Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Současné teroristické útoky ve Francii a v Rakousku dávají konzulce Janě Chaloupkové za pravdu. Třaskavé téma udělování víz do schengenského prostoru velvyslanectvím České republiky v Rabatu, zůstává nadále pro česká média a české politiky absolutní tabu. J.Š.

* * *

Francouzský prezident poděkoval premiéru Quebecu Françoise Legaultovi za jeho podporu a obranu svobody projevu, uvedl v úterý Legault. Quebecský premiér poté v této otázce kritizoval předsedu vlády Justina Trudeaua a jeho nepřímým návrhem nechat se zastrašit a vydírat.

Legault uvedl, že s Emmanuelem Macronem hovořili během telefonního hovoru v úterý ráno, který se dotkl nedávných teroristických útoků ve Francii, které úřady připisují islámským extremistům. Při jednom z nedávných útoků byl francouzský učitel sťat poté, co ukázal studentům karikatury proroka Mohameda.

Premiér v Quebecu řekl, že Macron mu volal, aby mu poděkoval za „jasnou pozici“, kterou zaujal při obraně svobody projevu „bez jakéhokoli zaváhání“. Legault to okomentoval na pondělní tiskové konferenci, během níž řekl: „Nesouhlasím s Justinem Trudeauem; Souhlasím s Emmanuelem Macronem ... musíme chránit svobodu projevu.“

Trudeau popsal útoky jako „ohavné“, ale minulý pátek předseda vlády uvedl, že občané v pluralitních společnostech si musí být vědomi dopadu svých slov, zejména pokud jde o „komunity a populace, které stále čelí obrovské diskriminaci“.

Na úterní tiskové konferenci Legault navrhl, aby se světoví vůdci, jako je Trudeau, nepoddali vydírání. Aniž by přímo citoval předsedu vlády, řekl, že někteří vůdci jsou ochotni dělat kompromisy v základních hodnotách, když jsou pod tlakem takzvaných „radikálních náboženských skupin“.

"Je jisté, že nyní existují někteří političtí vůdci, kteří se bojí terorismu, a když budou čelit vydírání ze strany radikálních náboženských skupin, jsou připraveni učinit úpravy, které nejsou rozumné," řekl Legault.

Premiér přirovnal debatu o svobodě projevu ve Francii k obraně jeho vlády proti zákonu o sekularismu, který omezuje náboženské symboly na pracovišti. Legault uvedl, že národy musí hájit své základní hodnoty, aniž by se poddaly tlaku.

V úterý Trudeau opět odsoudil „nenávistné a neospravedlnitelné“ útoky ve Francii a slíbil, že Kanada bude vždy bránit svobodu projevu a právo novinářů a umělců svobodně publikovat. Popřel, že by problém způsobil rozpor s Macronem.

"Dlouho jsme spolu, prezident Francie a já, hovořili o široké škále problémů, které se hluboce dotýkají našich občanů na celém světě, ať už jde o boj proti terorismu nebo o zastávání lidských práv, a budeme v tom pokračovat," řekl Trudeau. Očekává, že si ještě dnes promluví s Macronem.

https://www.theglobeandmail.com/canada/article-legault-on-same-page-as-macron-suggests-trudeau-giving-in-to-terror/?utm_source=Shared+Article+Sent+to+User&utm_medium=E-mail:+Newsletters+/+E-Blasts+/+etc.&utm_campaign=Shared+Web+Article+Links

* * *

Konzulka Jana Chaloupková odmítala vydávat víza podezřelým lidem do schengenského prostoru na velvyslanectví České republiky v Maroku, které nesplňovaly předpisy. Byla už takřka před rokem postavena mimo službu. Tento článek je dalším důkazem, že rozhodovala správně a velmi odpovědně – neudělila víza žádným podezřelým osobám. Jiné osoby na velvyslanectví je udělovaly pod vedením velvyslance Viktora Lorence. Současné teroristické útoky ve Francii a v Rakousku dávají konzulce Janě Chaloupkové za pravdu. Třaskavé téma udělování víz do schengenského prostoru velvyslanectvím České republiky v Rabatu, zůstává nadále pro česká média a české politiky absolutní tabu.

Jan Šinágl, 5.11.2020

* * *

Deportační řízení proti Maročanovi zatčenému s šavlí na Korsice

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)