Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 15:44
  Co jsou tedy ty důvody? Mám nějaké vlastní životní plány, je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Odpovědnost za vedlejší účinky stát nepřebírá. Zodpovědnost za vedlejší účinky nemá ani lékař, který injekci aplikuje, ba ani firma, která vakcínu vyrábí.

ZDRAVÝ ROZUM BIJE NA POPLACH - PETICE PROTI NESMYSLNÝM SANKCÍM

Simackova Katerina… Současnou českou právní úpravu povinného očkování shledávám v rozporu se základním právem na nedotknutelnost osoby, neboť rozsah povinného očkování je zcela ponechán na vůli ministerstva zdravotnictví a není stanoven zákonem, jak vyžaduje Listina. - Bohužel v této věci většina Ústavního soudu spíše hodnotila kvalitu zdravotnické péče v České republice či soudila rodiče, kteří svou kritikou stávající očkovací povinnosti v České republice mohou vystavit riziku své či cizí děti, což však není úkol strážce ústavnosti. …


V. Shrnutí

30. Současnou českou právní úpravu povinného očkování shledávám v rozporu se základním právem na nedotknutelnost osoby, neboť rozsah povinného očkování je zcela ponechán na vůli ministerstva zdravotnictví a není stanoven zákonem, jak vyžaduje Listina. Zároveň v současné době právní úprava ani nesplňuje požadavek přiměřenosti zásahu do základního práva, neboť sledovaného cíle (ochrany veřejného zdraví) by šlo dosáhnout ve stejné míře šetrnějšími prostředky, při kterých by výběr vakcíny a dávkování byl ponechán na samotných rodičích po konzultaci s lékaři; současná právní úprava neobsahuje objektivní odpovědnost státu za škodu na zdraví jedince, který se podrobil povinnému očkování; a nakonec výčet nemocí, proti kterým je povinné očkování stanoveno, je nadměrný, neboť u všech není tato povinnost dostatečně odůvodněna ochranou veřejného zdraví.

31. Bohužel v této věci většina Ústavního soudu spíše hodnotila kvalitu zdravotnické péče v České republice či soudila rodiče, kteří svou kritikou stávající očkovací povinnosti v České republice mohou vystavit riziku své či cizí děti, což však není úkol strážce ústavnosti. Ústavní soud tak podle mého názoru nedostál své povinnosti bez předsudků a z pohledu své odbornosti posoudit ústavní konformitu napadené právní úpravy jako ve všech ostatních případech.

 

V Brně dne 27.I.2015

Kateřina Šimáčková


Více zde: http://www.svobodavockovani.cz/news/odlisne-stanovisko-soudkyne-kateriny-simackove-k-vyroku-i-oduvodneni-nalezu-ustavniho-soudu-ceske-republiky-sp-zn-pl-us-19-14/

* * *

Dne 17.2.2015 v 23:24 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. napsal(a):

ZDRAVÝ ROZUM BIJE NA POPLACH - PETICE PROTI NESMYSLNÝM SANKCÍM

V Německu byla zrušená poslední povinná vakcína v roce 1983, očkování tam mají jen doporučené. Rodiče mají možnost po dohodě s lékařem se rozhodnout, co naočkují a žádné sankce jim nehrozí. Zákony chrání v Německu rodiny a děti, vláda může povinné očkování nařídit jen určité skupině obyvatel v určité oblasti po dobu nezbytně nutnou. Nežádoucí účinky po očkování stát odškodňuje. U nás jde vše opačným směrem. Nejen že povinných vakcín přibývá, ale některé jsou aplikovány podle vyhlášky MZ častěji, než v jiných zemích./ např. Hexavakcína 4x i když v příbalovém letáku je uvedena možnost podání 3x jako plnohodnotná. / Dítě v 5 letech je naočkováno proti tetanu 5x, zatímco dospělí se očkují jednou za 15 let. Ve vakcinách pro děti je několikrát násobně větší množství adjuvans, tedy látek, které mají nabudit imunitní systém: hliník, formaldehyd a další. Ne všechny děti snášejí očkování v pohodě, některé mají vážné vedlejší účinky, ty ale většinou s očkováním vůbec nejsou dávány do souvislosti. Stát nařizuje povinné očkování 9 vakcín, dává sankce za neuposlechnutí, /pokuta rodiči 10 000 Kč/, ale odpovědnost za vedlejší účinky stát nepřebírá. Zodpovědnost za vedlejší účinky nemá ani lékař, který injekci aplikuje, ba ani firma, která vakcínu vyrábí. Zodpovědnost a následky nesou na svých bedrech pouze rodiče. A nyní si bere stát jako rukojmí a prostředek k vymáhání očkování nejen mateřské školy včetně těch soukromých, dětské skupiny, dětská centra, soukromé chůvy ale i všechna sdružení a spolky, které organizují volnočasové aktivity pro děti a také školy, které pro své žáky organizují vzdělávací akce jako škola v přírodě, kurzy lyžování, ozdravné pobyty. Sankce doléhají i na provozovatele ubytovacích zařízení. Všem těmto subjektům hrozí likvidační pokuty, pokud dají prostor dítěti, které není naočkované podle povinného očkovacího plánu, i administrativní chybou. Pokuta pro lékaře, který zanedbá očkovací povinnost hrozí ve výši až 3 miliónů. Je otázka, komu tyto sankce mají prospět? Nesouhlas s postupem vlády a politiků můžete vyjádřit i vy podpisem petice: Podpis je platný, až když potvrdíte kontrolní e-mail, který obdržíte. Pokud souhlasíte s obsahem petice, prosím o její šíření a sdílení.

http://e-petice.cz/…/petice-proti-represivnimu-pristupu-sta… - už 11.393 podpisů!

* * *

Jan Šinágl, 26.2.2015

P.S.

Kéž by takových ústavních soudců bylo více!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)