Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SDL CZ StatiPolský politik Kaczyński požaduje po Německu odškodnění ve výši 2,1 bilionu eur (!) za zkázu Polska během druhé světové války, zejména za zničení Varšavy.

Jakékoli ničení, ať už kdekoli, je strašnou skutečností, která si vyžádá nejen kulturní poklady, ale mimo jiné i nevinné lidské životy, je nehumánní a je třeba ji odmítnout. V případě Polska a Německa však byla tato okolnost vyřešena smírně a s konečnou platností již v roce 1953 a několikrát poté, takže další jednání nejsou nutná.

Pan Kaczyński při tom všem zapomíná na následující: V roce 1945 připadly Polsku jako válečná kořist rozsáhlé oblasti, které byly po staletí osídleny Němci: Slezsko, Východní Braniborsko, Pomořansko, Gdaňsk a jižní část Východního Pruska. Celkem přes 165 000 km2. Asi dvakrát větší než Rakousko!

Pokud provedete výpočty, dostanete následující: 165 000 km2 je přesně 165 miliard metrů čtverečních. Vezmeme-li velmi nízkou cenu 30 eur za metr čtvereční (v zemědělství je cena nižší, ale ve městech je obvykle 50 až 100krát vyšší), celková částka činí 4,95 bilionu eur - více než dvojnásobek toho, co požaduje polský politik. To je však pouze základní cena.

K tomu je třeba přidat následující hodnoty:

Veškeré zemědělství s technikou a zvířaty, lesy, jezera, kanály, přístavy, domy, paláce a hrady, mnoho továren a podniků všeho druhu, doly se všemi ložisky (např. uhlí), celý železniční systém, silnice a mosty, celý systém infrastruktury a mnoho dalšího. To vše by se přidalo k téměř 5 bilionům eur. Polsko by za to vlastně ještě muselo platit.

Také v Německu a Rakousku bylo mnoho měst srovnáno se zemí z 50 až 90 % bombardováním. Zde je několik jmen: Frankfurt, Würzburg, Kolín nad Rýnem, Hamburk, Berlín, Norimberk, Pforzheim a především Drážďany (všude tisíce mrtvých civilistů), v Rakousku Wiener Neustadt, Vídeň, Štýrský Hradec a mnoho dalších měst a obcí. Všechny bombardovali spojenci, Američané a Britové! Požadovaly Německo a Rakousko od příslušných viníků tohoto spojeneckého ničení odškodnění?

Ještě dnes, 77 let po skončení války, je třeba najít a zneškodnit množství bomb a dalších válečných pozůstatků - a to na naše náklady!

Panu Kaczyńskému a jeho soudruhům se doporučuje, aby se zamysleli nad tím, co dostali a jakou to má cenu!

 

Hubert Rogelböck

P.S.

Podobně by mohli argumentovat a uplatňovat své oprávněné nároky na odškodnění za ukradené majetky sudetští Němci v bývalém Československu. Přišli  o ně v době míru!

Proč nepožádá Polsko o reparace i Rusko? 

JŠ.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)