Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Peake_BLESKPříjemné odpoledne pane Šinágle. Děkuji za poskytnutá fakta a argumenty. Přidávám další opis od Karoliny Peake, místopředsedkyně vlády České republiky, předsedkyně Legislativní rady vlády, předsedkyně Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí.

 

Praha dne 25. ledna 2013 pod Č.j. 575/2012-RSL.

 

Vážený pane,

 

k Vašemu dopisu ze dne 10. ledna 2012 ve věci zadostiučinění pro oběti  totalitního režimu, sděluji, že není v mé kompetenci jako členky vlády a předsedkyně Legislativní rady vlády jakýmkoliv způsobem zasahovat do rozhodovací činnosti orgánů činných v trestním řízení nebo soudů. Doporučuji Vám proto s konkrétními podněty se obrátit na Ministerstvo spravedlnosti, které je ústředním orgánem státní správy pro soudy a státní zastupitelství nebo Ministerstvo vnitra, které je ústředním orgánem státní správy pro policii. Tato ministerstva rovněž odpovídají za přípravu návrhů zákonů a jiných právních předpisů nebo případných změn těchto zákonů v oblasti jejich působnosti.

Pokud se námitky obsažené ve Vašem dopisu týkají konkrétního řízení vedeného za účasti Vaší nebo členů Vaší rodiny, doporučuji Vám rovněž se obrátit na kteréhokoliv advokáta, který Vám pomůže poskytnout potřebnou právní pomoc popřípadě poradit další možný postup.

Věřím, že toto mé vysvětlení vezmete s pochopením na vědomí.

 

S pozdravem                                                      Karolína Peake v.r.

* * *

Tato dívenka, jak ji označil V.Klaus ve svých 37 letech radí, jak mám co dělat. Korupce. Tato je tak stará, jak je lidstvo samo. Pokud by měla tato arogantní a sebejistá přehled o literatuře, určitě by si připomenula film s Vlastou Burianem "Revizor", kde herec celým filmem provází toto téma do života lidí. Dalším filmem z třicátých let je "Obyčejný člověk" kde si Vlasta Burian zahraje roli poštmistra. Opět téma korupce. Nikdo nečeká, že zrovna tato mladá žena najde řešení problému korupce, či odstraní ze života národa. Vlastní odkaz na její textovou část bych měl ponechat na učitele, kteří jí učili právo.

Podal jsem žalobu proti státu a proti KSČM.  Peake vynechala záměrně, anebo jí to připadá surové v právním státě, když přijatý zák.čís. 198/1993 Sb., označuje spáchané křivdy za zločinné, nelegitimní a zavrženíhodné, jakož i celé období let 1948-1989. Správně zní a musí být "náprava křivdy a dosažení spravedlivého zadostiučinění“. Měla by si nastudovat zák. čís. 119/1990 Sb., o soudních rehabilitacích a zák.čís. 87/1991 Sb., o mimosoudních rehabilitacích. Mohu jí přidat zák.čís. 451/1991 Sb., lustrační zákon.

Já mám bezpečnostní prověrku v rozsahu režimu PTZD přeloženo: Přísně Tajné Zvláštní Důležitosti. Ani prezident takový rozsah prověření na svoji funkci nemá. Peake měla zájem přes některý víkend vyplnit Prohlášení, Dotazník, ale musela si udělat hlavu a manykýru. Nezvládla to a tak si musela zajít pro jmenovací dekret na Hrad bez zkrášlení obličeje. A teď kolem sebe dští a srší nenávist, vždyť i v jiných zemích mají přece ministryni obrany, tak proč zrovna ONA NE ?!.

Nikdo jí nenutil a nežádal o porušení kompetence jen maličkost, aby předala dopis adresovaný Jiřímu Pospíšilovi, ministru vnitra Kubicemu. Místo toho odkaz na ústavu, kterou jak vidno - nezná pí Peaková. Je jen zahleděná do funkce, kterou si sama přisvojila, sama za sebe se jmenovala a pravomoc jí daná jí činí a staví do pozice nadčlověka. Na změny v zákonech zvlášť těch po roce 1960 (ústava autor Profesor Jičínský ČSSD)  jsem navrhoval některé změny, protože některá znění nejsou v souladu se Všeobecnou deklarací lidských práv, Mezinárodním paktem o občanských a politických právech, Úmluvou o ochraně 01/01/93. Zákonem č. 335/1991 Sb., o soudech a soudcích, byly zrušeny vojenské soudy a zřízeny vrchní soudy ze soudců, kteří nám přebývali v závodech, atd.

Okresní soud v Ostravě je největším soudem v ČR, vězni se musí vozit z centra do Poruby a zpět, musí mít doprovod v koloně, vězeň musí mít zajištěnu bezpečnost a dohled nad zdravotním stavem v budově. Jedná se o jeden  z nejdražších výletů, které mu stát musí dát. Od roku 1929 tento justiční palác sloužil až do roku 1989 pro celou Československou republiku to bylo 16 milionů, dnes pro 10 milionů se staví paláce, které jsou nefunkční. Projděte se pane Šinágle kolem jednacích síní v nepravidelných návštěvách a zjistíte, jaká je jejich ekonomická vytíženost. Budete překvapen co všechno musí zaplatit daňový poplatník. Zúčastňoval jsem se v senátu 25C jednání a tak vím, o čem mluvím. O kvalitách a odbornostech soudců se nebudu vyjadřovat. Ponechám na slovech Jaromíra Jirsy,  prezidenta Soudcovské unie: „Zrušme třetinu českých soudů“.

Doporučoval jsem jim po roce 1990, aby se šli projít cestou míru a pohody na Sovětský svaz, kde by se jim dostalo uplatnění. Nepochodil jsem.

Příjemný zbytek dne Vám přeje

 

František Horák, 11.3.2013

Tak odpověděla „první dáma“ Livia Klausová…?!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

0 #13 Smitha486 2014-05-26 09:26
Good blog! I really love how it is easy on my eyes and the data are well written. I am wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your feed which must do the trick! Have a nice day! cecegdbcbgkfdee b
0 #12 Smithg437 2014-05-23 21:15
Hello, Neat post. There is a problem with your website in web explorer, may check this IE still is the market leader and a large component of folks will leave out your magnificent writing because of this problem. afcaabdadfbakcd a
+1 #11 Pavel 2013-03-16 16:58
Cituji Jerry:
Pavle,děkuji za odpověď. Prostě je to něco, co politikové Čekistanu považují za normální a demokratické. Zde se také jednalo o slušnost dotyčných politiků odpovědět. Zkuste to třeba i s "elementárním" dotazem na White House. Rád se s Vámi vsadím, že Vám alespoň odpoví, že Váš E-mail obdrželi. Víte mě šlo více o to jak se staví k tomu voliči a zdá se mi že jim to je úplně jedno že v parlamentu sedí nevolená strana. Za totality jsme i ty komunisty volit museli.

Není zač. Nejde ani tak o to, zda to považují za demokratické naši politici, podstatné je, že to považovali za normální/demokr atické čeští ústavodárci, kteří když tento základní dokument tvořili, a to vycházeli mj. právě i z tradice 1.republiky! Btw na bázi přeběhlictví tu vzniklo už několik vlád (Topolánkova) i třeba politických stran (US-DEU). P.
-2 #10 Jan Šinagl 2013-03-16 16:49
Prof. sociologie Ivo Možný: „Cynický individualismus je vážným symptomem úpadku Západu. Ten posun od individuální odpovědnosti přímo před Bohem, jak byl individualismus vnesen do naší kultury protestantismem , k individualismu jako legitimaci prospěchářské neodpovědnosti – to je posun, který každého, kdo má děti, musí děsit.“
0 #9 Jerry 2013-03-16 16:08
Pavle,děkuji za odpověď. Prostě je to něco, co politikové Čekistanu považují za normální a demokratické. Zde se také jednalo o slušnost dotyčných politiků odpovědět. Zkuste to třeba i s "elementárním" dotazem na White House. Rád se s Vámi vsadím, že Vám alespoň odpoví, že Váš E-mail obdrželi. Víte mě šlo více o to jak se staví k tomu voliči a zdá se mi že jim to je úplně jedno že v parlamentu sedí nevolená strana. Za totality jsme i ty komunisty volit museli.
+3 #8 Pavel 2013-03-16 14:49
Cituji Jan Šinagl:
Kde chybějí rozum a argumenty, nastupuje často i smajlík...

Pane Šinágle, také se tomu říká ironie, nicméně chápu, že tomuto symbolu vy příliš nerozumíte, neboť fanatici, beroucí se smrtelně vážně se smějí jen zřídkakdy.
-1 #7 Jan Šinagl 2013-03-16 14:26
Kde chybějí rozum a argumenty, nastupuje často i smajlík, resp. švejkovské geny, které se nezapřou. Mají i nadále prostor bez mého už nepotřebného dalšího komentáře. Omlouvám se za pana Pavla za aroganci, cynismus, netaktnost a neúctu k autoru jiného názoru ze zahraničí. Chápu jeho mlčení. Proti hlouposti, neinformovanost i či komplexům se těžko bojuje, nedá se zvítězit, ale nelze také jejich nositele mlčením utvrzovat v jejich postojích, byť to u nich vzácně vede k pokoře a zamyšlení, ale spíše k dalším ukázkám stavu jejich duše, rozumu a intelektu. Pochybují a soudí rádi druhé, ale nikdy ne sebe se snahou věcně a objektivně nalézat informace a řešení, bez různých forem nedůstojného napadání a znevažování autorů jiných názorů a jejich postojů. J.S.
+5 #6 Pavel 2013-03-16 10:37
Cituji Jan Šinagl:
Bude to zákon o mnoha tisících stránkách a jistě s ním budete spokojen, pane Pavle i Vy. Chci věřit, že většina návštěvníků tohoto webu nebude mít zapotřebí číst to, co slušnému člověku nemusí žádný zákon připomínat a přikazovat, pokud se mu dostalo patřičného vychování a vzdělání.J.Š.

Jsem rád, že jste mě pochopil a odpověděl si sám:-)
-2 #5 Jan Šinagl 2013-03-16 10:16
Bude to zákon o mnoha tisících stránkách a jistě s ním budete spokojen, pane Pavle i Vy. Chci věřit, že většina návštěvníků tohoto webu nebude mít zapotřebí číst to, co slušnému člověku nemusí žádný zákon připomínat a přikazovat, pokud se mu dostalo patřičného vychování a vzdělání.J.Š.
+4 #4 Pavel 2013-03-16 10:02
Cituji Jan Šinagl:
Škoda, že u nás neexistuje zákon i na svědomí.

Hezká myšlenka, jakou navrhujete zákonnou definici?:-)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)