Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Přikládám videozáznam celého Convoy of Liberty 2022 níže a FOTOGALERII.  

Gripeny AČR nepřiletěly, zastoupily je civilní letadélka a US letadlo Huricane. Žádná vojenská hudba během konvoje, jen monotónní, bezemoční popisování vojenských vozidel, které nikdo neposlouchal, pokud vůbec slyšel. Velmi byly veřejností uvítány sympatické aktivity „mariňáků“ US Army. Kde jsou ty časy, kdy se Convoy of Liberty zúčastnil i president země… Zeman jmenoval 13 nových generálů (?!), nikdy se Slavností svobody nezúčastnil – brzy budou řadoví vojáci velet armádě generálů, když se takto budou rozrůstat velitelské složky. U PČR je také už roky stejný trend…

Při osvobozování Československa padlo i 30.000 rumunských vojáků, kdo je připomíná?! Dříve jsem občas odstraňoval pokusy o přihlášení do komentářů emailů s koncovkou „ru“ v řádech desítek, dnes denně v narůstajících řádech... 

Rusové neoslavují ukončení světové války, která vypukla v září 1939. Opěvují hrdiny vlastní, takzvané "Velké vlastenecké války". Datují ji teprve od napadení SSSR v červnu 1941. Toto „zúžení“ je ze strany Ruska účelnové. Kromě jiného umožňuje jeho propagandistům, aby se vyhnuli ožehavému tématu, jak Sovětský svaz v letech 1939 až 1941 spolupracoval s nacistickým Německem a díky tomu okupoval několik východoevropských zemí. Samozřejmě, že ani materiální pomoc Západu není v Rusku dodnes připomínána. V země, kde lež je pravdou tomu nemůže být jinak. J.Š.

***

Ukrajinský velvyslanec v ČR: „Rusko je fašistický stát. Nemá morální právo slavit konec II. světové války v Evropě!" 

 

Plzeň 6. 5. 2022 - 77. výročí: Díky Ameriko se skvělými veterány a proslovem zástupce velvyslanectví USA

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2022-05-12 20:34
„Od Putina jsem čekal, že bude v lepší kondici. Z jeho proslovu je vidět, že je ve slepé uličce a hledá, jak z toho ven. Doufejme, že se svět konečně poučí, že se zločinci se nedá ani vyjednávat, ani obchodovat. Z Putina je troska, dnes už chápe, že na cara nemá, a odhalil svou pravou tvář. Chtěl bych se dožít dne, kdy se za Rusko nebudu muset stydět.“

Alexej Kelin, syn kozáka
-1 #1 Jan Šinagl 2022-05-09 16:52
... A tuto díru zalepila pověstná moc americké industrie. V rámci programu válečné pomoci Lend-Lease Američané dodali Sovětskému svazu mezi lety 1941 a 1945 mimo jiné 400 tisíc džípů a náklaďáků, asi 13 tisíc obrněnců všeho typu, přes 11 tisíc letadel, 35 tisíc motorek, a konečně také přes 15 milionů párů (!) bagančat.

Celkově Washington poskytl Moskvě materiál v hodnotě 11,3 miliardy tehdejších dolarů, což bylo suverénně nejvíc ze všech států světa hned po Velké Británii. Dluh dodnes nebyl zcela splacen.

Prvním, kdo tento podíl Američanů na porážce Hitlera oficiálně uznal, byl Nikita Chruščov. Přiznal přitom, že si jej byl velmi dobře vědom i Stalin. Navenek však bylo třeba učinit zadost sovětské paranoie. Americké hvězdy na džípech a tancích tak byly přemalovávány, aby se prostý vojín nedozvěděl, že snad jsou Američané ti hodní. Zkrátka a dobře: žádnou pomoc nám neposlali a ta částka taky nesouhlasí.

Zdroj: lidovky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)