Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

…v pořadu Xaver a host vystoupilo od začátku června vrcholných politiků hned několik. Kromě premiéra Babiše to byl i ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch, senátor za KDU-ČSL a zlínský hejtman Jiří Čunek, europoslanec za ODS Alexandr Vondra, poslanec za hnutí STAN Petr Gazdík či velvyslanec v USA Hynek Kmoníček… píše Hlídací pes.

Neznal jsem moderátora. Až na XaverTv po upozornění na pořad, který se týkal hlavně „mne beze mne“. Nyní je spolupracovníkem ČRo. Veřejnost jistě ocení jeho rozhovor na ČRo s premiérem Babišem, byť jsem ho ještě neposlouchal. Poskytnout prostor premiérovi po letech mediální štvanice a dát prostor obyčejné normálnosti a lidskosti, je hodno ocenění – až na to oblečení, kdy je hostem premiér země… To by ale bylo jiné téma.

Nezávislý moderátor si může pozvat koho chce a vést s ním rozhovor jak chce. Nicméně tykat si s člověkem, který zpronevěřil cca 500 milionů, nachází se v exekuci cca 20 milionů, dopustil se trestného činu falšování úředních listin, jehož syn byl odsouzen nepravomocně na 8 let a jeho tchán na 10 let v kauze jednoho z největších daňových podvodů s pohonnými hmotami a nezeptat se, je poněkud zarážející, pokud to vše a mnoho dalšího neví při jeho renomé. Ještě více by bylo zarážející, pokud to ví a vůbec tato témata nenadnese, jak by odpovídalo objektivnímu, nezávislému rozhovoru. Že jsem nebyl kontaktován a nebylo mi umožněno se pomluvám a lžím bránit v masovém médiu spíše nasvědčuje, že se jednalo o přátelskou mediální PR…

Při tomto rozhovoru se chová jako jediný majitel pravdy: 168 hodin je nejhorší bulvár,  s žádnými novináři nejsme ve válce, doporučuje vyhodit Václava Moravce a někoho, kdo bude „férovej a solidní“ apod.

V tomto rozhovoru mne nazývá rádobyaktivistou, pochybuje o mém duševním stavu. Cituji:  „Takhle se  normální člověk nemůže chovat. To je člověk, který uráží třičtvrtě lidí v týhletý republice, pomlouvá je. Nejsme v tom jenom my sami.“

Jsem blázen, nemocný člověk, nejsem normální, duševně zdravej člověk se takhle nechová, policie a SZ x let kryje roky moji trestnou činnost, jsem asi policejní zájmová osoba a donáším… Cituji: „Náš advokát je placenej z výsledku…“ Už nedodává, že většina se nechce soudit ne proto, že by nebyla v právu, ale nestojí ji za to se roky soudit s nejistým výsledkem a za nemalých finančních nákladů.

Nejsem psycholog ani psychiatr. Na rozdíl od této osoby si proto žádnou diagnosu o duševním zdraví jiných nedovolím vyslovit. Nicméně nepochybuji, že po shlédnutí obou videí bude mít i průměrný psycholog či psychiatr dostatek důkazů pro stanovení duševního stavu této osoby a jistě i laici.

Nepochybně i tento článek bude přidán jako součást „důkazů“ žalobců v mnoha „milionových“ žalobách na moji osobu, protože podle rozhodnutí soudu pomlouvat a lhát smí jen jedna strana. Druhé bylo zakázáno zveřejňovat pravdivé informace známé široké veřejnosti už roky z médií, tedy i statisícům či milionům čtenářů, jinak ji hrozí ztráta všeho co má, včetně ukončení občanské a publicistické činnosti.

Občan si právem klade otázku kdo komu zde ve skutečnosti ubližuje a kdo komu škodí? Žalobami s požadavkem vysokého odškodnění ještě nikdo svoji pověst neochránil a nezachránil, pokud mu nejde pouze a jen o peníze…

Neznám demokratickou zemi, kde má soudní vykonavatel takovou moc, že si může dovolit vypáčit zámky, vpadnout do domu bez jakékoliv nezávislé kontroly, tedy ani přítomnosti PČR. Zvláštní, že při pokutě za svobodu slova 800.000,-Kč, mi byly ukradeny především počítače, včetně bohatého archivu nevyčíslitelné ceny, za cca 10.000,-Kč, zatímco mnohem dražší věci soudního vykonavatele nezajímaly?!

Nedávno jsem četl, jak ve SRN soudní vykonavatel při návštěvě domu exekvovaných byl doprovázen třemi policisty. Obávám se, že soudní exekutoři a jejich vykonavatelé mají tak v ČR největší pravomoc, resp. moc ve státě, ve skutečnosti větší než soudy. Jsou prakticky nekontrolovatelní, nepostižitelní i když páchají z nemalé části trestnou činnost.

 

Jan Šinágl, 23.9.2019

* * *

VS Praha 9.9.2019: Vondráčková a Michal prohráli spor s televizí Nova. Žalují i Primu ...

Český rozhlas má svého Kojzara. Xavera Veselého

Imitativní demokracie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)