Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lebin EU 2024Aktualizováno 19.1.2024: Rezoluce Evropského parlamentu (18.1.2024). JŠ

***

Je načase, aby EU zahájila režim globálních sankcí EU v oblasti lidských práv a sankcionovala pachatele pronásledování Falun Gongu. Sankce by měly zahrnovat mimo jiné neudělení víz, zmrazení majetku, vyhoštění z území EU, trestní stíhání a zahájení mezinárodního trestního stíhání.

***

(Berlín/Německo) Od 14. ledna 2024 je můj otec, pan Ding Yuande, již více než 8 měsíců nezákonně zadržován ve vazební věznici města Rizhao v čínské provincii Shandong. Evropský parlament se zabývá osudem a bezpečností mého otce a na pořad příštího plenárního zasedání ve Štrasburku zařadil naléhavou rezoluci s názvem "Pokračující pronásledování Falun Gongu v Číně - zejména případ pana Dinga Yuandeho". Po plánované rozpravě 17. ledna bude rezoluce navržena k hlasování 18. ledna 2024.

Jako jeho syn a oběť pokračujícího pronásledování Falun Gongu v Číně bych velmi ocenil, kdyby členové různých politických skupin v Evropském parlamentu hlasovali pro přijetí rezoluce EU. To nejen pomůže osvobodit mého otce, ale také přispěje k ukončení pokračujících zločinů čínského komunistického režimu proti praktikujícím Falun Gongu v Číně.

Kvůli pokračujícímu pronásledování Falun Gongu Komunistickou stranou Číny (KS Číny) byla naše tříčlenná rodina rozdělena: Otec je ve vazební věznici ve městě Rizhao v provincii Shandong, matka je po svém propuštění kvůli záchranným akcím v zahraničí pod dohledem v naší vesnici a já, jejich jediné dítě, jsem v Berlíně. Přestože jsem jediné dítě v rodině, nemohl jsem své rodiče osobně vidět již více než 11 let. Nemohl jsem s nimi oslavit ani čínský nový rok. Neměli jsme ani příležitost podělit se o jediné společné jídlo nebo pořídit rodinnou fotografii. Pronásledování mé rodiny však neodráží ani špičku ledovce tohoto pokračujícího zločinu proti lidskosti v Číně.

Můj otec je dobrý člověk, který žije svůj život podle tří principů čínské duchovní praxe Falun Gong - Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti. Neudělal nic, čím by porušil čínské zákony. Dne 28. listopadu 2023 však byl podroben ukázkovému procesu u lidového soudu okresu Wulian ve městě Rizhao v provincii Shandong. Dne 15. prosince 2023 byl otec odsouzen ke třem letům vězení a pokutě přibližně 15 000 RMB (tj. 2 000 eur).

Bývalá městská stranická tajemnice města Rizhao, paní Zhang Hui, která je nyní zástupkyní městského stranického tajemníka města Qingdao v provincii Shandong, byla stranickou tajemnicí prvního stranického výboru vojenského obvodu Rizhao. Vzhledem k jejím vojenským konexím a zejména v prvních dvanácti dnech po únosu mých rodičů úřady jsem se nesmírně obával o jejich osud a bezpečnost - nejen kvůli možnosti jejich mučení, ale také kvůli nucenému odebírání orgánů, které ČKS ve velkém rozsahu provádí na vězních svědomí.

V posledních osmi měsících jsem cestoval po různých evropských zemích - například po České republice, Rakousku, Slovensku, Francii a Řecku - abych opakovaným vyprávěním příběhu o pronásledování mých rodičů zvyšoval povědomí o pokračujícím pronásledování Falun Gongu v Číně. Mnoho dobrosrdečných evropských občanů, včetně odvážných novinářů a nevládních organizací, jako je Společnost pro ohrožené lidi (STP - v němčině Gesellschaft für bedrohte Völker) se statusem ECOSOC, Mezinárodní společnost pro lidská práva se statusem ECOSOC (v něm: Internationale Gesellschaft für Menschenrechte), DAFOH (Lékaři proti nucenému odběru orgánů), WOIPFG (Světová organizace pro vyšetřování pronásledování Falun Gongu), Informační centrum Falun Dafa a Amnesty International v němčině, vyvinuly velké úsilí v kampani za propuštění mých rodičů různými způsoby.

Poslanci Evropského parlamentu a národních parlamentů několika evropských zemí napsali protestní dopisy čínskému velvyslanectví v Německu a místním čínským úřadům v mém rodném městě Rizhao

Poslanec Evropského parlamentu Michael Gahler na X (dříve Twitter) kritizoval vlnu ukázkových procesů s dalšími 22 praktikujícími Falun Gongu v mém rodném městě, kteří byli předvedeni před stejný soud jako můj otec krátce před summitem EU - Čína 7. prosince 2023 v Pekingu: "Tato současná vlna předváděcích procesů nesmí zůstat bez povšimnutí. Struktury ČKS by si měly uvědomit, že i podle čínských zákonů pronásledují lidi bez právního základu. Měli bychom pachatele sankcionovat odepřením víz a zabavením jejich majetku v zahraničí."

Pronásledování Falun Gongu vážně porušuje nejen čínské zákony, ale i mezinárodní právo v oblasti lidských práv, a pro pokračující státní zločiny ČKS neexistuje žádný právní základ

Nyní se ČKS snaží posílit své nadnárodní represe proti čínským praktikujícím Falun Gongu žijícím v zahraničí. Když jsme 26. června 2023 u příležitosti Mezinárodního dne na podporu obětí mučení pořádali pokojný protest v Bruselu, pokusila se nás vyrušit skupina mladých Číňanů, kteří na protestu mávali čínskou vlajkou. Dne 1. srpna 2023 se čínské velvyslanectví v Německu pokusilo zastavit náš pokojný protest, během něhož jsme se snažili doručit protestní dopisy čínskému velvyslanci prostřednictvím poštovní schránky velvyslanectví. Po přivolání místní policie v Berlíně se nám podařilo náš protest úspěšně ukončit.

Tento protest se však netýká pouze mých rodičů. Dne 12. května 2023 bylo v mém rodném městě Rizhao nezákonně zatčeno přibližně 70 praktikujících Falun Gongu, včetně mých rodičů. Krátce po ukázkovém procesu s mým otcem byla v mém rodném městě vedena vlna ukázkových procesů s dalšími 22 praktikujícími Falun Gongu.

V této souvislosti tímto důrazně vyzývám CPP, aby okamžitě ukončila pronásledování mých rodičů, a zejména aby okamžitě a bezpodmínečně propustila mého otce z vazby a vydala mým rodičům cestovní doklady, abychom se mohli znovu setkat v Německu. Pronásledování praktikujících Falun Gongu se netýká pouze jejich pronásledování v Číně: Je to pronásledování celého lidstva, protože tři principy Falun Gongu - Pravdivost, Soucit a Snášenlivost - jsou univerzálními lidskými hodnotami.

Je načase, aby EU zahájila režim globálních sankcí EU v oblasti lidských práv a sankcionovala pachatele pronásledování Falun Gongu. Sankce by měly zahrnovat mimo jiné neudělení víz, zmrazení majetku, vyhoštění z území EU, trestní stíhání a zahájení mezinárodního trestního stíhání.

 

Kontaktní údaje pro žádosti médií:

Mr. Lebin Ding Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

https://www.ganjingworld.com/news/press-release-the-european-parliament-addresses-the-persecution-of-my-father-by-the-ccp/1gesj34rmlh2gnJGgLH4bbtCB1ao1c

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)