Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 15:44
  Co jsou tedy ty důvody? Mám nějaké vlastní životní plány, je ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Platforma EPS logo"Je to opravdu trapné, že v samém srdci demokratické, svobodné Evropy, byla v roce 100. výročí bolševického převratu v Rusku otevřena výstava s Platforma EPS nezapominattakovým neomarxistickým poselstvím. Miliony lidí přišly o život kvůli nelidskému totalitnímu režimu."

Praha / Varšava, 23. října 2017. Platforma evropské paměti a svědomí připravila kritickou zprávu o Domu evropských dějin, který byl slavnostně otevřen v Bruselu v loňském roce. Na základě vážných nedostatků, a jasného ideologického zkreslení vůči marxismu a historickým mylným výkladům, zejména pokud jde o evropské hodnoty a historii studené války. Platforma požaduje, aby byla výstava nahrazena objektivní a profesionální, připravenou transparentním způsobem.

V reakci na počáteční reakce návštěvníků Domu evropských dějin, která byla otevřena v květnu roku 2017 v Bruselu, se uskutečnila v srpnu roku 2017 studijní návštěva Platformy evropské paměti a svědomí. Tým odborníků působících v oblasti dějin a pamětníků z 9 zemí sestavil Zprávu, kterou zpracoval Paweł Ukielski, člen Výkonné rady Platformy a zástupce ředitele Varšavského muzea povstání.

Podle Platformy trvalá výstava v Domě evropských dějin neudržuje a neoslavuje dnešní Evropu a evropský proces sjednocení jako vítězství evropských hodnot - svobody, demokracie, ochrany lidských práv a právního státu – přes nesvobodu, válku a totalitní diktatury, ale je to spíše ideologická, neomarxistická výstava, která hrubě zkresluje zejména historii studené války a pád komunismu.

"Je opravdu trapné, že v samém srdci demokratické, svobodné Evropy, byla v roce 100. výročí bolševického převratu v Rusku otevřena výstava s takovým neomarxistickým poselstvím. Miliony lidí přišly o život kvůli nelidskému totalitnímu režimu," říká autor zprávy Paweł Ukielski.

"Procházením výstavou v Domě evropských dějin jsem se ocitla v sedmdesátých letech osmdesátých let minulého století v rostoucím komunistickém Československu a měla pocit návratu do historie. Bylo to depresivní a znepokojující. Dnešní Evropská unie musí být schopna vytvořit moderní, pravdivé a inspirující muzeum své vlastní historie," říká výkonná ředitelka Platformy Neela Winkelmannová.

 

Dr. Neela Winkelmann

Managing Direktor

Platform of European Memory and Conscience

Londýnská 43

120 00 Praha 2

Czech Republic

tel.: +420-222 561 053

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.memoryandconscience.eu
www.memorialbrussels.eu

* * *

Překlad J.Š. 27.10.2017

Press release: Platform prepares critical report on the House of European History in Brussels1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 K. Mrzílek 2017-10-28 10:14
Tyhle ostudy se mohou dít vzhledem k tomu že západní demokratické státy nezažily knutu bolševické nadvlády a trpí představou, že slušné vzpomínání na barbarství, které komunistický bolševizmus připravil zemím střední a východní Evropy, upozorní Východ, aby se polepšil. Nevím co je absurdnější.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)