Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 02.02.2023 08:39
  „Reflektuji a přijímám kritiku, kterou vůči mně veřejnost má ...

  Read more...

   
 • 01.02.2023 07:01
  Bez komentáře, aneb jak (ne)závislí novináři oslavují s gen.

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Prelovsek Damjan II

Aktualizováno 6.10.2020: Europoslanec Vondra napsal dopis slovinským europoslancům – podrobnosti níže.

* * *

Předmět: Slovinci dokážou být oportunistické svině, píše Vondra. Nadával prý i Havel - iDNES.cz

* * *

Slovinci oportunistické svině? Myslím, že se europoslanec A. Vondra asi přeřekl a měl na mysli spíše osazenstvo české ambasády v Rabatu.....kde to skutečně prasečinec připomíná.Vondra Alexandr

Alexandr Vondra se na twitteru rozhorlil kvůli kopané, což nepovažuji vůbec za stěžejní a rozhodující bod v bilaterálních vztazích či v hodnocení celého národa. Jak vidno, sport někdy rozvaří krev. Politik, diplomat, poslanec, by se měl ale vždy být schopen kontrolovat.

Velmi mne zaráží, že do své komunikace zatahuje již skonalého bývalého presidenta Václava Havla, který byl ve Slovinsku velmi oblíben, řekl bych, že více než v Čechách a osobně jsem ho mohl poznat i já. V r. 1992 mne také navštívil v mé vilce, která je dílem Jože Plečnika,  a napsal mi velice hezký úvod k mé knize o Pražském hradu za T.G.Masaryka

Václav Havel je symbolem boje za lidská práva a demokracii, jakož i snahy o budování právního státu, čehož je pravým opakem české velvyslanectví v Maroku. V Rabatu je pro mnohé tento úřad symbolem korupce, prodeje víz s angažmá dokonce samotného velvyslance Viktora Lorence, což je v diplomacii nebývalé, včetně toho, že řídící orgány v Praze toto toleruji. O šikaně vůči nekorupční konzulce, která se na pašování lidí do Francie cestou českých schengenských víz nechtěla podílet, nemluvě. 

Zaznamenal jsem, že europoslanec Vondra byl o tomto informován. Že by se v adresaci onoho titulování na svém twitteru spletl?

 

S pozdravem

Damjan Prelovsek

4.10.2020

* * *

Alexandr Vondra 5.10.2020: Dopis slovinským europoslancům

Dne 30.září se hrál zápas. Dne 2.října vyzvali slovinští  europoslanci Vondru k omluvě. Dne 5.října jsem článek výše poslal všem českým europoslancům (doručení nepotvrdil pouze Jan Zahradil. Přečtení potvrdily Dlabajová a Konečná).

* * *

Europoslanec Alexandr Vondra se vyjadřuje jako vandrák…

DOBRÝ ČLOVĚK JEŠTĚ ŽIJE II. ANEB „PRAVDOU TŘEBA PROTI VŠEM“

 

J.Š. 5.10.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.15 (13 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)