Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Cunek Jiri KDU CSLCunek Jiri ve sluzbach ValasskaBylo, nebylo… To si hejtman Holiš po vítězných volbách došlápl na čuníka a vytáhl smlouvu, kterou zveřejnila Česká justice a podvody vyplavaly… CELÝ TEXT podání Jiřího Cieleckého (24.11.2022). Přehled STÍŽNOSTÍ na soudce KS Zlín a jejich „vyřízení“ 2013 – 2015. Malá dokumentační FOTOGALERIE.

Jiří Cielecký přednesl na jednání kraje dne 4.5.2020, po šesti hodinách čekání, kdy účelově hejtman Jiří Čunek přesunul a upozadil bod nemocnice v projednání a omezil tím výstup oponentů jen na 3 minuty. Nicméně se hejtman toho času od veřejnosti dozvěděl, že nápad projektovat a stavět nemocnici vedle spalovny, průmyslové zóny a slévárny šedé litiny mohlo napadnout jen idiota! ...

***

Už je tady zas. Jiří Čunek, rodinný psycholog, který si uměl vybrat manželku

***

Cunek Jiri sponzor KDU CSLCunek Jiri a kaplickaCelý záměr byl jen projekt od počátku šitý na míru... já u toho jednání byl a nikdo neposlouchal, jakmile padlo slovo idiot, otočil se i Gazdík a Korec dostal výtku, že vyhodí zbytečně peníze za studii…  Nechtěl bych v té lokalitě mít malé dítě, když nyní vím, jaké zdravotní problémy plynou z toho, co se tam často dostává do ovzduší... Nicméně jak Čunek lhal ohledně Penty, že si ji lidé pletou, když propojení na Pentu se vědělo dávno, nicméně vše z internetu zmizelo, nikoliv však u lidí, kteří si to uložili... takže přichází nové volební období, jako by se nic nestalo a Čunek je čistej jak lilie? Nevíte, co se vše tutlalo, kdo byl u veřejných zakázek atd...ani média nikdy netočila záběr od severu na lokalitu, tedy pohled jižní, tedy kde stojí sestra v plynové masce...

P.S.

Kdysi jsem se zúčastnil demonstrací na podporu Jiřího Čunka ve Vsetíně. Loni jsem ho potkal na jednání Senátu. Chtěl jsem ho pozdravit. Zarazilo mne, že viditelně neměl zájem. Stejně tak mne překvapilo, když hovořil na chodbě s osobami, které moji důvěru rozhodně neměly. Mé zásady jsou neměnné. Nemám problém změnit názor na kohokoliv, pokud se chová v rozporu s nimi. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-3 #2 Jan Šinagl 2024-03-17 10:09
Babiše řeší Sněmovna, ale plebejské přepadení jeho nemocného syna ve Švýcarsku „novináři“ Kubíkem a Slonkovou v soukromém bytě, tajně natáčené, Sněmovna ani média neřeší?! Proč není uveden podrobný životopis Lipavského, včetně poměrů ve kterých vyrůstal, na stránkách MZV ČR a jak je ve vyspělých zemí samozřejmým standardem?! Kde působili jeho rodiče za totality?
-3 #1 Jan Šinagl 2024-03-17 10:01
Výroky senátora Čunka březen 2024:

Dám příklad: kdo kdysi u Pirátů znal Jana Lipavského? Já ho sice za velkou osobnost nepovažuji, neustále mi totiž připadá až legrační, když vidím ostatní ministry zahraničí a jeho, nicméně je známý, a dokonce mnozí by ho označili za osobnost. Protože je na titulce novin. Piráti ho vybrali do této funkce, předtím to byl přitom pan Nikdo. Jako ostatně kdysi i já.

Lidovky.cz: Osobně pro vás budou důležitější krajské podzimní volby, v nichž se chcete ucházet o post hejtmana Zlínského kraje. Co vás k tomu vedlo?
Jsem přesvědčen, že vím, co mám dělat, aby kraj rostl. Celou dobu, co jsem byl hejtmanem, jsem byl hodnocen mezi hejtmany jako první. A celou dobu, co je Radim Holiš za ANO hejtmanem, tak je hodnocen jako ten poslední. Nejde mi o funkce, o nějaké politické body. Já už svých výher měl mnoho. Mám čtyři děti, na cestě třinácté vnouče, na život se už dívám jinak. Tvořím politiku pro ně, ne pro sebe. Potřebujeme nastavit pravidla, směr, aby Zlínský kraj rostl a neupadal, tak jak je tomu teď.

Lidovky.cz: Budete opět usilovat o stavbu zlínské nemocnice? Bral byste ji za další svoji životní výhru?
Naplánoval jsem její stavbu a těsně před zahájením prací na projektu a stavbě byly volby a ony to zrušily. Úspěchem by pro mě bylo, kdyby se lidé ve Zlínském kraji vrátili k tomu, že budou volit ty, kteří něco v životě dokázali. Ne ty, kdo ještě nic nepředvedli a jenom o tom povídají. Anebo ty, kteří předvedli, že to neumí.

Češi mají neuvěřitelnou tendenci radit všem státům kolem, jak mají volit. To je neuvěřitelně směšné. A právě stát se směšným je to nejhorší, co se politikovi může stát. Nicméně boj proti populismu, který slibuje nebo na úvěr i dává vzdušné zámky, je dobrý, k tomu bych se přidal.

Lidovky.cz: Je oním symbolem populismu právě hnutí ANO a jeho lídr Andrej Babiš? Je bezpečnostní hrozbou České republiky, jak ho nazval šéf diplomacie Jan Lipavský?
Jak říkám, Lipavský z mého pohledu může říkat cokoliv, protože je to legrační. Ale z jeho úst je to navíc neuvěřitelně nevěrohodné. Pravdou je, že žádnou bezpečnostní hrozbou Andrej Babiš není. Pokud jde o populismus, tak sám Babiš se netají tím, že je populista.

Lidovky.cz: Jak se díváte na případný návrat vašeho bývalého stranického kolegy, s nímž jste měl nejednu rozepři, Miroslava Kalouska do politiky?
Upřímně řečeno Kalouska považuji za člověka, který se významně podílel na devastaci důvěry v politiku. Je to nesmírně zazávazkovaný člověk, už od devadesátých let. Kauz, kde se sice proti němu nic neprokázalo, ale ani se nevyvrátily, je tolik, že nemůže už nikdy být de facto nezávislý a čistý. Oni ho nikdy nepustí, aby dělal svobodnou, otevřenou politiku. Vždy bude plnit, co chtějí. A proto si myslím, že do politiky nepatří. To, že je někdo bystrý a zkušený, neznamená, že ho to opravňuje k tomu, aby se vrátil do politiky. Bez morálky se politika dělat nedá.

Zdroj: lidovky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)