Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

In memoriam Anna Politkovská, Boris Němcov, Alexander Litviněnko, Segej Magnitskij a mnoho dalších neznámých hrdinů, zavražděných zločinným Putinovým režimem. Se zlem se nejedná, respektuje jen sílu, kdo ji není schopen použít, prohraje. JŠ

***

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2022-10-22 08:35
Přes tu rodinu mé manželky v USA máme zajímavé novinky.
Rodina z Kalifornie nám poslala odkazy a fotky- vznikla tam obrovská ložiska ropy, tak silná že to tryská bez vrtů ven a tvoří jezera. Vpadá to, že USA budou úplně nezávislí na Arabech.Hodně pracovních míst, těžaři apod. Jakási reanimace staré těžební lokality.
Taky nám poslali fotky z výletu na leteckou základnu /nevím kde/- kde zřejmě omylem vyfotili
"neexistující" letoun SR 72-darkstar./ma ch 10,neviditelný, nesestřelitelný , pulsně detonační pohon/.
Myslel jsem, že jde o repliku pro Hollywood, ale snad je to fakt funkční. Facebook fotky do 5 hodin smazal. Technicky zajímavé na fotce bylo to, že stroj měl trochu sjeté gumy podvozku, zřejmě z letových zkoušek. Letadlo nemůže mít normální kabinu, pilot se dívá periskopem a dvěma průzory po stranách. Jde o špionážní letadlo.

Tohle je maketa pro Hollywood - originál má jiný podvozek - Darkstar_17_800.jpg

en.wikipedia.org/.../...

arašid
0 #1 Jan Šinagl 2022-10-16 11:34
"Chceme uctít památku padlých obránců Ukrajiny, poděkovat a podpořit ty, kteří nyní brání nejen svůj domov, ale i náš demokratický svět," uvedli organizátoři z iniciativy Občanský rozcestník a Hlas Ukrajiny.

"Chceme zdůraznit, že pomáháním Ukrajině, pomáháme sami sobě. Na frontě ukrajinská armáda bojuje za hodnoty celého civilizovaného světa," dodali organizátoři.

Účastníci měli transparenty s hesly jako "Spojme se s EU, braňme se Kremlu" nebo "Rusko je teroristický stát". Zhruba po dvou hodinách utvořili účastníci kruh kolem sochy svatého Václava a provolávali hesla jako Sláva Ukrajině, děkujeme Česko či Rusko - terorista. Poté zazpívali ukrajinskou i českou hymnu.

www.ceskenoviny.cz/.../2271710

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)