Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Wonka Pavel mrtevV symbolický den 75.výročí návratu 54 Spitfires s čs. piloty RAF do Československa, vydal OS Trutnov usnesení o obnově řízení. Na místě byla pouze ČTK, jejíž informace převzala další OS Trutnov JW JS 130820média (iDNES, iROZHLAS, Lidovky a Forum 24) a šéfredaktor Krkonošského deníku - Wonka uspěl, teď přijde Rudé peklo (jeho vlastníkem je dnes jeho bývalý ředitel, vyznamenaný Zemanem!). Veřejnoprávní ČT se nedostavila. Večerní Události ČT mlčely…

Níže následují dvě videa, zvukové zánamy a fotogalerie. Soudkyně JUDr. Marcela Horváthová opět neměla „soudný den“. V práci byla, mji žádost o setkání odmítla. Věřme, že soudný den nemine ani ji a všechny ostatní, kteří se na tomto justičním zločinu podíleli. Tentokrát už se soudkyně Mgr. Veronika Tomanová neodvážila zakázat prezentaci textů o informací o Pavlu Wonkovi v soudní síni, které jsem držel po celou dobu jednání a vydání usnesení. Na konci jsem jí poděkoval, že dovolila v rámci práva účasti na veřejném soudním jednání i účast Pavla Wonky Im Memoriam…

Justiční zrůdnost, aneb prezident Zeman versus prokurátor Doležal

 OS Trutnov 13.8.2020: Povolena obnova řízení. Budou viníci smrti Pavla Wonky potrestáni?!

Ve smyslu Czech-made zákonů - Case Pavel Wonka

Musel jsem přijet den předem a měl tak čas se projít bývalým Trautenau a pořídit zajímavou FOTOGALERII z minulosti tohoto města. I v krvi Pavla Wonky kolovala krev jeho německých předků a kdysi tak krásného, vyspělého, kulturně a hospodářsky vyspělého města…

Tento text s dopisem presidenta Václava Havla jsem předal přítomným zástupcům médií, státnímu zástupci a informační kanceláři OS Trutnov. Soudkyně Tomanová odmítla, stejně jako justiční stráž z pozn., zda bych si s ní „nechtěl vyměnit místo“ a úsměvem – tedy sympatizanti v rámci možností – díky za toto gesto. Přes podatelnu jsem text poslal i soudkyní Horváthové – viz fotogalerie.

OS Trutnov 13.8.2020: JEDNÁNÍ a USNESENÍ. Soudkyně nedovolila pořídit fotografie senátu, ani videa při vyhlášení Usnesení.

Je smutné, že se neustále hovoří o „estébáctví“ Pavla Wonky, natočil pomouvačný dokument usvědčené osoby nízkých mravů, podvodnice a lhářky Libuše Rudinské Pavel Wonka se zavazuje (i za peníze veřejnoprávní ČT!), ale žádný historik si dosud netroufl napsat životopisnou knihu o Pavlu a Wonkovi a zejména o jeho právním díle, jeho tézích, kdy naprosto přesně předpověděl polistopadový vývoj, pokud nebude vážná situace země řešena.

Pokud někdo zaplatí „spolupráci“ s StB smrtí, nemůže být silnějšího důkazu, že nikdy o skutečnou spolupráci jít nemohlo! Jedině o vynucené jednání danné okolnostmi, ať už v boji za záchranu vlastního života, nebo strategie dalšího boje a kdy právo a spravedlnost naprosto selhaly.

   

Jan Šinágl, 14.8.2020

* * *

From: James Jak

Sent: Thursday, August 13, 2020 9:48 AM

To: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Subject: Pavel Wonka

 

Pro Vaši informaci  a údajné "čisté svědomí", soudružko Horváthová.

 

Nejste nic jiného než hanebná lhářka - nevěděla jsem že PW je politický případ - a zjevný justiční vrah!! Wonka byl čtyřikrát ve vězení, kde i zemřel.

Pavel Wonka byl před listopadem 1989 za své názory a činnost perzekvován a několikrát skončil ve vězení, odsouzen byl za smyšlené činy. Jeho bratr se snaží očistit jeho jméno i v dalších procesech. Pavel Wonka je označován za poslední oběť komunistického režimu v bývalém Československu.

Loni v říjnu Okresní soud rehabilitoval Wonku za dvaadvacet dní vazby v době, než zemřel. Pavel Wonka byl třikrát uvězněn, mimo jiné i za to, že v roce 1986 chtěl kandidovat do Federálního shromáždění jako nezávislý kandidát. Dohromady si odseděl téměř 3,5 roku.

Prošel i vězením v Minkovicích, jemuž přezdívali koncentrační tábor a kde podle pamětníků týrali politické vězně.

Počtvrté se Wonka ocitl ve vězení, když ho vzali 5. dubna 1988 do vazby pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Odmítal se podrobit podmínkám ochranného dohledu po propuštění z předešlého trestu v minkovické věznici a po nucené hospitalizaci v bohnické psychiatrické léčebně. K nepodmíněnému pětiměsíčnímu trestu ve II. nápravně výchovné skupině jej odsoudila trutnovská soudkyně Marcela Horváthová 20. dubna 1988.

Proti rozsudku se tehdy odvolal, ale verdiktu se nedočkal. Zemřel jako pětatřicetiletý 26. dubna 1988 ve věznici v Hradci Králové. Okolnosti jeho smrti nejsou dodnes úplně vyjasněné. Zčásti za to podle všeho mohla jeho protestní hladovka, zčásti lékaři, kteří ignorovali vážný zdravotní stav.

Autoři: ČTK, kvi

Občas si přečtěte váš tisk.

 

S Vaším komunistickým pozdravem

Míru Zdar

bývalý trutnovák

James V. Jakoubek

* * *

Dokument Libuše Rudinské „Pavel Wonka se zavazuje“ je svědectvím o dnešním stavu společnosti a současně osobní výzvou každému slušnému člověku!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)