Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...

   
 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Zeman_a_HradNíže Karel Mrzílek: Švejkovství je daň za ohlávku

Předně, za zmínku stojí, že zatímco Karel Schwarzenberg zveřejnil před volbou zprávu o svém zdravotním stavu, Miloš Zeman tak neučinil. Zakopávání, jehož si všimla média i veřejnost, byla zdůvodněna z jeho volebního štábu slovy, že měl v poslední době opakovaně operovaný palec u nohy. Za další, po volbě, zatímco o 7 let starší kandidát Schwarzenberg hned  v pondělí ráno nastoupil na MZV, Zeman odjel do svého vysočinského doupěte se slovy, že je unaven, potřebuje si odpočinout a tři dny z něho nevylezl.

Zemanův zdravotní stav a různé jeho projevy je třeba pečlivě sledovat. V úvahu by mohla připadat cukrovka a následná polyneuropatie. Možná proto i opakovaně operovaný palec (polyneuropatie postihuje především nohy nebo ruce, je poškozen hmat a schopnost pohybu, postižení např. často zakopávají; obzvláště často se u diabetiků s diabetickou  neuropatií vyvinou vředy na nohou (\"diabetická noha\"), které si případně mohou vyžádat amputaci. Jaképak má asi pan Zeman hodnoty  jaterních enzymů ? Blesku řekl už před volbou, že denně vypije 6 sklenic vína a tři panáky slivovice.

Operace palce u nohy podle dostupných informací proběhla 23.2.2012 na Bulovce, dávno by už měl být po rekonvalescenci, objevily se však patrně další komplikace.

Pokud jde dále o nadměrnou konzumaci alkoholu, lze předpokládat, že bude spíše stoupat, jako president má vše na dosah ruky, samozřejmě zdarma a každá návštěva navíc nosí další a další alkohol. K tomu je třeba přičíst cca tak 60 cigaret denně. Za povšimnutí stojí i skutečnost, že Zeman neustále, prakticky v každém vystoupení o cigaretách nebo alkoholu hovoří, k tomu by možná mohli říct něco psychologové. Před volbou varoval před Zemanovým pitím Daniel Kroupa, nebylo to pochopitelně nic platné, Zemanovi voliči vše, co bylo řečeno či napsáno, vnímali jako útok nepřátelských médií, případně Schwarzenbergových fanoušků.

Otázku zdravotního stavu prezidenta jako osoby na vrcholu státní moci je třeba dále průběžně sledovat. S takovou pozorností nepochybně Miloš Zeman počítal a počítá, je běžná všude na světě, a není tedy žádný důvod, aby se nad ní kdokoliv mohl pozastavovat.

 

Sylva Šauerová, 10.4.2013

P.S.

K příznakům cukrovky, pokud se nemýlím, patří i větší žízeň, stejně jako je tomu po vyšším konzumu alkoholu. J.Š.

 

Švejkovství je daň za ohlávku.

Že si neumíme vládnout vysvítá jako  vždy z naší historie. Po staletí nás někdo vedl, nebo poroučel. Zkušenost k vládnutí žádná. Švýcaři  si staletí mohli pěstovat svobodně svoje zájmy posléze vládu, posléze zodpovědnost ne švejkovství. Bylo na nich jak to dopadne, nedovolili aby jim do toho někdo mluvil.  Švejkovství je daň za ohlávku. Habsburskou, nacistickou, komunistickou. Česko je křižovatkou národů jak ve válce tak v míru.  Vždy se o nás někdo pře. Nyní i my sami. Brussel ano Brussel ne. Propadliště nikdy není daleko, když si na ně nedáváme pozor, pak se ten třetí se směje. Nebude to dlouho jinak. Udavači, donašeči, lobisti budou. Ti co za něco stojí a mají ideu, vytrvalost, trpělivost do politiky se nepohrnou, protože je tam semele prostředí. Tak odejdou. Co na tom, že země je krásná, je naše, proto je krásná. I jinde je krásná protože je zase těch druhých. Kdo cestoval obdivuje a rád se vrací. Není zklamán krajinou, ale námi lidmi.

Pěstujme vzájemnost, soudržnost. Ta vadí těm co udržují národ rozhádaný a bez zájmu. Poláci to umí. Válka jim rozbila Gdaňsk, Waršavu, společně je postavili, vzájemně je to spojilo.  Umí se postavit. Protektorát nám zachránil Hradčana a s komunisty dočista atomizoval společnost. Dnes si můžeme tak povídat. Ale to nestačí.

 

K.Mrzílek, 8.4.2013

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+2 #1 Josef Svejk. 2013-04-10 21:59
Von ten prezident Zeman nema vubec to,cemu se vseobecne rika problem s pitim.Naopak, do nej mohou napochodovat panak za panakem a on je vysusi vsechny a to bez nejakyho problemu.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)