Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.04.2024 10:01
  Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 09:00
  Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 07:47
  Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

  Read more...

   
 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kennedy F. Robert

Aktualizováno 26.1.2023: Skutečným soupeřem Babiše není Pavel, ale média

***

Koalice otevřených kritiků a skeptiků mainstreamového narativu o covidu-19 podala antimonopolní žalobu na některé z největších světových zpravodajských organizací a obvinila je ze spolupráce na potlačení nesouhlasných názorů.

Žaloba (pdf), podaná v úterý u federálního soudu v Texasu, je namířena proti deníkům The Washington Post, British Broadcasting Corp (BBC), The Associated Press (AP) a Reuters, jež jsou všechny členy „Trusted News Initiative (TNI)“, iniciativy, která se definuje jako „průmyslové partnerství“ vytvořené v roce 2020 mezi zavedenými mediálními giganty a velkými technologickými společnostmi.

„Jejich vstupem členové TNI souhlasili se spoluprací a skutečně spolupracovali, aby z dominantních světových internetových platforem vyloučili konkurenční vydavatele zpráv, kteří se zabývají zpravodajstvím, jež zpochybňuje zpravodajství členů TNI a konkuruje mu v určitých otázkách týkajících se covidu-19 a politiky USA,“ uvádí se v žalobě.

Tuto právní akci vede Robert F. Kennedy mladší, kritik politiky Bidenovy administrativy k očkování proti covidu-19. K němu se připojili Creative Destruction Media, Trial Site News, Ty a Charlene Bollingerovi – zakladatelé společnosti Truth About Vaccines, nezávislý novinář Ben Swann, vydavatelka Health Nut News Erin Elizabeth Finnová, zakladatel Gateway Pundit Jim Hoft, Dr. Joseph Mercola a chiropraktik Ben Tapper.

Žalobci v žalobě tvrdí, že patří k mnoha obětem taktiky „skupinového bojkotu“ ze strany TNI, kterou definují jako koordinované úsilí o vytvoření monopolu k odříznutí konkurentů.

Členové TNI jsou v tomto případě obviněni ze zapojení se do skupinového bojkotu – spolu se svými velkými technologickými partnery – proti malým, nezávislým vydavatelům zpráv tím, že jim brání v přístupu k internetovým platformám, které potřebují k tomu, aby mohli konkurovat a dokonce přežít na trhu online zpráv.

„V důsledku skupinového bojkotu TNI byli [žalující] cenzurováni, demonetizováni, degradováni, omezováni, a na platformách, jako jsou Facebook, YouTube, Twitter, Instagram a Linked-In, dostávali shadow-bany a/nebo z nich byli zcela vyřazeni,“ uvádí se v žalobě.

V dokumentu se také tvrdí, že členové TNI spolupracují s velkými technologickými společnostmi na cenzuře toho, co odsoudili jako „dezinformace“, jako jsou zprávy o tom, že nový koronavirus může pocházet z laboratoře ve Wu-chanu, že vakcíny proti covidu-19 nezabraňují infekci, a že očkované osoby mohou stále přenášet covid na ostatní.

Toto obvinění z vytvoření dominantního mediálního narativu odstřižením jiných médií podle žaloby porušuje federální antimonopolní zákony i zákony o svobodě projevu.

„Federální antimonopolní zákon má pro tento druh ‚průmyslového partnerství‘ vlastní název,“ uvádí se v žalobě. „Říká se mu skupinový bojkot a je sám o sobě porušením Shermanova zákona.“

Úterní žaloba není prvním případem, kdy Kennedy svádí právní bitvu s mediálními skupinami kvůli cenzuře na platformách sociálních médií. V srpnu 2020 zažalovala organizace Children’s Health Defense (CHD), které předsedá, společnost Facebook a její „ověřovatele faktů“ poté, co Facebook cenzuroval stránky CHD za propagaci zdravotních obav souvisejících s vakcínami a telekomunikační technologií 5G. Žaloba byla zamítnuta v červnu 2021.

V srpnu 2022 byly účty CHD na Facebooku a Instagramu zrušeny kvůli údajnému porušení zásad týkajících se „dezinformací, které by mohly vést k reálným škodám“.

Překlad původního článku: J. S.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)