Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Norimberk a bolsevismusTak jsem si otevřel knihu Dějiny Česka a tam nejenže není o Horákové zmínka, ale je Heliodor Píka je tam zmíněn tak, že čtenář má pocit, že si žil na blahobytné vojenské penzi. Že byl popraven, to tam prostě není. Tam není Toufar, tam není Palach…

Napsal otevřený dopis historikům, kteří v knize Dějiny Česka pominuli většinu zločinů komunistického režimu. Publikaci nazývá spiskem, který o minulosti lže stejným způsobem, jako byly lži minulého režimu. „Reakce byly neuvěřitelné,“ přiznává teatrolog, literární kritik a vysokoškolský pedagog Vladimír Just. „Ani nikdo z kolegů historiků - až na výjimky, jako je například Ladislav Kudrna z mladší generace historiků, který se veřejně vymezil - se neozval. Je ticho po pěšině,“ dodává profesor.

Docent Pullmann se označuje za postmarxistu, a jak Just připomíná, už při svém příchodu na fakultu upozornil, že jeho srdce bije nalevo. V médiích se o fakultě mluví jako o levicové. Je celá fakulta levicová?

„Slovo modernizace je přímo základní mantra Matěje Spurného i docenta Pullmanna. A kontext je, že se na Západě také modernizovalo. Ale nepotřebovali k tomu koncentráky, zinscenované procesy, umlčení spisovatelů a umělců, zničení třídy soukromých zemědělců… Modernizace jako pokrok jako by jinde nebyla. A dokonce bych řekl, že možná pochodovala ještě moderněji. To je přesně to zcizení kontextu“.

Celý rozhovor Barbory Tachecí s Vladimírem Justem si můžete pustit ze záznamu.

https://plus.rozhlas.cz/spisek-ktery-o-minulosti-lze-stejne-jako-za-komunistu-rika-kritik-just-o-knize-8290311

P.S.

Komunisté se dodnes chlubí co vše vybudovali za své vlády absolutní moci. Už neřeknou, proč Západ vybudoval mnohem více, v mnohem vyšší kvalitě  - bez koncentráků. Navíc např. Německo bylo do značně části zničené a hospodářsky na dně, na rozdíl od Československa. Pouze svobodný člověk a svobodná společnost může tvořit skutečné hodnoty – hospodářské, kulturní a především mravní, které jsou základem všeho. J.Š.  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.77 (13 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)