Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Yustitia… Ale tak to prostě chodí: jak říkávám, justice je křivou páteří této společnosti a to, že jsme nebyli schopni svléknout z talárů ani ty největší justiční zrůdy, bude determinovat stav tohoto resortu po nejméně dvě další generace.

Jednou z nejhorších věcí na komunistickém bezpráví bylo tzv. instrumentální pojetí práva, tedy podřízení procedury politickému zadání a dosažení žádoucího výsledku jakoukoli cestou. Příkladmo, když někdo nesouhlasil s okupací země a s politikou komunistické strany, byl mu odpojen, pod pseudoprávní záminkou, telefon, případě přišel o řidičský průkaz, a rovněž tak věznění disidentů bylo jen výjimečně odůvodňováno skutečnou příčinou, ale dělo se tak pod nejrůznějšími záminkami.

Protože se v justici prakticky nevyměnilo osazenstvo, zejména na rozhodujících posicích, přetrvává takové pojetí práva mnohde dodnes. Vzpomeňme vraha Ivana Roubala, jehož v r. 1997 propustil soudce Jiří Horký z vazby, a hned u brány věznice jej policie zadržela pro podezření z jiné, smyšlené trestné činnosti, za kterou jej další, spolupracující soudce poslal do vazby.

Totéž zneužívání práva se vine jako příslovečná červená nit českým právním prostředím dodnes. Tento týden byla ku příkladu odsouzena Iveta Šperlichová ze zlínské pobočky brněnského krajského soudu (ano, ta, která nepoznala, že Michal Šnajdr je nevinen a poslala ho na 10 let na Mírov) kárným senátem k 30% snížení platu, avšak protože důkazem byla tajně pořízená nahrávka z porady senátu, muselo se to stát formálně z jiného důvodu než proto, že obviněného nazvala odpadem a jeho obhájce blbečkem: proto, že se v jiné věci sama nevyloučila, přestože byla podjatá – tedy pro něco, co se u českých soudů děje dnes a denně a nikoho to nevzruší.

A další případ, vražedkyně Petra Janáková. Tu soud musel jako těhotnou propustit, avšak nyní byla vzata do vazby za to, že obvinila dozorce ze znásilnění. Nejsměšnější je ovšem důvod vazby: prý hrozí obava, že uprchne nebo se bude stíhání vyhýbat. S ohledem na to, že byla pravomocně odsouzena na třicet let, si stěží lze vymyslet absurdnější záminku.

Ale tak to prostě chodí: jak říkávám, justice je křivou páteří této společnosti a to, že jsme nebyli schopni svléknout z talárů ani ty největší justiční zrůdy, bude determinovat stav tohoto resortu po nejméně dvě další generace.

https://paragraphos.pecina.cz/all/uvahy-a-komentare/nejak-to-udelame

* * *

Dvoumiliardové stíhání Grygárka končí. Mé trestní oznámení na Grygárka „pokračuje“ - mlčením…

 

J.Š. 27.10.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)