Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Chlapec vojak Lena Geislerova 26.2.2022Polina 26.2.2022Aktualizováno 8.11.2022: Takto skvěle hrál včera "U Anděla" Ukrajinec na banduru - stejně jako letos v březnu (bohužel mi YouTube udělil opět nesmyslnou sankci, proto jsem nucen volit tuto formu). JŠ

***

Vítáme děti z Ukrajiny:  https://www.letnitaborpraskolesy.cz/ 

Letní tábor Praskolesy 2017: potěšte se nádherným videem

***

Pomáhej Ukrajině: https://www.pomahejukrajine.cz/ - Ukrajina SOS: https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-pomuze-ukrajine-8549gp - Naši Ukrajinci: https://www.nasiukrajinci.cz/

Dne 1.února 2022 jsem potkal v Praze jednu ukrajinskou rodinu - bez táty - maminku s dvěma dětmi, dcerkou a tříletým synkem v kočárku.

LN Selka bojovnice 2.4.2022Rusove Letna Putin 3.4.2022Takto mi odpověděly dcerka s mámou na první otázku. Na druhou otázku se ozvalo z kočárku: „NA CO SE  ZAPOMENE, TO SE PŘIPOMENE“.  Neuvěřitelné! Slogan od jedné Ukrajinky v Praze: „Chceš ukrajinský boršť, musíš nám pomošť:-)“ Evropa projevila soudržnost, jednotu a občanskou pospolitost, zejména občanská společnost. Nebudou-li v ní pokračovat politici, budou jí vyměněni za ty, kteří Evropanů budou hodni! Malý hošík z kočárku bude jedním z nich! J.Š.

***

 Praha – Anděl 3.5.2022: Ukrajinec hraje na lidový nástroj banduru

***

Nejlepší překladač světa, německý (zatím bez Ukrajinštiny): https://www.deepl.com/translator  

Nový český překladač (zatím s chybami): https://lindat.cz/translation/

Google překladač (nedokonalý): https://translate.google.cz/?hl=cs&sl=cs&tl=uk&op=translate

***

Ukrajina David a LTP 27.4.2022Andel Ukrajinec nastroj Bandura 3.5.2022„Dokud Slunce z nebe neservali, my na bojišti s prvním jarním vanem, jak podupaná tráva znovu vstanem.“ Vyškrábáno v cele smrti neznámým politickým vězněm, 50. léta.

***

SLÁVA UKRAJÍNI – HERÓJAM SLÁVA!

***

 

Ukrajinska holubice miruZebrak vlajky Ukrajina Tibet Ceska republika Polsko 10.3.2022Pomáhej Ukrajině: https://www.pomahejukrajine.cz/

Ukrajina SOS: https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-pomuze-ukrajine-8549gp

Naši Ukrajinci: https://www.nasiukrajinci.cz/

 

Šílený Putin likviduje 45.000.000 ukrajinských „fašistů a nacistů“, kteří mají mít, podle Putina, "společné ruské kořeny"? Kdy se probudí ruské obyvatelstvo? Jeho nespokojenost narůstá každým dnem. Držme i jemu palce! Zbabělý Putin už měl zalézt, jako krtek, do krytu někde na Urale? Velitel Rudé armády je vskutku "hrdina". Odsoudil se předem k trestu smrti sám! Území lze dobýt, ale ne lidská srdce! To si myslí jen „lidé“ bez srdce, kteří řeší vše jen primitivní, hrubou silou a násilím.

Nyní je třeba všemi možnými způsoby pomáhat Ukrajině, jejím statečným vojákům a jejich presidentovi. Nepodporovat strach, ale statečné Ukrajince, šířit naději a věřit v konečné vítězství. Prohra by byla i naší, vítězství bude i naším! 

Letní tábor v Praskolesíchhttps://www.letnitaborpraskolesy.cz/ - se zapojí do pomoci ukrajinským dětem nabídkou pobytu zdarma. Děti se budou moci učit českému jazyku. Každý bude mít možnost zasponzorovat děti a případně se i s nimi přímo na táboře osobně setkat. Podrobnější informace budou následovat. S Ukrajinci jsem se již spojil.

 

Jan Šinágl

2.3.2022

***

 „Lidé, kteří ode dneška zemřou, zemřou také kvůli vám - Vedení Aliance dnes (4.3.2022) dalo zelenou dalšímu bombardování ukrajinských měst a vesnic tím, že odmítlo vytvořit bezletovou zónu - Všichni lidé, kteří ode dneška zemřou, zemřou také kvůli vám, kvůli vaší slabosti, kvůli vaší nejednotě - Jediné, co Aliance dokázala udělat, bylo dostat přes svůj zásobovací systém 50 tun nafty pro Ukrajinu - Snad abychom mohli spálit Budapešťské memorandum (smlouva z roku 1994, ve které Rusko, USA a Británie slíbily Ukrajině bezpečnost výměnou za to, že se vzdala jaderných zbraní z dob SSSR) - Chtěli jsme takové NATO? - Vy jste takovou Alianci vybudovali?“ - Nekupujte nám litry paliva za litry naší krve, prolité za naši společnou Evropu, za naši společnou svobodu, za naši společnou budoucnost - Vydrželi jsme devět dní temnoty a zla. Jsme bojovníci světla. Dějiny Evropy si to budou navždy pamatovat“.

Volodymyr Zelenskyj 

P.S.Skutečný „kyj“ na vedení všech stupňů EU a NATO! J.Š.

***

„Bůh nepožaduje abychom něco udělali zítra, ale dneska“, prorok Mohamed

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #15 Jan Šinagl 2023-07-24 07:48
Zaprodaný a dementující Václav Klaus st. - twitter.com/.../... nositel medaile od válečného zločince Putina se nezapře. Proč asi tak urputně hájí barbarský režim? Že by archivy KGB obsahovaly něco, co už v českých není, resp. nikdy nebylo? Mimochodem otec jeho manželky, Štefan Miština, byl válečným zločincem za Tisova státu - zabavoval jako příslušník tajné policie majetek slovenským židům, kteří končili své životy v Osvětimi.
-5 #14 Jan Šinagl 2023-06-14 10:44
Inteligentní likvidace odpadu kam patří:

novinky.cz/.../...
-6 #13 Jan Šinagl 2022-06-24 09:59
Leden 1942 Jan Antonín Baťa: „Víte, - Vy jste ještě moc mladý a idealista. – Taky jsem kdysi věřil na Rusko – když mi bylo tolik co Vám, ale přesvědčil jsem se několikráte, že s Ruskem není možná žádná spolupráce, - zkoušel jsem to všelijak, ale nakonec jsem si musel říci, není to možné…“

Z knihy "Národní soud versus Jan Antonín Baťa" - Hana Kuslová, Zlín 2015
-6 #12 Jan Šinagl 2022-06-17 11:47
Taková západní rodinka. Manželka i dcera mluvčího Kremlu si užívaly výhod Západu, teď mají problém.

Opoziční předák Alexej Navalnyj k tomu tehdy poznamenal: „Dcera mluvčího Kremlu se účastní francouzských protestů. Stavějí barikády, zapalují pneumatiky. Její zlodějský otec mezitím v Rusku zakazuje demonstrace.“

Zdroj: lidovky.cz/.../...
-6 #11 Jan Šinagl 2022-06-17 11:08
Jiří Dolejš KSČM:

Nejde o ukrajinske oligarchy ci ukrajinske nacionalisty. Ale napadeny stat, ktery se brani brutalni agresi si respekt zaslouzi

twitter.com/.../...
-6 #10 Jan Šinagl 2022-05-16 16:41
Ukrajinské sestřičce mina utrhla obě nohy, přesto si zatančila na vlastní svatbě

Třiadvacetiletá Oksana z ukrajinského Luhansku přišla po šlápnutí na minu o obě nohy a čtyři prsty na ruce. Lékařům se podařilo Oksaně zachránit život a ve lvovské nemocnici nyní došlo dokonce i na svatbu a první tanec.

novinky.cz/.../...
-7 #9 Jan Šinagl 2022-05-16 16:39
Skvělé, že Evropané rozhodli o příštím ročníku konání "European song contest" na Ukrajině. Zdravý rozum většiny Evropanů promluvil. Skvělá zpráva pro mezinárodní soudržnost, solidaritu a další pořádný políček Putinovi!
-6 #8 Jan Šinagl 2022-05-04 16:15
„Když trpí civilní obyvatelstvo, není to válka, ale genocida. Věřím, že musíme vyhrát. Jinak nemá smysl žít, jinak nemá smysl, aby existovala naše civilizace, naše planeta. Možná to zabere hodně času, ale jsem si jistá, že vyhrajeme. Je to jako maraton. Musíme jen vytrvat. Ukrajinci jsou bojovníci.“

Olga Martynovská (32 ), výherkyně a porotkyně ukrajinské verze pořadu MasterChef. Vaří na Náplavce v Praze. Peníze posílá dětské nemocnici v Kyjevě.
-3 #7 Jan Šinagl 2022-03-24 08:33
Volodymyr Zelenskyj: „Hodnoty mají větší cenu, než zisky!“ Západní politici zdlouhavě jednají, Rusko koná - efektivně, zločinně - a děti umírají každý den! Následky zkorumpované politické scény, která neumí jednat jinak. Pokud nebudou schopni politici rychlé změny ve svém zbabělém jednání, bude třeba je vyměnit – na všech pozicích, a dát i možnost těm, kteří by konat mohli, chtěli, ale mají stále strach – ze zákonů, nařízení a nadřízených. Tzn. přestat „volit nohama a volit hlavama“. Začít používat zdravý rozum a přestat myslet „zákony a razítky“, bez jakékoliv osobní odpovědnosti – i ve vlastním zájmu, zájmu země a budoucích generací!
-4 #6 Jan Šinagl 2022-03-23 17:36
Dnes na lince autobusu do Prahy. Přistoupila ukrajinská maminka s malým synkem, sotva mluvícím. Nabídl jsem oběma místo. Dala mu lístek od šoféra. Po vystoupení ukázal synek bezradně lístek mamince. Zrovna stál koš na odpadky za nimi, ale vysoko. Maminka zvedla synka, který vhodil jízdenku do odpadkového koše.

Slava Ukrajině Herojam Slava:-)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)