Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 12.08.2022 12:59
  ... Podle vládního zdroje má nicméně horká kandidátka podporu ...

  Read more...

   
 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Osobní textové zprávy předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové zaslané představenstvu farmaceutické společnosti Pfizer vyvolaly v Bruselu otázky.

Konverzace se týkala smluvních podmínek pro vakcíny společnosti Pfizer vyvíjené na onemocnění covid-19 a otázky odpovědnosti za následky v případě možných vedlejších účinků vakcín. Otázkou je samotný text SMS zpráv. Není totiž jasné, co předsedkyně Evropské komise vedení společnosti Pfizer sdělovala v době, kdy Evropská unie v dubnu 2021 vyjednávala o nákupu 1,8 miliardy dávek jejich vakcíny.

Smlouva však může být z právního hlediska neplatná. Jak vysvětluje právnička Diane Protatová, která pracuje pro francouzský Senát: „Když dvě strany podepíší smlouvu, která zahrnuje třetí stranu, smlouva zavazuje pouze tyto dvě strany. Ať už společnost Pfizer a Evropská komise podepsaly cokoli, tato zásada platí. Pokud mají lidé [po vakcinaci] vedlejší účinky, mohou hnát farmaceutické společnosti k odpovědnosti a ty to musí vysvětlit.“

Podle Evropské komise farmaceutické společnosti stále nesou odpovědnost za nežádoucí účinky vakcín, přestože Evropská unie upravila některá pravidla pro vakcíny.

„To je známá zásada: při podvodu využijete vše, co máte po ruce. Pokud se prokáže, že studie pro získání podmínečného schválení léku byly nedostatečné, že se podvádělo nebo lhalo, nebo že je výrobek vadný, jsou za to odpovědné farmaceutické společnosti. To ony musí odškodnit případné oběti, nikoliv daňoví poplatníci,“ prezentovala tvrdou právní analýzu francouzská právnička Diane Protatová.

Evropská komise se nedávno zavázala, že bude revidovat své správní pokyny, aby umožnila veřejnosti lepší přístup k dokumentům. Otázka obsahu komunikace mezi předsedkyní Evropské komise a představenstvem společnosti Pfizer však zatím zůstává nedořešená.

Podle článku 15 Smlouvy o fungování Evropské unie (zdroj) mají občané a obyvatelé zemí Unie právo na přístup k dokumentům Evropského parlamentu, Rady a Evropské komise. To znamená, že občané mohou získat dokumenty, které má Komise a další orgány k dispozici, včetně legislativních informací, úředních dokumentů, historických archivů a zápisů ze zasedání a pořadů jednání.  Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)