Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 02.02.2023 08:39
  „Reflektuji a přijímám kritiku, kterou vůči mně veřejnost má ...

  Read more...

   
 • 01.02.2023 07:01
  Bez komentáře, aneb jak (ne)závislí novináři oslavují s gen.

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

22/06/2017 – Česká republika musí zvýšit své úsilí k odhalování, vyšetřování a stíhání podplácení zahraničních veřejných činitelů. Česká republika ratifikovala Úmluvu OECD proti podplácení zahraničních veřejných činitelů již před sedmnácti lety, avšak žádný případ podplácení zahraničních veřejných činitelů dosud nebyl stíhán. Toto je důvodem ke znepokojení, zejména s ohledem na orientaci české ekonomiky na export, a to včetně vysoce rizikových odvětví, jakými jsou strojírenství a obchod s obrannými materiály. Nová hodnotící zpráva OECD se proto soustředí na nalezení řešení těchto výzev.

Pracovní skupina OECD proti zahraničnímu podplácení aktuálně dokončila hodnocení České republiky v rámci Fáze 4 týkající se provádění Úmluvy OECD o boji proti podplácení zahraničních veřejných činitelů v mezinárodních podnikatelských transakcích a souvisejících nástrojů. Hodnotící zpráva vyzdvihuje značné úsilí České republiky vylepšovat svůj systém boje proti podplácení zahraničních veřejných činitelů. Zpráva identifikuje několik postupů a nástrojů využívaných v České republice k zajištění prosazování práva, které by mohly potenciálně zvýšit prosazování práva u podplácení zahraničních veřejných činitelů, včetně vyšetřování obvinění prostřednictvím žádostí o právní pomoc, použití nefinančních forem důkazů, společných vyšetřovacích týmů se zahraničními orgány a centrální evidence bankovních účtů a rejstříků skutečných vlastníků právnických osob. Zpráva obsahuje také následující doporučení:

 

 • zajistit dostupnost dostatečných analytických zdrojů pro vyšetřování případů podplácení zahraničních veřejných činitelů;
 • podporovat úsilí nefinančních povinných osob, jako jsou zástupci realitního a hazardního sektoru, daňoví poradci a právní profese, odhalovat a oznamovat podezření z praní peněz v souvislosti s podplácením zahraničních veřejných činitelů;
 • objasnit použití nové výjimky z trestní odpovědnosti právnických osob pro společnosti, jež vynaložily veškeré úsilí, které po nich bylo možno spravedlivě požadovat;
 • přijmout legislativu zvyšující nezávislost státních zástupců; a
 • přijmout odpovídající ochranu whistleblowerů v soukromé sféře.

Zpráva rovněž uznává, že se České republice podařilo úspěšně splnit doporučení vyplývající z hodnocení provedeného v roce 2013 v rámci Fáze 3, a to zvýšit povědomí různých zúčastněných stran o podplácení zahraničních veřejných činitelů a souvisejících otázkách, jako je daňová neodčitatelnost úplatků. Česká republika rovněž sestavila komplexnější statistiky o sankcích v případech korupce, což Pracovní skupině ulehčilo posouzení této oblasti.

Pracovní skupina, která je složena ze 44 členů, přijala Hodnotící zprávu včetně doporučení pro Českou republiku dne 15. června 2017. V souladu se standardními postupy podá Česká republika Pracovní skupině písemnou zprávu o pokroku dva roky od přijetí hodnotící zprávy a specifikuje, jakým způsobem splnila tato doporučení.

Tato zpráva je součástí hodnotící Fáze 4 prováděné Pracovní skupinou proti podplácení, která byla započatá v roce 2016. Fáze 4 se zaměřuje zejména na výzvy a pozitivní výsledky hodnocených zemí. Tato fáze zkoumá také další oblasti, jako jsou odhalování, vymáhání, odpovědnost právnických osob a mezinárodní spolupráce, jakož i nevyřešené otázky z předchozích hodnocení Pracovní skupiny.

Pro více informací mohou zástupci médií kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (+33 (0)1 45 24 90 81).  Pro více informací v souvislosti s bojem proti korupci v rámci OECD prosím navštivte www.oecd.org/corruption.

Also Available

https://www.oecd.org/newsroom/ceska-republika-musi-podniknout-vyznamne-kroky-k-posileni-prosazovani-vnitrostatni-legislativy-proti-podplaceni-zahranicnich-verejnych-cinitelu-prokazala-vsak-odhodlani-ke-zlepseni.htm

***

Bývalý velvyslanec Slovinska v ČR Damjan Prelovšek, reaguje na odpověď premiéra Andreje Babiše poslankyni Janě Černochové na její interpelaci ve věci Maroka

 

J.Š. 20.6.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.36 (11 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)