Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Detsky pevecky sbor Vsevelikeho vojska donskeho„Putinova říše láme páteře už i dětem. Dělá z nich služebné duše“, píše Jan Urban ve svém článku. Jeho součástí je i video, které doporučuji a ze kterého mrazí. Zneužívání nevinných dětí pro zločinnou propagandu je jedním z nejodpornějších zločinů proti lidskosti. Říká vše o režimu, který je tohoto zvěrstva schopen. J.Š.

***

… Aktuální slabomyslné výmluvy Pražského hradu, že přísně tajná zpráva BIS o akci Vrbětice, kdy Vladimirem Putinem vyznamenaní teroristé zaútočili na českém území na muniční sklady a usmrtili dva naše občany, byla „omylem skartována“, patří totiž do stejné psychiatrické diagnózy.

Je v české politice vůbec někdo schopen natvrdo prohlásit, že kdo jakýmkoliv způsobem pomáhá a kryje teroristy, je sám terorista? Ostudné chování Miloše Zemana a jeho zkorumpovaných přátel nepoškozuje jenom pověst státu, ale otevřeně podporuje všechno, co Alexej Navalnyj a tisíce dalších nazývají putinovským fašismem.

Rusko buduje Mladou armádu, děti budou nacvičovat útok na Reichstag

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #4 Jan Šinagl 2022-02-18 13:45
Putin získal Krym, ale ztratil nevratně Ukrajinu. Posílil její jednotu i s těmi Ukrajinci, kteří mu byli dosud nakloněni. Na Ukrajině se veřejné mínění mění i díky masivní kremelské propagandě, zejména mezi mladými lidmi. Ekonomika Ukrajiny už funguje lépe než Ruska – i díky pomoci EU. 2014 obchod s Ruskem 26%, 2021 5%, s EU 2021 už 40% vzájemné obchodní výměny. Více než 70% přímých investic do Ruska pochází ze zemí EU. Potenciál ukrajinské ekonomiky je větší než ruské. Zkorumpovaný státní kapitalismus Ruska se začíná hroutit, ohrožovat i sám sebe, tedy i Putina. Nemůže být dlouhodobě konkurence schopný a úspěšný. Rusku tak zbývá jen Čína. Ropa a plyn nemůže být trvale takřka jediným zdrojem příjmů bez přidané hodnoty lidské práce a umu. Rusko si nepřeje úspěšnou Ukrajinu a už vůbec ne její členství v EU a NATO. Ukrajinci si o to více uvědomili, že jsou samostatný národ. Je to i v zájmu obyvatel Ruska, kteří už mají Putina „plné zuby“.
-2 #3 Jan Šinagl 2022-02-08 14:55
První ukrajinský voják byl zastřelen ruským odstřelovačem - v době konání ZOH!
-2 #2 Jan Šinagl 2022-02-07 11:04
Boris Jelzin, jako nejvyšší představitel KSSS ve Sverdlovsku, nechal přes noc zbourat v roce 1977 dům, kde byla popravena carská rodina. Ráno byl na místě už jen asfalt. Reagoval slovy, že je vyučený stavař a chtěl ukázat, že řemeslo nezapomněl...
-1 #1 Jan Šinagl 2022-02-06 14:57
Jak mohl Zeman svoji bandu uličníků kontrolovat, když byl v nemocnici, nebo na invalidním vozíku, zda zpráva BIS o Vrběticích neskončila v nepovolaných rukách? Koudelku šéfem BIS, podle očekávání, nebude jmenovat. Sluha Kremlu naplňuje jeho očekávání. Tomu, že by zpráva BIS nebyla k dispozici ruským tajným zprávám uvěří jen naivní člověk. Mají ji k dispozici stejně, jako dokumenty StB, předané ruské amnasádě v Praze na jaře roku 1990 gen. Aloisem Lorenzem, šéfem StB. Nepochybně obsahovaly i zajímavé materiály o Zemanovi i Klausovi. Jen tak si lze dnes vysvětlit jejich trvající úslužnost Kremlu.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)