Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.01.2021 22:23
  Velmi trefný komentář Martina Hály na téma politiky EU k Číně ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 20:45
  Sehr geehrter Herr Ulrich, Ich danke Ihnen für Ihr Email. Sie ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 13:25
  Ten agent kai aus Hannover /Kai Orac/ hlásá od 17/1 vše o ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 12:57
  Jestli dostal a přežil opravdu organofosfáty, bude se ...

  Read more...

   
 • 22.01.2021 20:47
  Grüezi Herr Ulrich, Gerne schliesse ich mich den Worten ...

  Read more...

   
 • 20.01.2021 12:04
  Líbila se Vaše vzpomínka na Česťu Hofhanzla. Byl členem mého ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Generální tajemník Organizace spojených národů vyjádřil šok z masakru civilistů ve východní části Demokratické republiky Kongo (DRK) a vyzval úřady, aby pachatele postavili před soud.

Nejméně 25 vesničanů bylo údajně zabito při nedávných útocích připisovaných milicím spojeneckých demokratických sil (ADF) ve vesnicích Tingwe, Mwenda a Nzenga poblíž území Beni v provincii Severní Kivu. Ve svém prohlášení, které ve středu vydal jeho mluvčí, generální tajemník António Guterres „důrazně odsoudil násilí proti civilnímu obyvatelstvu a požaduje, aby byli pachatelé těchto zvěrstev rychle postaveni před soud.“

Umlčte zbraně

Pan Guterres zopakoval svou výzvu ke globálnímu příměří a vyzval všechny ozbrojené skupiny, aby složily zbraně. Šéf OSN rovněž vyzval orgány KDR, aby přijaly konkrétní kroky k řešení hnacích sil konfliktu na východě země. Zdůraznil také odhodlání mírové mise OSN v zemi (známé pod francouzskou zkratkou MONUSCO) „pokračovat v úsilí o zajištění ochrany civilistů v souladu s jejím mandátem a podporovat národní úsilí o upevnění míru a stability v zemi."

Vysoce volatilní oblast

Konžská demokratická republika, která je zhruba tak velká jako západní Evropa a je bohatá na přírodní zdroje, je již léta sužována násilím a nejistotou, což má za následek rozsáhlou chudobu a hlad. Rovněž utrpěla častá ohniska smrtelných nemocí, včetně vln virové choroby Ebola (EVD), které jsou nyní komplikovány pandemií koronavirů.

Situace ve východní části KDR, zejména v provinciích Severní Kivu, Jižní Kivu a Ituri, je velmi nestabilní a dochází ke střetům ozbrojených skupin o kontrolu nad územím a přírodními zdroji. Největší část konfliktu si odnesli civilisté, v posledních několika letech přišly o život tisíce lidí.

Milice spojeneckých demokratických sil (ADF), jedna z několika ozbrojených skupin v regionu, působí od 90. let. Provedla několik útoků na bezpečnostní síly a MONUSCO, včetně útoku v prosinci 2017, při kterém přišlo o život 15 tanzanských mírových sil a 44 dalších bylo zraněno.

https://news.un.org/en/story/2021/01/1081562

J.Š. 8.1.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)