen za šlendrián v provozu areálu s úhrnným potenciálem zbraně hromadného ničení,  za samotný výbuch ani alespoň za zcela nedostatečná bezpečnostní opatření po první explozi… V aféře s metylalkoholem se mluvilo o pančování. Ukázalo se, že pančovaný šlendriánem je tak trochu celý náš stát, který může tudíž být za jistých okolností pro své občany životu nebezpečný. Vrbětice ukázaly, že náš stát není jen pančovaný. Sedí na sudu střelného prachu, který patří bůhvíkomu... Vláda Bohuslava Sobotky nastoupila s jedním hlavním cílem: zlepšit fungování nefunkčního státu. Andrej Babiš mluvil jako kolovrátek o nefungujícím státu a potřebě to řešit, kudy chodil. Vrbětice budou i proto pro tuto vládu zásadním testem. V jeho první části vláda zatím jednoznačně propadá.

Je symbolické, že dvě největší kauzy, které symbolizují neschopnost českého státu spravovat rozumně věci veřejné a chránit svoje občany, se protnuly. V době, kdy se česká vláda a další orgány státní moci horečně snaží řešit důsledky výbuchů muničních skladů poblíž Vrbětic, začal proces se šéfy takzvané lihové mafie.

Obě kauzy mají mnoho společného: šlendrián, nedostatek státního dozoru a regulace, jakož i zmatek a amatérskou improvizaci při řešení jejich následků.

Takzvaná metylalkoholová aféra byla v podstatě masovou vraždou, během níž zemřely desítky lidí a další byli doživotně postiženi. Nemusela se stát, kdyby stát kontroloval obchod s alkoholem tak, jak měl – tedy jak je to běžné ve většině vyspělých zemí.

Mnohem více lidských životů než jen prozatímní dva mohl mít na svědomí i výbuch muničního skladu poblíž Vrbětic. I zde stát zcela selhal.

Tak jak se kauza vyvíjela, dozvěděli jsme se postupně, že areál patřící armádě využívají především soukromé firmy, ale že vlastně nikdo přesně neví, kolik vysoce nebezpečného materiálu je v areálu těmito firmami uskladněno! Ani přesně jaký materiál.

Dozvěděli jsme se také, že zabezpečení areálu bylo tak laxní, že se v něm pořádaly soukromé auto rallye!

Když došlo k výbuchům, stát nejednal nikterak rezolutně. Areál byl sice oficiálně uzavřen, ale opět jaksi – inu laxně. Televizní kamery nám ukázaly, že proniknout do vysoce rizikového území nebyl ani po výbuších pro různé dobrodruhy problém. Nikdo tudíž neví, zda si nejrůznější „soukromníci“, či dokonce případní teroristé nemohli v areálu nasbírat nejrůznější druhy munice.

Několik týdnů po prvním výbuchu jsme byli svědky výbuchů dalších, přičemž ministr financí Andrej Babiš naznačil, že tyto výbuchy mohly být způsobeny úmyslně! Kým? Jak?

Neměli jsme coby daňoví poplatníci a občané právo předpokládat, že stát po první sérií výbuchů zajistí, aby do areálu neproklouzla ani myš? A že všichni zaměstnanci soukromých firem v areálu skladujících výbušniny a munici budou – už z důvodu podezření na možné úmyslné způsobení první série výbuchů – prolustrováni tak, že nikdo, na koho by mohl padnout i třeba jen pouhý stín podezření, se už do areálu nedostane?

Je naprosto skandální, že v zemi, která se považuje za poměrně vyspělou, je něco podobného vůbec možné. Budou padat nějaké hlavy? Nebo, jak je u nás  obvyklé, není tak nějak nikdo za nic odpovědný? Tedy nejen za šlendrián v provozu areálu s úhrnným potenciálem zbraně hromadného ničení,  za samotný výbuch ani alespoň za zcela nedostatečná bezpečnostní opatření po první explozi…

V aféře s metylalkoholem se mluvilo o pančování. Ukázalo se, že pančovaný šlendriánem je tak trochu celý náš stát, který může tudíž být za jistých okolností pro své občany životu nebezpečný.

Vrbětice ukázaly, že náš stát není jen pančovaný. Sedí na sudu střelného prachu, který patří bůhvíkomu...

Vláda Bohuslava Sobotky nastoupila s jedním hlavním cílem: zlepšit fungování nefunkčního státu. Andrej Babiš mluvil jako kolovrátek o nefungujícím státu a potřebě to řešit, kudy chodil. Vrbětice budou i proto pro tuto vládu zásadním testem. V jeho první části vláda zatím jednoznačně propadá.

http://www.novinky.cz/komentare/355789-komentar-vrbetice-jako-symbol-ceskeho-statu-jiri-pehe.html

* * *

Něco málo k výbuchu muničního skladu… ten kdo ví jak to v rezortu chodí se jen usměje... souhlasíte přátelé, kolegové…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)