Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lech_KaczynskiMinulý týden prezident "Komo-Ruski" vyznamenal řádem "Bílého Orla Obrození Polska " soudce z doby výjimečného stavu, který tehdy odsoudil představitele Solidarity. … do Rady Obrany Státu povolal Jaruzelského!  Připomeňme, že Jaruzelski je čestným občanem SSSR, potažmo Ruska. … Na bitevním poli velké Varšavské bitvy r. 1920 u Ossowa (dnes už východní předměstí Varšavy), postavil dnešní režim pravoslavný kříž a pomník tehdejším sovětským hordám Buďonného a Čapajeva, které vyvražďovaly polské civilní obyvatelstvo!

Tak emocionálně, jak jsem ohodnotil před 14 dny zprávu ruského MAKu o smolenské katastrofě polského prezidentského letadla, stejně emocionálně byla ona zpráva přijata polskou veřejností.  Osobně jsem byl pobouřen tak jako polská veřejnost: Jistota, že nešlo o náhodnou, ale cílevědomou technicky, mediálně i personálním obsazením dlouho připravovanou katastrofu, je 99,9%, avšak ruská komise vydala "posudek", že jsou jí vinni nezkušení profesionálně slabí piloti, jednající pod vedením opilého generála - nejvyššího velitele letectva Blasika řízeného pokyny prezidenta. To je skandál a hluboké ponížení polského národa, urážka obětí a jejich pozůstalých.

Dle mého názoru Rusové a jejich agenti dnes v Polsku zaujímají čelná místa ve vládě. Ta je fakticky vládou jedné strany - Občanské Platformy. Ta očekávala, že po více měsících atmosféra kolem Smolenska utichne.  Skutečnost je taková, že lidí, kteří se jí ve svých myslích zabývali, určitě časem ubývalo, ale očekávat, že utichne zcela,  bylo bláhové. Razance lži, kterou představil MAK, názorovou hladinu v zemi v měřítku celostátní veřejnosti,  opět značně rozbouřila. Zaskočila i samotné, opět ve vysokých vládních postech se nacházející,  polské kolaboranty, poskoky Ruska. Celá řada z nich byla usvědčena v létech 2005-2007 komisí tehdy náměstka ministra vnitra pana Macierewicze, jako agenti tajných služeb a také ruských (příklad pro ilustraci: V bezpečnostní službě je dnes zpátky Dukaczewski, bývalý šéf na podzim 2006 rozpuštěných WSI, usvědčený z pětiletého studia na škole GRU a jako  agent GRU!). V podstatě  zpráva MAKu před značnou částí veřejnosti kompromitovala i samotnou ruskou pátou kolonu v polské politice. Navíc rozdělila i samotnou Občanskou Platformu, v níž část členů sama uznává, že obsah  zprávy MAKu je neudržitelný. A tak premiér Tusk dnes tedy "vydává poznámky k polském stanovisku", zatímco prezident Komorowski se plně se závěry MAKu ztotožňuje.

Další detaily, avšak podstatné: Bronislaw Komorowski-Komoruski ve své volební kampani veřejně prohlásil (cituji): "Vztahy s Ruskem jsou nám důležitější než pravda". To  jsem glosoval slovy "Byl volen hloupější částí národa". To, co si za gesta dovoluje dnes vládnoucí režim v Polsku,  to je přímo provokování národa.

Jiný příklad události, hluboce se dotýkající citu každého řadového polského občana a každého, kdo ctí  spravedlnost: Na bitevním poli velké Varšavské bitvy r. 1920 u Ossowa (dnes už východní předměstí Varšavy),  postavil dnešní režim pravoslavný kříž a pomník tehdejším sovětským hordám Buďonného a Čapajeva, které vyvražďovaly polské civilní obyvatelstvo! Nehledě na mystifikaci - bolševická  luza v Rusku po revoluci 1917 přece vyvražďovala či posílala do koncentráků i samu ruskou  pravoslavnou ruskou církev!

To je stejné gesto, jako postavit pomník nějaké divizi SS! Anebo: Minulý týden prezident  "Komo-Ruski" vyznamenal řádem Bílého Orla Obrození Polska soudce z doby výjimečného stavu, který tehdy odsoudil představitele Solidarity. Ta dnes ovšem je dnes tím více spontánně na straně opozice. Nebo do Rady Obrany Státu povolal - Jaruzelského!  Připomeňme, že Jaruzelski je čestným občanem SSSR, potažmo Ruska. Takové pocty se dostalo Kim Ir Senovi či Fidelovi, nedostalo se ji ani zrádcům Československa, Gottwaldowi, Husákovi, Bulákovi ani Ulbrichtovi či  Honeckerovi, nebo Otto Grotewohlovi či Wilhelmu Pieckovi se nemohli honosit takovouto poctou!

Věřím, že ještě se dozvím další podrobnosti: Zpráva MAKu obsahuje řadu rozporů, a dle nejnovějších zjištění, které se teď zrovna dovídáme,  sama ruskou stranu usvědčuje po technické stránce.

 

 Vl.K. 6.2.2011

 

P.S.

Doporučuji web   http://www.klubygp.pl/, s mnoha nahrávkami na YouTube ! Dnes uplynulo 100 let od narození Ronalda Reagana, který i podle Josefa Mašína, byl nejlepším americkým presidentem po II.světové válce. Jeho památku uctí Senát 9.2.2011 uspořádáním semináře . V dnešním pořadu ČT 24 „Horizonty“ byli osloveni čtyři disidenti k tématu „Reagan“ – odmítli se vyjádřit…?! Škoda, že ČT 24 neuvedla jejich jména? Nepochybně ti, co si toto označení vůbec nezaslouží! Zítra tomu bude 700 let, co byl Jan Lucemburský korunován českým králem. Nikdy se nevyhýbal boji a nikdy z něho neutíkal! J.Š.


 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #4 Guest 2011-02-12 14:23
K diskutujícím autor článku: Tentokrát jsem skutečně přinesl svůj názor, na ten má každý právo. Nicméně tento názor vznikl jako výsledek hodnocení situace.Technik y a specialisty jsem na těchto stránkách nechal promluvit již tehdy po smolenské katastrofě, zejména pak pana Strassera-Klecz aka, to je konstruktér systémů letecké navigace u německé firmy, která je jejich výrobcem. Tehdy jsem přinášel jejich slova vysloveně jako překladatel.
Mohu odkázat čtenáře na web
smolensk-2010.pl/.../
krom polského jazyka ještě řada článků je tam přeložena do světových jazyků
Na tomto webu se vyjadřují především specialisté.
0 #3 Guest 2011-02-09 22:08
K panu m.
Hovorite o spikleneckych teoriich a nepodlozenych uvahach, kde chybi fakta. I pres nas cenzurovany tiskovy prostor, preci jen pronikly dulezite informace a i dukazy, ktere vsak jsou popirany a zamlcovani ci zamlzovany predevsim na ruske strane. S potesenim jsem zpocatku i slysel kvalifikovane piloty a praconiky ridicich letistnich systemu, obdobne jako pracovniky letecke inspekce, kteri upozornovaly na velmi vazne nesrovnalosti vyplyvajici z formulaci o tehle udalosti na ruske strane. Kdo chce, dukazy ma. Kdo nechce kdyby byly pres pul planety Zeme, tak je videt nebude. Je to jako s popiranim vseobecne potvrzenych planetarnich zmen v pocasi ap. Kdo chce a muze, at se dovtipi..... :)
0 #2 Guest 2011-02-09 10:02
Ke katastrofě polského letadla: od samého počátku si myslím, že šlo o hromadnou vraždu připravenou společně polskými a ruskými komunisty. Protože k vraždě by nemohlo dojít na území EU, bylo místem vraždy určeno Rusko - stát, který má v hromadných vraždách dlouholetou historii. Příležitost se taky našla - bylo to setkání na místě jiné hromadné vraždy u Smolenska. Stačí pár schůzek mezi vyslanými agenty a vše je hotovo....
Vztahy s Ruskem jsou pro nás důležitější než pravda - to svými slovy (Vladimir Putin je můj nejlepší kamarád) řekl český prezident Václav Klaus a svými skutky to dokazuje dnes a denně. Ještě by se mohl podřeknout a říct - bez komunistického Ruska by v Česku nebyla svoboda pro komunisty a já bych nebyl prezidentem... Protože dnes už většina lidí vidí a chápe, že Václav Klaus je nejen Putinovým kamarádem, ale hlavně jeho poskokem a agentem. Vzpomněl jsem se na jeden vtip, který je zase aktuální: kdo věří, že Václav Klaus není ruským agentem, ať smekne; kdo věří, že Václav Klaus je ruským agentem, ať nastaví ruce na pouta.
Míra Vojta, Ústí nad Labem;
-1 #1 Guest 2011-02-08 22:35
cituji:
"Jistota, že nešlo o náhodnou, ale cílevědomou technicky, mediálně i personálním obsazením dlouho připravovanou katastrofu, je 99,9%, ..."

Chápu, sice, že autor článku má právo na názor, ale "jistota" se opírá o __fakta__, nikoliv o "názor". Konspirační teorie, pochopitelně, lze vymyslet pro jakékoliv události.

Nepředpokládam, že můj názor zveřejníte, tajně ale doufám, že připustíte možnost existence jiných názorů.

S klidnou myslí,
m.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)