Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Olympiáda s vysokou kulturou ruského lidu - Soči 2014

Rozhovor s Věrou Čáslavskou: Aby slzy nepadaly na zem

Na svobodu projevu pendreky a primitivním násilím jako ve Středověku! Beze studu, před celým světem, na Olympijských hrách! Ukrajinci dobře vědí proti čemu a za co bojují a proč by jen „klíčkama“ nic nedosáhli. J.Š.

„K tomuto máme směřovat pod vedením ožralého Zemana na Hradě a šulina komunisty Remka se zlatou hvězdou Geroje SSSR na saku.“ M.Václavek

 

Rozhovor s Věrou Čáslavskou: Aby slzy nepadaly na zem

No právě, neprodáváme ochranu lidských práv za podívanou, třebaže na nejvyšší sportovní úrovni?

Neprodávali bychom, kdyby vlivní politici právě teď zvýšili tlak na Rusko a apelovali na kremelské vedení: teď, když jste připravili pro lidstvo tak velkolepý dar, musíte změnit svou politiku, svůj přístup k lidským právům. To ale od hlav demokratických států moc neslýcháme. …

* * *

Trestní oznámení na poslankyni KSČM Martu Semelovou, podané SODALES SOLONIS o.s., bylo OSZ v Berouně posláno na OSZ pro Prahu 4. Média samozřejmě mlčí. Tradičně 25.února, komunisté s Martou Semelovou v čele oslavují Klementa Gottwalda u jeho hrobu na Olšanech. Tato veřejná shromáždění se musí nahlašovat dle zákona 7 dní předem. Správa Olšanských hřbitovů mi dnes sdělila, že žádná akce nahlášena není. Zřejmě přijdou už jen jednotlivci, nebo že by soudruzi a soudružky porušili platný zákon…?

 

Jan Šinágl, 20.2.2014

Dnes bylo podáno trestní oznámení na poslankyni za KSČM Mgr. Martu Semelovou

Sbírka na podporu dokumentu o Pavlovi Wonkovi zrušena!

* * *

LN 20.2.2014 Josef Chuchma: Náš malý zpravodajský nervák

… Pravda ovšem také je, že zpravodajové se nyní častěji stávají terčem cílených útoků. Rizi­ka vysilatelů těchto žurnalistů rostou. Souvisí to nejspíš s tím, že v bojích proti sobě nestojí regulérní armády, které přece jen ctí aspoň ur­čitá pravidla, nýbrž více či méně organizované bojůvky, které nejednou skrývají svoji identi­tu. Takhle nyní v Kyjevě zemřel korespondent Vjačeslav Veremij. Taxík, v němž jel, zastavi­li maskovaní lidé, novináře z něj vytáhli a stře­lili do prsou. V ukrajinské metropoli byli do­sud zraněny, tvrdí některé informace, asi tři de­sítky novinářů - jak po útocích individuí s baseballovými pálkami, tak i po útocích vlád­ních sil. „Existují jasné důkazy, že příslušníci zvláštních oddílů střílejí gumovými projektily na reportéry a házejí granáty po lidech s fotoa­paráty a kamerami,“ uvedl ve svém prohlášení Národní svaz ukrajinských novinářů. …

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.22 (18 Votes)
Share

Komentáře   

0 #5 Novák 2014-02-26 23:33
Také si myslím, že bychom něměli urážet dobytek, který má nesrovnatelně kulturnější chování něž Rusáci při svych mocenských okupacích
+4 #4 P.Hradil 2014-02-20 17:52
Bohužel musím souhlasit, že tento titulek působí skutečně trochu primitivně, nevím, co si myslí ostatní čtenáři, ale označit šmahem celý národ za dobytek považuji za stupidní.
-1 #3 Jan Šinagl 2014-02-20 15:32
Nepochybně je většině čtenářů jasné, jak je název „ruský dobytek“ míněn. Není jim míněn ani Lermontov, ani Puškin či Čajkovskij. Stejně jim je jasné jak míní svůj příspěvek pan Mrzílek a proč se pod svůj názor někdo stydí podepsat. Zřejmě dobře ví dobře proč, stejně jako to jistě ví i většina čtenářů. Každý národ má svůj „dobytek“. Některý ho uhlídá, některý ne či ho dokonce vědomě používá.
+5 #2 Pavel 2014-02-20 13:59
Já bych jistě také nenazýval celý národ "dobytkem", neboť podobné generalizace jsou - vypůjčím li si oblíbenou poučku p. Šinágla - "výrazem nevyspělosti až hlouposti". Což skutečně jsou.
0 #1 Mrzílek 2014-02-20 12:38
Nenazýval bych|Rusy dobytkem. Dobytek neurážel. Ten pokojně žere a dává nám všem užitek. Jsme naopak rádi, že ho máme.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)