Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CLR TibetCLR Olympic Human games devce pred popravou 2008Ve skutečnosti komunismus ani komunistická strana nehrály v nejtemnějších chvílích Číny žádnou pozitivní roli. A jakmile se KS Číny dostala k moci, nastolila totalitní režim, který nejenže má na svědomí nejvíce mrtvých ze všech tyranií v dějinách, ale který se také prostřednictvím své ateistické „ideologie boje“ snaží zničit duchovní základy čínské civilizace.

Samotná čínská komunistická strana však byla vytvořena malým kádrem levičáků, kteří opovrhovali čínskou kulturou a historií, a byla podporována z prostředků úřadu Kominterny pro Dálný východ, které založilo sovětské Rusko v roce 1920. Zatímco Leninovi bolševici páchali v ruské občanské válce zvěrstva, z nichž se ježí vlasy na hlavě, v Číně byly na vzestupu nové intelektuální směry. Generace, která měla přístup k západnímu vzdělání, se začala zajímat o nejrůznější obory, od techniky a medicíny až po právní stát. Poté, co se KS Číny dostala do popředí čínských intelektuálních kruhů, začala infiltrovat čínské nacionalistické hnutí, přičemž použila taktiku „jednotné fronty“, jejímž průkopníkem byli ruští bolševici.

Využití národní krize k převzetí moci

Ve 20. letech 20. století umožnila nacionalistická strana (Kuomintang) vedená Sunjatsenem („otcem zakladatelem“ Čínské republiky) vstup komunistů do Kuomintangu výměnou za sovětské poradce a vojenskou pomoc. To sice pomohlo nacionalistům vyhrát bitvy proti lokálním vojenským vůdcům a sjednotit zemi, ale zároveň to zaselo zárodek katastrofy.

Propaganda čínské komunistické strany však dodnes ignoruje nebo bagatelizuje rozhodující roli, kterou Kuomintang a jeho spojenci (včetně Spojených států) sehráli při pomoci Číně přežít druhou světovou válku. Pevninští Číňané se učí, že mají nazývat pokračující občanskou válku z let 1946–1949 „osvobozeneckou válkou“ a Čínskou lidovou republiku (ČLR) založenou v říjnu 1949 „novou Čínou“.

Legie čínských internetových trollů vychvalují válku komunistické čínské armády v Koreji jako „vítězství“ nad zahraničním imperialismem, přestože konflikt začal komunistický Sever.

Podvod, zloba, boj

Série článků „Devět komentářů ke komunistické straně“, kterou poprvé zveřejnil deník The Epoch Times v roce 2004, shrnuje podstatu čínské komunistické strany jako „podvod, zlobu a boj“. Bez ohledu na to, jak moc strana mění své barvy nebo upravuje svou propagandu, neopouští svou marxisticko-leninskou doktrínu, která zachovává posvátný status ateistického materialismu a totalitní organizaci samotné strany.

Tyto doktríny stojí v diametrálním rozporu se zásadami tradiční čínské kultury, které mají kořeny v náboženstvích konfucianismu, buddhismu a taoismu.

Původní čínská spiritualita má kořeny v taoismu, s úctou nazývaném „učení Žlutého císaře a [taoistického mudrce] Lao-c’“. Císaři, kteří se učili od legendárního panovníka, jenž údajně před 5 000 lety založil první čínský stát, kladli důraz na vládnutí s jemnými omezeními a mírným zdaněním. Taoismus se soustředí na vzájemné působení jinu a jangu, které dává rovnováhu všem jevům ve vesmíru.

Konfucianismus a další starověké myšlenkové směry v Číně se inspirovaly naturalistickým chápáním světa v taoismu a daly vzniknout silné úctě k předkům, rodině a pěti ctnostem, jako je laskavost, spravedlnost, rituál, moudrost a poctivost. Ačkoli se císařská dynastie mohla ujmout moci ozbrojeným povstáním, jakmile se dostala k moci, snažila se dodržovat tradiční morálku. Dokonce i Sun-c’, autor „Umění války“, zdůrazňoval, že „morální zákon“ je hlavním činitelem, který rozhoduje o vítězství v bitvě.

Buddhismus, který Číně a zbytku východní Asie zprostředkovali indičtí mniši, přinesl Číňanům zvýšenou úctu k životu a mnohé inspiroval k úsilí o duchovní dokonalost a osvobození od pout pozemského světa. Za dynastie Tchang, která toto nové náboženství přijala, přijímal císařský dvůr učence a poddané z celé Eurasie.

Marxistické myšlení, ať už v původním balení ekonomická teorie, nebo v jiných podobách, tvrdí, že celé lidské dějiny nejsou ničím jiným než darwinistickým třídním bojem. Mao nechvalně proslul výrokem, že revoluce je aktem násilí, při němž jedna třída svrhne druhou.

CLR Olympic Human games devce po poprave 2008To, že se KS Číny od svého založení staví proti tradiční kultuře a morálce, je zcela logické. Z Hnutí za novou kulturu později vzešla sektářská „náprava“ neortodoxního myšlení v letech 1942–1945 v baště KS Číny v Jen’anu. To se opakovalo s vyvražděním milionů „statkářů“ a „bohatých rolníků“ a dále za kulturní revoluce, při níž došlo k plošnému zničení „čtyř přežitků“ – neocenitelné artefakty čínské historie, nemluvě o harmonických vztazích, které řídily společnost po tisíciletí, byly zcela zničeny.

Celý článek>

J.Š. 8.7.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (11 Votes)
Share

Komentáře   

0 #4 Jan Šinagl 2021-07-21 09:32
Putinova řízená /“nařízená“/ demokracie.

Za méně než měsíc a půl se v Rusku uskuteční volby do dolní komory parlamentu, Státní dumy. Ruské hlasování je, kulantně řečeno předvídatelné už dnes. Strana Medvěděva „vyřazena“. Kdo má jiný názor, mezi nás demokraty nepatří.

K.M.
-2 #3 Jan Šinagl 2021-07-19 15:05
Těmi soudy nad bolševiky nemyslím komunistické soudy jako třeba Slánský a spol., ale naše soudy demokratické. Jediný koho Kreml nechal bez soudu zavraždit, byl rumunský Causescu, protože v srpnu 68 jako jediný v rámci Waršavského paktu neposlal svůj kontingent do ČSSR. Kreml čekal jen na příležitost jak ho zavraždit bez soudu.

K.M.
-3 #2 Jan Šinagl 2021-07-18 16:16
Dokáže někdo napsat název státu ve kterém byl nebo byli komunisté za své zločiny potrestáni?!

K.M.
-3 #1 Jan Šinagl 2021-07-16 14:28
Mega podvod, který podle všeho probíhá s tichým souhlasem čínských komunistů a zkorumpovaných pročínských vlád v Evropě:
„Podľa mojich vedomostí a skúseností sa najväčšie podvody s daňami robia na čínskych trhoch, kde Číňania dovezú tovar, preclia ho za minimálne peniaze a skoro všetok ho predajú na trhoch za hotovosť. To značí, že Číňania v celej Európe inkasujú miliardy eur v hotovosti, ktoré potrebujú bezhotovostne previesť naspäť do Číny, aby tam nakúpili ďalší tovar. A to robia tak, že buď ich vozia v hotovosti do čínskych bánk v Budapešti, kde ich vkladajú a potom prevádzajú, alebo potom odfaktúrujú niekomu nejaké služby alebo produkty a dajú mu za to tú hotovosť.”

Martin Dytrych
15.7.2021
facebook.com/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)