Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Putin Furgal demoNa Dálném východě se objevil recept, jak porazit režim Vladimira Putina. Jen unavený obyčejný Rus musí chtít - Za čtyři roky Rusko čekají prezidentské volby. Jen aby pro Vladimira Putina neskončily nepříjemným překvapením.

Jednou se to stát muselo. Kreml dostal za uši. Vzduchem profičel malý pohlavek z velké dálky. Moc nebolí, ale zamrzí. Moskvě se tak trochu vzbouřilo město na opačném kraji Ruské federace. Zamrzí to tím víc, že ruská propaganda nemůže – jako jindy – tvrdit, že za tím stojí spiklenecké centrum Západu nebo protisystémová opozice vedená Alexejem Navalným. Svá práva na demonstracích hájili prostí Rusové, kteří prostě mají některých věcí plné zuby.

Furgal ale bez viditelné snahy porazil tehdejšího gubernátora a kandidáta státostrany Jednotné Rusko Vjačeslava Športa, kterého lidé měli zkrátka dost. A aniž by v LDPR nějak zvlášť chtěli, najednou ovládli celý kraj. … Bylo to poprvé v ruských dějinách, co kremelská státostrana přišla o kontrolu nad regionem.

Další paradox. Na podporu uvězněného gubernátora se v Chabarovsku konaly početné nepovolené demonstrace. Policie proti nim nezasáhla. Protesty vyvrcholily tento víkend, kdy do ulic vyšlo několik desítek tisíc obyvatel města Chabarovska. Jde o nevídanou věc.

Kreml dostal v Chabarovsku štiplavý políček. Ukázalo se, že v Rusku ještě tu a tam žije Putinem zdánlivě dávno vykořeněný fenomén: regionální identita. A když ji Moskva začíná radikálně omezovat a okatě a neférově zasahuje do místních záležitostí, lidé se ozvou.

To není případ pouze Chabarovska, ale třeba také Něneckého autonomního okruhu. Kraj za severním polárním kruhem jako jediný z 85 ruských regionů hlasoval proti přijetí změn v ústavě, které umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi setrvat v křesle do roku 2036. Důvod? Protest proti možnému sloučení okruhu se sousední Archangelskou oblastí. I tady svou roli sehrála regionální identita.

Podle aktuálních dat žije bezmála 45 procent Rusů s měsíčním příjmem nižším než 15 tisíc rublů (zhruba pět tisíc korun). Během koronavirové epidemie podíl lidí s takto nízkým příjmem vyrostl o sedm procentních bodů.

Jedno varování pro Kreml, ale i pro protisystémovou opozici vedenou Alexejem Navalným, tu však je. Když na to přijde a trpělivost Rusů přeteče, volby může vyhrát klidně druhořadý systémový populista bez politických ambicí.

Kremelský režim může nakonec porazit prostý unavený Rus, který vládní moci řekne: Stačilo. Bez revoluce a prostřednictvím voleb. Dokonce i takových, které mají lehký nádech manipulace, jak je v Rusku zvykem.

Za čtyři roky Rusko čekají prezidentské volby. Jen aby pro Vladimira Putina neskončily nepříjemným překvapením.

Celý článek: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-putin-dostak-maly-pohlavek-z-velke-dalky-113086

* * *

P.S.

Obávám se, že i v ČR mají občané některých věcí plné zuby – zejména justice, policie a mainstreamových médií. Dokud bude co jíst a neohrožený blahobyt, budou vše trpělivě snášet. Otázkou je kdo a jak případné demonstrace využije či zneužije, kdy manipulace s občany v ČR je stále snadná. J.Š.

* * *

Lenin: „Vemte národu morálku a můžete si s ním dělat co chcete.“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.83 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)