Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.12.2022 08:41
  Postrach Rusů. Superpřesná zbraň "Tři sekery“ jich najednou zasáhla ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 07:36
  Zajímavé: čínští uživatelé hlásí, že v jedné poměrně populární ...

  Read more...

   
 • 28.11.2022 10:38
  Proč ministr zahraničí tyto opilce nevyhodí z ministerstva? Je ...

  Read more...

   
 • 26.11.2022 11:39
  Helejte, píše mi poslanec.... Stanislav Berkovec @sberkovec1 ...

  Read more...

   
 • 25.11.2022 16:50
  Tomáš Etzler: Lidé toho v Číně začínají mít plné zuby.

  Read more...

   
 • 24.11.2022 09:36
  Za sebe i za pana Šplíchala Vám děkuji. Ujistili jsme se, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Komarek_a_ZemanOtevřený dopis Konzervativní strany členkám a členům Zastupitelstva města Hodonín

Pan V. Komárek byl přesvědčeným celoživotním komunistou, do KSČ vstoupil v raném mládí a byl jejím členem i v době, kdy země procházela nejkrutějším obdobím bolševických represí a ultralevicového hospodářského experimentování - vždyť právě v nedávných dnech jsme si připomněli plošné ožebračení obyvatel prostřednictvím tzv. měnové reformy z roku 1953. Nebyl přitom jen "řadovým komunistou"; stačí zmínit jeho členství ve Státní plánovací komisi a ekonomické sekci politbyra ÚV KSČ v letech 1954-1958, 1960-1964 a 1967-1968. Je třeba mít na paměti, že nelze pravdivě a konzistentně zároveň odsuzovat komunistické zločiny a oslavovat ty, kteří svým působením ve velmi vysokých funkcích v Komunistické straně vlastně tvořili a naplňovali její zkrachovalou hospodářskou politiku, a tedy svým angažovaným členstvím Komunistickou stranu v jejím zločinném počínání podporovali. Kromě toho, pan V. Komárek byl poradcem nechvalně proslulého rudého vraha Ernesta Che Guevary v době, kdy tento zločinec vykonával funkci ministra průmyslu v administrativě Castrova režimu terorizujícího Kubu. …

 

 

 

24. června 2013


Vážené členky, vážení členové Zastupitelstva města Hodonína,


obracíme se na vás ve věci záměru Předsednictva ČSSD umístit ve městě Hodoníně pamětní desku nedávno zesnulému komunistickému ekonomovi a politikovi Valtru Komárkovi. Víme, že vám o rodákovi z vašeho města nemůžeme sdělit nic, co by již nebylo veřejně známo. Přesto nám prosím dovolte připomenout pár skutečností.

Přestože se říká "o mrtvých jen dobře" a i pan V. Komárek jistě měl své kladné stránky, je celkem nevkusné veřejně vyzvedávat pozitiva někoho, jehož společensky velmi významné pochybné kroky jasně převažují. Vůbec nepopíráme, že pan V. Komárek měl své odborné kvality. To však měla řada lidí v mašinerii NSDAP také - a přesto se právem považuje za nevhodné oslavně si je připomínat. Ministr zbrojního průmyslu nacistické Třetí říše Albert Speer byl velmi nadaným (a i díky svému přátelství s Adolfem Hitlerem úspěšným) architektem - staví se mu pomníky?

Pan V. Komárek byl přesvědčeným celoživotním komunistou, do KSČ vstoupil v raném mládí a byl jejím členem i v době, kdy země procházela nejkrutějším obdobím bolševických represí a ultralevicového hospodářského experimentování - vždyť právě v nedávných dnech jsme si připomněli plošné ožebračení obyvatel prostřednictvím tzv. měnové reformy z roku 1953. Nebyl přitom jen "řadovým komunistou"; stačí zmínit jeho členství ve Státní plánovací komisi a ekonomické sekci politbyra ÚV KSČ v letech 1954-1958, 1960-1964 a 1967-1968. Je třeba mít na paměti, že nelze pravdivě a konzistentně zároveň odsuzovat komunistické zločiny a oslavovat ty, kteří svým působením ve velmi vysokých funkcích v Komunistické straně vlastně tvořili a naplňovali její zkrachovalou hospodářskou politiku, a tedy svým angažovaným členstvím Komunistickou stranu v jejím zločinném počínání podporovali.

Kromě toho, pan V. Komárek byl poradcem nechvalně proslulého rudého vraha Ernesta Che Guevary v době, kdy tento zločinec vykonával funkci ministra průmyslu v administrativě Castrova režimu terorizujícího Kubu. Můžeme i nyní jen podepsat, čím ještě před několika málo lety jistá kampaň vyzývala naše spoluobčany, aby Kubu nenavštěvovali, neboť tím nepřímo zločinný režim podporují: "Nejezděte do hotelu, v jehož sklepení mučí lidi!". Platí-li to dnes, platilo to násobně v době, na kterou pan V. Komárek v nejednom rozhovoru tak nostalgicky vzpomínal. Na Che Guevarovu větu "Ano, popravovali jsme, popravujeme a budeme popravovat!", na utrpení obyčejných Kubánců, na potlačování lidských práv, praktiky policejního státu a to vše další, co si i řada z nás až příliš dobře pamatuje z praxe našeho vlastního totalitního režimu, však přitom řeč nepřišla.

Konečně, svým způsobem dokážeme pochopit podporu, kterou má takový záměr u komunistů či bývalých komunistů, již méně jí rozumíme u poctivých sociálních demokratů a vnímáme ji jako zcela absurdní u zastupitelů zvolených za strany, které se alespoň verbálně nehlásí k žádné z levicových ideologií.

Vyzýváme vás tedy, vážené zastupitelky, vážení zastupitelé, abyste záměr umístit ve městě Hodoníně pamětní desku panu Valtru Komárkovi nejen nepodpořili, ale abyste se pokusili aktivně zabránit jeho realisaci v případě, že by jej někdo opravdu chtěl uskutečnit- nenechte městu Hodonínu dělat ostudu.

Za Konzervativní stranu,


Josef Bílek

předseda Konzervativní strany


Svatopluk Kalužík

předseda MS Konzervativní strany Brno


Ludmila Sarofinová, Pavel Raus

členové Konzervativní strany, Hodonín

 

http://www.konzervativnistrana.cz/stanoviska/tiskove-zpravy/tz/article/neoslavujte-poradce-vrahu.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+3 #1 Bezděk 2013-06-25 09:10
Ano, Komárci, Úlové, Šabatové,Šavrdo vé a další, to jsou ti, kdož po válce otevřeli tu láhev s tím komunistickým džinem, to jsou ti odpovědní za tu 41 letou devastaci země. Jak vidno, i dnes se najdou tací pako, kteří jsou schopni si ještě jejich symboly vystavit na obdiv. --- Bezděk, KAN Přerov

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)