Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2024 00:07
  "Česká republika nemá letectvo, má aeroklub, ve kterém má pár ...

  Read more...

   
 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Mladek Jan

Poskytování informací podle NSS aneb Maškarní průvod

Babičko, herci jdou! volá dívka Valerie ve slavném Jirešově filmu. Podobný průvod kejklířů nám připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Městským Sinagl Jansoudem v Praze, který, vyhověv pokynu Nejvyššího správního soudu, oslovil 52 osob zúčastněných na řízení, jejichž odměny za r. 2015 mají být žadateli, spolku Sodales Solonis z. s. Jana Šinágla, zprostředkovány.

Sir Humphrey Appleby by musel být na své následovníky hrdý: ze 27 vyjádření k žalobě, která tito soudu poslali, jsme ku potěše publika anonymisovali a vystavili vzorek osmi kusů: [Grégr][Hronza][Macák][Májíček][Očko][Petera][Pospíšil][Sluková]; ostatní se nesou v podobném duchu, někdy jsou dokonce zcela shodné. Takto vypadá pro ilustraci jedna z replik, jimiž žalobce na vyjádření reaguje.


Míra úžasu, již úředníci projevili nad představou, že by jejich platy a odměny mohly být veřejně známé, je vskutku nesmírná (zde v podání Sira Humphreyho). Stalo-li by se to, dozvídáme se z dokumentů, zhroutila by se nebeská klenba a zahubila vše živé, žadatele o informace v to včítaje, nemluvě o důsledcích dalších: rodinný život úředníků by se ocitl v troskách, tito, opuštěni manželkami i milenkami, by se navíc museli odstěhovat, protože, jak píše jedna z úřednic, osobní střety na pracovišti nebo v soukromí (včetně například sousedů, známých atd.) vyvolané prozrazením výše příjmů nejsou žádnou výjimkou.

Z čistě praktického hlediska, protože každá replika má v průměru sedm stran, soud nyní bude muset všechny repliky vytisknout tak, aby je mohly dostat všechny zúčastněné osoby, což si vyžádá nějakých 5103 stran, a rozeslat jim je. Načež přijdou dupliky a případné další reakce, a než se sejde rok s rokem, nebo spíše desetiletí s desetiletím, informace poskytnuty nebudou. A tak to má v příkladné africké zemi být – to vše díky jednomu bizarnímu nápadu soudců Nejvyššího správního soudu, kteří dali úřednictvu vítanou příležitost, jak svoje příjmy dál utajovat.

http://paragraphos.pecina.cz/2017/05/poskytovani-informaci-podle-nss-aneb.html

* * *

Mládkovo ministerstvo prohrálo spor s Janem Šináglem

* * *

Můžeme očekávat něco jiného od těchto „produktů“ doby minulé a dnešní? Slušnost mi zakazuje je označit tak jak to cítím. O svobodě slova, názorů a informací možná někde slyšeli, ale pochopili to obdobně jako absolutní monarchové (jako např. na Pražském Hradu), tak co od nich očekávat jiného. Je to lokální kolorit v EU, který nikoho ve světě nezajímá, mimo hráče na zdejším pískovišti. Nelze je brát vážně. Tato země potřebuje osvíceného protektora, aby nezničila sama sebe. Tím Hitler nebyl, nicméně zatímco se Parlament desítky let hádal zda jezdit na pravé straně, v protektorátu to zvládli Němci přes noc, bez problémů. Proto dodnes nemáme dálnice, rychlovlaky a spoustu jiných věcí, které vyspělé země mají už dávno. 

Jako spolková země Čechů, Moravanů, Němců, Slováků a dalších etnických menšin, národ Bohemianů, bychom svoji zemi spravovali jistě lépe, pěstovali své národní tradice a vzájemně se obohacovali, o zabránění devastaci životního prostředí nemluvě. Nějaký historik kdesi řekl, že kdybychom neměli tak hloupé politiky, mohli jsme dnes jezdit v Mercedesu a mít jiné starosti… TGM to měl původně v úmyslu. Jak by se dnes ve středu Evropy vyjímala země BOHEMIA se svoji národnostní pestrostí, která by tvořila její sílu tak jako to dokázalo Švýcarsko…

Na podzim rozhodnou voliči zda v rozkrádání země a ochuzování občanů bude pokračováno, nebo projeví svoji vůli konečně řídit zemi zdravým rozumem a skutečnými politiky, nemyslícími na svůj osobní profit, ale na prospěch země a jejích obyvatel.  

Jan Šinágl, 28.5.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #2 Jan Šinagl 2017-05-29 17:19
Jistý Pavel Zvěřina spravuje také stránky pana Hučína? Není to o "fandění". Bohužel je taková doba, kde návštěvnost článku určuje pro většinu titulek, ne obsah. Jak vidíme. může titulek přinutit k zamyšlení i nad autorem, ne obsahem. Taková je doba, bohužel. Informací je příliš a kvalitní se "utopí" v nekvalitě.
+4 #1 Pavel 2017-05-29 16:08
Trochu si fandíte, obávám se, že 52 úředníkům je nějaký Šinágl úplně ukradený, "pouze" se jim nechce zveřejnit platy, toť vše...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)