Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 21 @10:00 - 04:00PM
Diskusní fórum: Beneš – zachránce, nebo zrádce národa?
čt úno 22 @08:30 -
OS Kolín: Šinágl a spol. obžalován
so úno 24 @12:30 - 10:30PM
Praha: DEN PRO UKRAJINU
út úno 27 @11:00 -
OS Ostrava: Jana Domanská
út bře 05 @08:00 -
OS Ostrava: Pokračování boje ing. Jana Karase

Nejnovější komentáře

 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...

   
 • 19.02.2024 16:20
  Příchod uprchlíků z Ukrajiny, kterých je v Česku zhruba ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 14:46
  Německé i britské ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Platform of European Memory and Conscience… Je mou smutnou povinností informovat Vás o tom, že dnešním dnem bylo Ústavu proUSTR logo studium totalitních režimů až do odvolání pozastaveno členství v Platformě evropské paměti a svědomí (Platform of European Memory and Conscience). … Poprvé vyzvala Platforma nově jmenovanou ředitelku Ústavu Pavlu Foglovou, aby vysvětlila své podnikání z let 19942000, během nichž se paní Foglová podle zpráv z tisku mohla dopustit praní špinavých peněz s částkou 20 miliónů Kč, což by mohlo znamenat porušení Kodexu Platformy, podle nějž "Člen není spojen s, nepodporuje a nebude podporovat v jakékoliv podobě, ať finanční, personální nebo materiální, nedemokratické politické nebo mocenské struktury nebo osoby s takovýmito strukturami spřízněné (...)." Ani ředitelka Foglová, ani Rada Ústavu Platformě na otázky formulované v dopisech ze dne 23. a 25. dubna 2013 neodpověděly. …

 

Pavla Foglová, ředitelka

Rada ÚSTR

Ústav pro studium totalitních režimů

Siwiecova 2

130 00 Praha 3

Česká republika

 

Kopie: Předsedové Senátu a Poslanecké sněmovny, Předseda vlády ČR.

 

Göteborg, 14. LEDNA 2014

 

Vážená ředitelko Foglová,

Vážená Rado Ústavu

 

Je mou smutnou povinností informovat Vás o tom, že dnešním dnem bylo Ústavu pro studium totalitních režimů až do odvolání pozastaveno členství v Platformě evropské paměti a svědomí (Platform of European Memory and Conscience).

Vysvětlení tohoto kroku (v češtině a angličtině) je přiloženo.

 

S úctou

Göran Lindblad

prezident Platformy

 

Odůvodnění pozastavení členství Ústavu pro studium totalitních režimů v Platformě evropské paměti a svědomí

 

V souladu s čl. 8 odst. 1 a 2 Stanov Platformy evropské paměti a svědomí, zájmového sdružení právnických osob (dále jen "Platforma"), rozhodla Členská rada jako nejvyšší orgán Platformy na výročním zasedání dne 13.11.2013, že bude Ústav pro studium totalitních režimů (dále jen "Ústav") naposledy vyzván k poskytnutí informací, které již předtím odmítl sdělit Prezidentovi Platformy na základě jeho žádosti v dopise formulovaném jako žádost o poskytnutí informací podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění. Členská rada poskytla Ústavu lhůtu do 31.12.2013, po jejímž marném uplynutí bude Ústavu až do odvolání pozastaveno členství v Platformě.

O rozhodnutí Členské rady byl Ústav informován dopisem ze dne 13.11.2013.

Jelikož nebyly Platformě požadované informace do dnešního dne doručeny, dochází k tomuto pozastavení členství s platností od 14.1.2014. Z pozastavení členství vyplývá, že Ústav od tohoto data nebude užívat výhod a práv, které pro Členy ze zakladatelských listin Platformy plynou.

Vysvětlení:

Jedná se o v pořadí již o druhý případ, kdy v roce 2013 Ústav odmítl poskytnout Platformě informace, které byly pro Platformu nezbytné, aby mohla posoudit, zda Ústav porušil Kodex Platformy, nedílnou součást jejích zakladatelských listin.

Poprvé vyzvala Platforma nově jmenovanou ředitelku Ústavu Pavlu Foglovou, aby vysvětlila své podnikání z let 19942000, během nichž se paní Foglová podle zpráv z tisku mohla dopustit praní špinavých peněz s částkou 20 miliónů Kč, což by mohlo znamenat porušení Kodexu Platformy, podle nějž "Člen není spojen s, nepodporuje a nebude podporovat v jakékoliv podobě, ať finanční, personální nebo materiální, nedemokratické politické nebo mocenské struktury nebo osoby s takovýmito strukturami spřízněné (...)." Ani ředitelka Foglová, ani Rada Ústavu Platformě na otázky formulované v dopisech ze dne 23. a 25. dubna 2013 neodpověděly.

V současné předmětné věci se jednalo o žádost Platformy o poskytnutí informací o tom, zda pět členů Vědecké rady Ústavu, poradního orgánu ředitelky, kteří byli v minulosti členy Komunistické strany Československa, 1) zaujímalo jakoukoliv politickou funkci a 2), zda za činnost pro KSČ obdrželi jakoukoliv úplatu. Opět by se zde mohlo jednat o porušení Kodexu Platformy, podle nějž "Člen vědomě nezaměstnává, ať již v placených nebo neplacených funkcích, (...) bývalé placené funkcionáře totalitních politických struktur."

Ústav dopisem ze dne 4.11.2013 odmítl informace poskytnout s tím, že se jedná o soukromý údaj a o ochranu občanské cti a lidské důstojnosti dotčených osob. S tímto odůvodněním nelze souhlasit. Činnost členů totalitní Komunistické strany Československa v období 19481989 je naopak předmětem bádání samotného Ústavu. Ústav má za úkol podle § 4 zákona č. 181/2007 Sb., v platném znění, mj. zkoumat zločinnou činnost Komunistické strany Československa, dokumentovat účast domácích osob na podpoře komunistického režimu a zveřejňovat informace o období komunistické moci a o činech a osudech jednotlivců. K tomu je podle § 5 zák. oprávněn zpracovávat osobní údaje v nezbytném rozsahu.

Způsob, jakým Ústav reagoval na žádosti Platformy podané za účelem rozptýlení podezření, že personálním obsazením postu ředitelky a Vědecké rady porušuje Kodex Platformy, bohužel toto podezření pouze zvýšil. Členská rada v této situaci zvolila sankci měkčí, než je sankce vyloučení Člena podle čl. 4 odst. 4 Stanov, a Platforma členství Ústavu pouze pozastavuje. Činí tak v dobré víře, že se personální obsazení orgánů Ústavu změní k lepšímu a že bude moci členství v plné šíři obnovit.

 

V Göteborgu dne 14. ledna 2014

Göran Lindblad

Prezident

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.13 (15 Votes)
Share

Komentáře   

+4 #2 Honza Kubát 2014-01-28 09:33
Ostuda je hlavně, že je nedokážeme vyhnat z hnízda! Jsme klasičtí češi, zvykli jsem si na to a život jde dál. Bolševik je všude kam se podíváte a líhnou se noví speciální druhy.
+3 #1 Jira 2014-01-23 23:40
Tak ta odpověď USTRu, který zkoumá komunistickou minulost našeho národa, že komunistická minulost členů Rady USTR je jejich soukromá věc, je naprostým a arogantním výsměchem všem obětem komunismu.

Tato odpověď potvrdila, že v Radě USTR jsou členové zločinecké organizace KSČ, KTEŘÍ MAJÍ CO SKRÝVAT a kteří nemají v ústavu co dělat. Neboť sami patří do řady zkoumaných zločinců a zkoumaných pomahačů.

ČESKÁ OSTUDA JAKO VRATA.....!!!!!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)