Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman_a_HradNíže Karel Mrzílek: Švejkovství je daň za ohlávku

Předně, za zmínku stojí, že zatímco Karel Schwarzenberg zveřejnil před volbou zprávu o svém zdravotním stavu, Miloš Zeman tak neučinil. Zakopávání, jehož si všimla média i veřejnost, byla zdůvodněna z jeho volebního štábu slovy, že měl v poslední době opakovaně operovaný palec u nohy. Za další, po volbě, zatímco o 7 let starší kandidát Schwarzenberg hned  v pondělí ráno nastoupil na MZV, Zeman odjel do svého vysočinského doupěte se slovy, že je unaven, potřebuje si odpočinout a tři dny z něho nevylezl.

Zemanův zdravotní stav a různé jeho projevy je třeba pečlivě sledovat. V úvahu by mohla připadat cukrovka a následná polyneuropatie. Možná proto i opakovaně operovaný palec (polyneuropatie postihuje především nohy nebo ruce, je poškozen hmat a schopnost pohybu, postižení např. často zakopávají; obzvláště často se u diabetiků s diabetickou  neuropatií vyvinou vředy na nohou (\"diabetická noha\"), které si případně mohou vyžádat amputaci. Jaképak má asi pan Zeman hodnoty  jaterních enzymů ? Blesku řekl už před volbou, že denně vypije 6 sklenic vína a tři panáky slivovice.

Operace palce u nohy podle dostupných informací proběhla 23.2.2012 na Bulovce, dávno by už měl být po rekonvalescenci, objevily se však patrně další komplikace.

Pokud jde dále o nadměrnou konzumaci alkoholu, lze předpokládat, že bude spíše stoupat, jako president má vše na dosah ruky, samozřejmě zdarma a každá návštěva navíc nosí další a další alkohol. K tomu je třeba přičíst cca tak 60 cigaret denně. Za povšimnutí stojí i skutečnost, že Zeman neustále, prakticky v každém vystoupení o cigaretách nebo alkoholu hovoří, k tomu by možná mohli říct něco psychologové. Před volbou varoval před Zemanovým pitím Daniel Kroupa, nebylo to pochopitelně nic platné, Zemanovi voliči vše, co bylo řečeno či napsáno, vnímali jako útok nepřátelských médií, případně Schwarzenbergových fanoušků.

Otázku zdravotního stavu prezidenta jako osoby na vrcholu státní moci je třeba dále průběžně sledovat. S takovou pozorností nepochybně Miloš Zeman počítal a počítá, je běžná všude na světě, a není tedy žádný důvod, aby se nad ní kdokoliv mohl pozastavovat.

 

Sylva Šauerová, 10.4.2013

P.S.

K příznakům cukrovky, pokud se nemýlím, patří i větší žízeň, stejně jako je tomu po vyšším konzumu alkoholu. J.Š.

 

Švejkovství je daň za ohlávku.

Že si neumíme vládnout vysvítá jako  vždy z naší historie. Po staletí nás někdo vedl, nebo poroučel. Zkušenost k vládnutí žádná. Švýcaři  si staletí mohli pěstovat svobodně svoje zájmy posléze vládu, posléze zodpovědnost ne švejkovství. Bylo na nich jak to dopadne, nedovolili aby jim do toho někdo mluvil.  Švejkovství je daň za ohlávku. Habsburskou, nacistickou, komunistickou. Česko je křižovatkou národů jak ve válce tak v míru.  Vždy se o nás někdo pře. Nyní i my sami. Brussel ano Brussel ne. Propadliště nikdy není daleko, když si na ně nedáváme pozor, pak se ten třetí se směje. Nebude to dlouho jinak. Udavači, donašeči, lobisti budou. Ti co za něco stojí a mají ideu, vytrvalost, trpělivost do politiky se nepohrnou, protože je tam semele prostředí. Tak odejdou. Co na tom, že země je krásná, je naše, proto je krásná. I jinde je krásná protože je zase těch druhých. Kdo cestoval obdivuje a rád se vrací. Není zklamán krajinou, ale námi lidmi.

Pěstujme vzájemnost, soudržnost. Ta vadí těm co udržují národ rozhádaný a bez zájmu. Poláci to umí. Válka jim rozbila Gdaňsk, Waršavu, společně je postavili, vzájemně je to spojilo.  Umí se postavit. Protektorát nám zachránil Hradčana a s komunisty dočista atomizoval společnost. Dnes si můžeme tak povídat. Ale to nestačí.

 

K.Mrzílek, 8.4.2013

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+2 #1 Josef Svejk. 2013-04-10 21:59
Von ten prezident Zeman nema vubec to,cemu se vseobecne rika problem s pitim.Naopak, do nej mohou napochodovat panak za panakem a on je vysusi vsechny a to bez nejakyho problemu.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)