Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN CTK Grygarek NO 261019Vlevo LN 26.10.2019 – VS Praha rozhodl o ukončení trestního stíhání Grygárka. Doplňuji níže citací z mého článku. Grygárek se tehdy měl vymlouvat na zdržení s překladem, tuším půl roku. Proč by spěchal, když šlo jen o pouhé dvěGrygarek a Janousek miliardy, že?! Švýcaři ztratili zájem, konto odblokovali a dvě miliardy z konta obratem zmizely. Mé TO bylo podáno k rukám nejvyššího státního zástupce JUDr. Pavla Zemana dne 31.7.2019 a doplněno dne 2.8.2019. Informována byla všechna hlavní média České republiky, včetně novinářů veřejnoprávních médií a regionálního tisku. Všechna dosud mlčí. OSZ Beroun předalo věc PČR. Předvolán jsem dosud nebyl Hlavně že se roky řeší Čapí hnízdo za 50 milionů, které byly vráceny. Inu není nad ten "správný" princip…

Švýcaři jasně řekli, že se jim případ nepodařilo dotáhnout kvůli tomu, že jim čeští vyšetřovatelé nepomohli. Uvedli totiž, že kvůli zmíněným kontům žádali o pomoc Vrchní státní zastupitelství v Praze, ale překvapilo je, že několik měsíců nedostali žádnou odpověď. Podle Lamona dokonce jeho kolegyně, státní zástupkyně Anne Rochatová, odletěla kvůli vyšetřování kont v březnu 2009 do Prahy, aby zdůraznila, jaký význam tento případ má. Zúčastnila se schůzky s Liborem Grygárkem, kde byl například i tehdejší šéf protikorupční policie Tomáš Martinec. „Byla jsem překvapena, že česká policie nezahájila trestní řízení,“ prohlásila švýcarská žalobkyně Anne Rochatová.

Z dokumentů plyne, že se opakovaně českého žalobce Grygárka ptala, zda skutečně žádné trestní řízení proti Janouškovi neprobíhá. Odpověď byla záporná a Libor Grygárek pak podle zápisu ze schůzky ještě uvedl, že Roman Janoušek je jen jedním z deseti milionů Čechů. Podle Rochatové také čeští vyšetřovatelé přislíbili, že udělají finanční analýzu, která se bude týkat právě Romana Janouška, avšak švýcarské úřady podle ní nikdy nic takového nedostaly. Žalobkyně Rochatová vyslechla i Romana Janouška, avšak jeho odpovědi ji neuspokojily. „Nedokázal vysvětlit původ peněz, nedokázal předložit žádné dokumenty nebo smlouvy s obchodními partnery, které by vysvětlovaly, odkud peníze pocházejí,“ řekla švýcarská státní zástupkyně. Na jednání do Prahy přiletěl ze Švýcarska i státní zástupce Luc Leimgruber. Mluvil o tom, že švýcarské úřady dostaly upozornění, že část prostředků uložených na prověřovaných účtech souvisí se společnostmi, které se objevily v případu Mostecká uhelná. I když Švýcaři odhalili nejasnosti, trestní řízení bylo v březnu 2011 zastaveno„Vyšetřování ve Švýcarsku nepřineslo výsledky, které by dokladovaly zdrojový skutek. Jedinou možností byla spolupráce s českými úřady. Měli jsme silné podezření na praní špinavých peněz, ale chyběl nám zdrojový skutek a ten se musel uskutečnit a vyšetřit v Česku,“ vysvětlila Rochatová.

 

Jan Šinágl, 27.10.2019

* * *

Bývalý náměstek VSZ V Praze Libor Grygárek mi vyhrožuje a vydírá...

Podáno trestní oznámení na bývalého náměstka pro trestní řízení VSZ v Praze JUDr. Libora Grygárka

Mé trestní oznámení na Libora Grygárka se stává „horkým bramborem“

Mé trestní oznámení na bývalého vrchního státního zástupce Grygárka začalo kolovat po státních zastupitelstvích: NSZ Brno, MSZ Praha, MSZ Brno, SZ Beroun…

VSZ v Praze mne mate? Kdo bude řešit mé trestní oznámení na Grygárka…?

Bývalý náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek připravil stát svoji nečinností o dvě miliardy – soud zastavil jeho trestní stíhání!?

Nějak to uděláme

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)