Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 05.06.2023 13:16
  Lieber Herr Sinagl! Danke für Ihre Zusendung.Ich komme aus ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:43
  Litoměřice: Město řeší, co se sochou sovětského vojáka - „Lžu ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:38
  Voláte tu po míru beze zbraní, zatímco štváč Putin se zbraněmi ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

1 OS HK JW PW a CT 190520Nechte minulost na pokoji (LN 2.5.1998) - Nezávislý kandidát Pavel Wonka (VL 26/2009)

* * *

Podle očekávání zamítl soud obnovu řízení. Bude podaná stížnost proti rozhodnutí. Další ukázka, jak soud nehledá spravedlnost, ale jen formální naplnění zákona.2 OS HK JW MH a CT 190520

O tom, jak straničtí funkcionáři rozkrádali republiku před rokem 1989 i po něm věděla a ví celá země. Pavel Wonka si nemohl dovolit jednat nemravně, jinak by popřel vše co dělal!

Podrobně informovala iDNES a ČT 24 (ČT byla na místě, ale použila záběry z OS Náchod, Události ČT mlčely).

Jednou soudce Mgr. David Arochi Vergara Schmuck odejmul slovo advokátovi, když reagoval na jeho argumentaci. Nelíbilo se mu také tleskání veřejnosti jako poděkování za závěrečná slova obhájce JUDr. L.Müllera: „I kacíř a rebel mají právo na spravedlivý proces. Pavel Wonka uzavřel v určitém smyslu provokativní socialistický závazek a napadal členy KSČ. Nebyl dosud očištěn.“ 

 3 OS HK Wonka Mueller 190520Doporučuji poslech zvukového záznamu jednání (hlavně úvod a konec) a oznámení rozhodnutí. Po oznámení pořizování zvukového záznamu se mne soudce zeptal: „Z jakých důvodů“? Ocitoval jsem paragraf 6 o soudech4 OS HK SZ 190520 a soudcích. Následovala výzva: „Půjčte mi průkaz totožnosti.“ Následně mne upozornil na ochranu osobních údajů. Pokud má veřejnost ze zákona právo účasti na veřejném jednání a pořizovat si zvukové záznamy, může si je ve stejné formě stejně tak poslechnout i nepřítomná veřejnost kdekoliv jinde.

Soudce ilustrační fotografie ani video z vyhlášení rozhodnutí nepovolil. Na moji poznámku, že je to jinde standardní reagoval: „U nás to standardní není.“Alespoň jsem vyfotografoval státní zástupkyni na chodbě. Instinktivně se rychle otočila, stihl jsem.

Stejně tak soudce nepovolil „přítomnost“ obou plakátů v soudní síni (ani je ponechat opřené o zeď), jako symboliku přítomnosti Pavla Wonky v soudní síni.

5 OS HK JS a JW 190520Proč se tak asi oba chovají? Ví velmi dobře, jaká se děje nespravedlnost, ale odvahu nemají, aby se řídili duchem zákona a hledali spravedlnost. Pouhým naplňováním formálnosti zákona jen pokračují v páchání nespravedlnosti na čestném a statečném člověku. OS HK PRAVO Wonka 200520    

v Chebu to následného dne dopadlo výrazně lépe než v Hradci Králové, kde soud rehabilitoval dalšího Němce, bývalého občana NDR.

Právě jsem zjistil, že tomuto článku bylo přiděleno ID číslo 10.000

 

Jan Šinágl, 21.5.2020 

* * *

94 tezí politického vězně čsl. státu Pavla Wonky psané ve věznici Hradec Králové a Praha-Ruzyň od 1.ledna 1987 do 10.srpna 1987

„Každá společnost může dospět do stádia své krise. Potom nastane čas ji rozumně reformovat, čím dříve, tím lépe, neboť přetopený kotel je věc velmi nepříjemná. Co vsak bude s námi? Posuďme vyspělost naší společnost z hlediska schopnosti přijmout nové myšlenky, pochopit je a řídit se jimi. Nové myšlenky jsme již přijali, s tím dalším je to horší. Úroveň našeho právního vědomí rovněž poklesla. Máme proto nějaké naděje do budoucna? Vrátí lidu důvěru slova, jest-li že nebudou mít praktickou realizaci? … 

OS HK prg 190520

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #1 Jan Šinagl 2020-05-21 18:15
Kdyby jenom nepotrestaná soudkyně Horváthová.

A co čtyřiadvacet komunistických výtečníků o kterých píše a hovoří Platforma evropské paměti a svědomí. Podepisovali rozsudky smrti. Počínaje Štrougalem, Jakešem. Jakmile jde o členy Komunistické strany jejich vina je nepopiratelná, dokazatelná a nepotrestatelná . Proč asi?

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)