Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lamia AssaadiCasablanca, 21. února 2020

Ref: Slečna Jana Chaloupková (vpravo Jana Chaloupková s Najwou na zasnubach sestry v marockych kaftanech).Chaloupkova Jana a Naiwa

Slečna Jana je skvělá diplomatka a jsem velmi šťastná, že ji znám. V říjnu 2019 jsem napsala své prohlášení pro inspekci MZV a jsem připravena vydat své svědectví kdykoli a kdekoli. V současné době pracuji v Al Ain v Emirates jako tenisový trenér, ale můžete mě kontaktovat prostřednictvím mého mobilního telefonu na whatsup.

* * *

Najwa je moderní dívka evropského typu. Jak je vidět z videa, ráda se hezky obléká, líbí se jí letní móda a la Europe. Také miluje tanec a snaží se plně užívat života - i s handicapem. V Maroku je to velmi odvážný postoj. Za tyto liberární postoje bohužel obdržela i výhružné komentáře přes internet. Dokonce i typu – »Škoda, že ti ten pes nevykousl i tvář!« Proto oceňujeme její odvahu, elán, energii, sílu a přejeme mnoho dalších - a nejen sportovnich úspěchů – jistě i jménem mnoha občanů České republiky - i za odvážnou podporu dr. Jany Chaloupkové. J.Š.

 Dopis bývalého velvyslance Slovinska v ČR ve věci neudržitelných poměrů na velvyslanectví ČR v Maroku!

* * *

Slečna Jana je nejlepší diplomat, kterého jsem kdy potkala. Je velmi přátelská a dává pozitivní obraz své země. Na mistrovství v České republice mne podpořila nejen udělením víza, ale i svým duchem, úsměvem a zveřejněním zpráv na internetu. Měla jsem štěstí, že jsem tam vyhrála a jsem ráda, že máme aktivní výměnu sportovců mezi Českem a Marokem, tolik šampionátů - také v oblasti hendikepovaných sportovců. Moji kolegové ze skupiny hendikepovaných hráčů hovoří také o slečně Janě. Svou laskavou přítomností podporovala některé sportovní akce, motivovala je, zejména nás inspiruje - ženy, protože v muslimském Maroku to není vždy snadné. Zastupujeme nový moderní styl a někteří radikálové to nemají rádi. Naše nejlepší hendikepovaná tenistka obdržela na svém facebooku a instagramu - po velmi úspěšném televizním rozhovoru - dokonce výhružné dopisy. Svou roli také někdy hraje žárlivost a závist, naše společnost je mužská a my si jen pomalu začínáme získávat své místo v životě.

Slečna Jana nás motivuje, proto jsme se rozhodli založit její FunClub, Jana FunClub, každopádně ji Maročané nazývají Djana, což znamená Paradise, ne Yana, protože je krásná, má čisté srdce a velké znalosti, jako z ráje. Založíme Jana FunClub, abychom ji podporovali. Obdivujeme její schopnosti, arabské znalosti a tolik aktivit, které v Maroku během roku uskutečnila. Je to krátká doba a myslím, že žádná jiná ambasáda neudělala tolik - pouze díky jedné osobě.

Doufala jsem, že neopustí Maroko a stále doufám, že se vrátí. Všem nám chybí. Lidský rozměr dala i konzulární sekci. Chceme se cítit jako lidé, když žádáme o vízum, ne jako otroci, s nimiž se zachází chladně a nadřazeně. Slečna Jana je férová, spravedlivá, projevila zájem o naši práci, o sportovní diplomacii, což je dnes tak důležité.

Doufám, že mých pár řádků přispěje k jejímu návratu do Maroka.

Vše nejlepší!

 

Lamia Essaadi,

* * *

Chaloupkova Najwou 11 2018Fotografie pi Chaloupkové s nejlepší hendikepovanou tenistkou Maroka Najwou - zásnuby její sestry v listopadu 2018. Najwu pokousal jako malou bojový pes do nohy a lékař bohužel nezvládl zazkrok. O nohu přišla. Její otec pak aktivně působil za zákaz bojových psů v Maroku. Najwa se nevzdala. Začala se věnovat sportu a vyšvihla se do špičky. Vyhrála i mnoho turnajů v ČR a během roku absolvuje zápasy po celém světě. Nyní ji to v době koronaviru jistě chybí. Je inspirací pro všechny s problémy zdravotními i jinými. Nikdy se nevzdat!!!

* * *

Lamia Essaadi výborně reprezentuje Maroko na světových turnajích, docílila mnoho úspěchů. Její prohlášení pro inspekci MZV bylo reakcí an velmi lživé hodnoceni od velvyslance v Maroku Viktora Lorence. Souhlasi s veřejným publikovanim podpory pí Jany Chaloupkové. Stále ji podporuje a drží jí  palce. Je s podivem, že MZV ČR může považovat za validní hodnocení od velvyslance, který je podezřelý z možné trestné činnosti a kdy je s pí Chaloupkovou ve sporu. Minuly rok přitom avizoval, že ji hodnotit nebude z důvodu své podjatosti. Přesto tento rok napsal dehonestující hodnoceni pí Chaloupkové - jednu prokazatelnou lež za druhou. MZV pouze potvrdilo platnost jeho hodnocení s tím, že vše bylo prošetřeno. Svědci ve prospěch pí Chaloupkové nebyli nikdy na MZV ČR pozváni, prestože jejich výpovědi byly ministrovi zahraničí i státnímu tajemníkovi nabidnuty s důkazy a informacemi - i z marocké strany. Těžko proto mohla být záležitost důkladně a nezávisle prošetřena, jinak by svědky museli oslovit. Považuji to za nehoráznost, stejně jako by to za ni považovali občané ČR, kdyby tento diplomatický skandál a další velká ostuda České republiky v zahraničí, nebyla veřejnoprávními médii dodnes utajována.

Ve věci jsem informoval Vládu ČR, předsedy obou komor Parlamentu ČR, Piráty, osobně europoslance Alexandra Vondru, Jana Zahradila, poslance Václava Klause ml. – projevili zájem... Informovat budu i bezpečnostní výbory obou komor Parlamentu ČR.

 

Jan Šinágl, 28.8.2020

* * *

Lamia Essaadi - Fédération royale marocaine de tennis - supports the former consul in Morocco, Mrs. Jana Chaloupková

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.45 (44 Votes)
Share

Komentáře   

+21 #1 Jan Šinagl 2020-08-31 09:39
29.8.2020

Dobrý den,

dovoluji si navrhnout ke zvážení panu prezidentovi vyznamenat paní Janu Chaloupkovou ke dni 28.října. Pro dobré jméno naší země v zahraničí vykonala neuvěřitelný kus práce za roky své diplomatické služby. Přeji panu presidentovi brzké uzdravení.

S pozdravem
Jan Šinágl
* * *

29.8.2020

Vážený pane Šinágle,

pan Jiří Ovčáček mi přeposlal Váš e-mail, neboť státní vyznamenání spadají do mé agendy.

Vaši nominaci paní Jany Chaloupkové vkládám do seznamu občanských návrhů, který předávám panu prezidentovi k rozhodnutí. Bohužel byl však seznam pro letošní rok uzavřen a panu prezidentovi předán (občanské návrhy se každoročně přijímají do 31. července), nominace tedy bude pro rok 2021.

Děkuji a přeji Vám krásný den,

Vladimír Kruliš
* * *
30.8.2020

Vážený pane Kruliši,

děkuji Vám. Přesto si Vás dovolím požádat, aby vzhledem k mimořádné situaci, byl pan prezident Vámi ve věci informován a mohl případně zvážit udělení státního vyznamenání paní Janě Chaloupkové již letos. Neustále mi přicházejí e-maily ze zahraničí na její podporu z diplomatických i občanských kruhů, oceňující její skvělou práci a činnost v zemích, kde působila.

Mimochodem už půl roku čeká na své osobní věci, které měla v Maroku pro svůj čtyřletý pobyt, kdy velvyslanectví není schopno zajistit transport. Obávám se, že už mohlo dojít k jejich nevratnému poškození...

S pozdravem

Jan Šinágl
* * *
P.S.
Dr. Jana Chaloupková již byla navržena v roce 2019. Pan Kruliš tehdy napsal to samé, že odkládá na rok 2020...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)