Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.05.2022 08:41
  Greetings to you and others, Mr. Shinagl, and thank you ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 07:58
  Na Ukrajině se objevují padlí ruští vojáci s několika hodinkami ...

  Read more...

   
 • 14.05.2022 13:43
  Spěje Evropa k uskupení Spojených států evropských na federální ...

  Read more...

   
 • 14.05.2022 13:39
  V televizní diskusi mezi ministrem zahraničí a ukrajinským ...

  Read more...

   
 • 14.05.2022 07:22
  Zdravím Vás i ostatní, pane Šinágle a děkuji Vám za připomenutí ...

  Read more...

   
 • 12.05.2022 21:59
  The Red Army became the Blood Army. The West understood that ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Chlapec vojak Lena Geislerova 26.2.2022Polina 26.2.2022Vítáme děti z Ukrajiny:  https://www.letnitaborpraskolesy.cz/ 

Letní tábor Praskolesy 2017: potěšte se nádherným videem

***

Pomáhej Ukrajině: https://www.pomahejukrajine.cz/ - Ukrajina SOS: https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-pomuze-ukrajine-8549gp - Naši Ukrajinci: https://www.nasiukrajinci.cz/

Dne 1.února 2022 jsem potkal v Praze jednu ukrajinskou rodinu - bez táty - maminku s dvěma dětmi, dcerkou a tříletým synkem v kočárku.

LN Selka bojovnice 2.4.2022Rusove Letna Putin 3.4.2022Takto mi odpověděly dcerka s mámou na první otázku. Na druhou otázku se ozvalo z kočárku: „NA CO SE  ZAPOMENE, TO SE PŘIPOMENE“.  Neuvěřitelné! Slogan od jedné Ukrajinky v Praze: „Chceš ukrajinský boršť, musíš nám pomošť:-)“ Evropa projevila soudržnost, jednotu a občanskou pospolitost, zejména občanská společnost. Nebudou-li v ní pokračovat politici, budou jí vyměněni za ty, kteří Evropanů budou hodni! Malý hošík z kočárku bude jedním z nich! J.Š.

***

 Praha – Anděl 3.5.2022: Ukrajinec hraje na lidový nástroj banduru

***

Nejlepší překladač světa, německý (zatím bez Ukrajinštiny): https://www.deepl.com/translator  

Nový český překladač (zatím s chybami): https://lindat.cz/translation/

Google překladač (nedokonalý): https://translate.google.cz/?hl=cs&sl=cs&tl=uk&op=translate

***

Ukrajina David a LTP 27.4.2022Andel Ukrajinec nastroj Bandura 3.5.2022„Dokud Slunce z nebe neservali, my na bojišti s prvním jarním vanem, jak podupaná tráva znovu vstanem.“ Vyškrábáno v cele smrti neznámým politickým vězněm, 50. léta.

***

SLÁVA UKRAJÍNI – HERÓJAM SLÁVA!

***

 

Ukrajinska holubice miruZebrak vlajky Ukrajina Tibet Ceska republika Polsko 10.3.2022Pomáhej Ukrajině: https://www.pomahejukrajine.cz/

Ukrajina SOS: https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-pomuze-ukrajine-8549gp

Naši Ukrajinci: https://www.nasiukrajinci.cz/

 

Šílený Putin likviduje 45.000.000 ukrajinských „fašistů a nacistů“, kteří mají mít, podle Putina, "společné ruské kořeny"? Kdy se probudí ruské obyvatelstvo? Jeho nespokojenost narůstá každým dnem. Držme i jemu palce! Zbabělý Putin už měl zalézt, jako krtek, do krytu někde na Urale? Velitel Rudé armády je vskutku "hrdina". Odsoudil se předem k trestu smrti sám! Území lze dobýt, ale ne lidská srdce! To si myslí jen „lidé“ bez srdce, kteří řeší vše jen primitivní, hrubou silou a násilím.

Nyní je třeba všemi možnými způsoby pomáhat Ukrajině, jejím statečným vojákům a jejich presidentovi. Nepodporovat strach, ale statečné Ukrajince, šířit naději a věřit v konečné vítězství. Prohra by byla i naší, vítězství bude i naším! 

Letní tábor v Praskolesíchhttps://www.letnitaborpraskolesy.cz/ - se zapojí do pomoci ukrajinským dětem nabídkou pobytu zdarma. Děti se budou moci učit českému jazyku. Každý bude mít možnost zasponzorovat děti a případně se i s nimi přímo na táboře osobně setkat. Podrobnější informace budou následovat. S Ukrajinci jsem se již spojil.

 

Jan Šinágl

2.3.2022

***

 „Lidé, kteří ode dneška zemřou, zemřou také kvůli vám - Vedení Aliance dnes (4.3.2022) dalo zelenou dalšímu bombardování ukrajinských měst a vesnic tím, že odmítlo vytvořit bezletovou zónu - Všichni lidé, kteří ode dneška zemřou, zemřou také kvůli vám, kvůli vaší slabosti, kvůli vaší nejednotě - Jediné, co Aliance dokázala udělat, bylo dostat přes svůj zásobovací systém 50 tun nafty pro Ukrajinu - Snad abychom mohli spálit Budapešťské memorandum (smlouva z roku 1994, ve které Rusko, USA a Británie slíbily Ukrajině bezpečnost výměnou za to, že se vzdala jaderných zbraní z dob SSSR) - Chtěli jsme takové NATO? - Vy jste takovou Alianci vybudovali?“ - Nekupujte nám litry paliva za litry naší krve, prolité za naši společnou Evropu, za naši společnou svobodu, za naši společnou budoucnost - Vydrželi jsme devět dní temnoty a zla. Jsme bojovníci světla. Dějiny Evropy si to budou navždy pamatovat“.

Volodymyr Zelenskyj 

P.S.Skutečný „kyj“ na vedení všech stupňů EU a NATO! J.Š.

***

„Bůh nepožaduje abychom něco udělali zítra, ale dneska“, prorok Mohamed

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #8 Jan Šinagl 2022-05-04 16:15
„Když trpí civilní obyvatelstvo, není to válka, ale genocida. Věřím, že musíme vyhrát. Jinak nemá smysl žít, jinak nemá smysl, aby existovala naše civilizace, naše planeta. Možná to zabere hodně času, ale jsem si jistá, že vyhrajeme. Je to jako maraton. Musíme jen vytrvat. Ukrajinci jsou bojovníci.“

Olga Martynovská (32 ), výherkyně a porotkyně ukrajinské verze pořadu MasterChef. Vaří na Náplavce v Praze. Peníze posílá dětské nemocnici v Kyjevě.
-1 #7 Jan Šinagl 2022-03-24 08:33
Volodymyr Zelenskyj: „Hodnoty mají větší cenu, než zisky!“ Západní politici zdlouhavě jednají, Rusko koná - efektivně, zločinně - a děti umírají každý den! Následky zkorumpované politické scény, která neumí jednat jinak. Pokud nebudou schopni politici rychlé změny ve svém zbabělém jednání, bude třeba je vyměnit – na všech pozicích, a dát i možnost těm, kteří by konat mohli, chtěli, ale mají stále strach – ze zákonů, nařízení a nadřízených. Tzn. přestat „volit nohama a volit hlavama“. Začít používat zdravý rozum a přestat myslet „zákony a razítky“, bez jakékoliv osobní odpovědnosti – i ve vlastním zájmu, zájmu země a budoucích generací!
-1 #6 Jan Šinagl 2022-03-23 17:36
Dnes na lince autobusu do Prahy. Přistoupila ukrajinská maminka s malým synkem, sotva mluvícím. Nabídl jsem oběma místo. Dala mu lístek od šoféra. Po vystoupení ukázal synek bezradně lístek mamince. Zrovna stál koš na odpadky za nimi, ale vysoko. Maminka zvedla synka, který vhodil jízdenku do odpadkového koše.

Slava Ukrajině Herojam Slava:-)
-1 #5 Jan Šinagl 2022-03-20 09:50
Ukrajinský kněz: „Fašisté rozdávaly dětem bonbony…“. Rusové bombardují školy, divadla, nemocnice, obytné domy…
-1 #4 Jan Šinagl 2022-03-17 08:10
Rusové nemají čas, munici ani lidi. Příštích 10 dní rozhodne, říká americký generál

Hodges se domnívá, že odhad amerických zdrojů ohledně zabitých ruských vojáků (pět až šest tisíc) je přesný: „To jsou velmi vysoké počty na pouhé první dva týdny války a mnoho z nich navíc pochází z elitních ruských jednotek – ty je těžké nahradit a Kreml nebude schopen tyto ztráty před ruskou veřejností a všemi ostatními dlouho tajit.”

Bývalý generál rovněž nevěří, že Rusko skutečně disponuje oněmi 900 tisíci vojáky, které vždy uvádělo. „To, že veřejně prosí o 16 tisíc vojáků ze Sýrie a z jiných zemí, je toho důkazem,” myslí si a dodává, že zatímco Ukrajinci se z exilu vracejí domů, aby pomohli v boji za svou rodnou vlast, mnozí Rusové naopak utíkají pryč.

„V tuto chvíli se naskýtá příležitost, jak problém s nedostatkem lidí ještě zhoršit. Další nábor branců do ruské armády se uskuteční 1. dubna, kdy musí přibližně 130 tisíc ruských rodin poslat své syny (18-25 let) do branných středisek, kde budou zařazeni do ruské armády jako vojíni,” připomíná Hodges.

Podle něj se musí nyní Západ zaměřit na to, aby všemi možnými způsoby obešel ruskou propagandu a varoval tyto rodiny, že své syny fakticky posílají na smrt. Litva je první zemí, která takovou informační kampaň již spustila. Rusky mluvící občané volají do Ruska a snaží se tamní obyvatele informovat o tom, co se na Ukrajině doopravdy děje.

„Pokud se nám podaří přimět nějaké procento těchto rodin k odporu a přidají se k těm již tisícům Rusům, kteří již projevili odvahu protestovat, vyvolá to v celém Rusku šok,” věří generál. „Následujících 10 dní je rozhodujících. Je to závod a já nevidím dostatečnou naléhavost. Musíme sešlápnout plyn, a to okamžitě.”

novinky.cz/.../...
-1 #3 Jan Šinagl 2022-03-17 08:03
Běloruský bojovník v ukrajinské armádě: Je tu neporazitelné odhodlání. Buď vítězství, nebo smrt - hlidacipes.org/.../
-1 #2 Jan Šinagl 2022-03-16 19:34
Kolaborujících Quislingů, vrahů a zrádců, se našlo v naší zemi vždy dost - viz Géza Dunajzsky: Zaorané masové hroby! Zamlčovaná minulost se nemůže nevrátit a neprojevit. Ukrajina a Ukrajinci celému světu ukazují, co je to skutečná morálka, charakter a statečnost. Většina už tyto hodnoty nezná. Blahobyt vždy vynese do čela neschopné, krize schopné - výzva každému, kdo si uchoval charakter, zdravý rozum a pud sebezáchovy.
-3 #1 Jan Šinagl 2022-03-03 21:54
VLAJKY EU

Vážení klienti,

Velmi nás potěšila podpora Ukrajině a děkujeme, že toho celého můžeme být součástí. Zájem o ukrajinské vlajky je enormní a my se snažíme, aby visely na všech místech v co nejkratším čase.

Zvládli jsme výrobu tak, že VEŠKERÉ OBJEDNÁVKY vytvořené v týdnu od 28.2., které ještě nebyly odeslány, budou všechny expedovány zítra a začátkem příštího týdne. Expedici pro Vás budeme připravovat i o víkendu. I když je dodací doba delší, než jste u naší firmy zvyklí věříme, že budete spokojeni.

Prosíme Vás, kteří si vlajku již nepřejí vyvěsit, o zrušení objednávky pomocí odpovědi na tento email, aby se dostalo i na nové klienty v co nejkratším čase a vlajky neležely zbytečně na poštách či depech přepravních společností.

Moc Vám všem děkujeme za důvěru a trpělivost.

Tým Vlajky.EU
731 800 100

www.Vlajky.EU
www.Vlajky24.CZ
***
P.S.
To hovoří za vše! Věřím, že do neděle už na mém domě bude svobodně vlát vlajka Ukrajiny až do konečného vítězství!

SLAVA UKRAJINĚ - HEROJAM SLAVA!

Jan Šinágl

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)